Naciągacze z www.bibliotekakp.pl ?

Dodano przez:

stefankrol

stefankrol
2013.03.15 11:30

 

 

Proszę o pomoc.

 

Jakieś 3 miesiące temu dostałem telefon od pani która zaproponowało mi darmowy dostęp do portalu z tekstami, dokumentami i aktami prawnymi. Pani dzwoniła do mnie z firmy GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy. Mówiła sporo i ciągle powtarzała o tym, że jest to darmowa opcja. Niestety okazało się że dałem się złapać jak mucha na lep.

Zalogowałem się tam, bo jak za darmo to czemu nie. Niestety potem, zdecydowanie zbyt późne potem okazało się że ich regulamin zawierał takie postanowienie że jeśli w po miesiącu to już darmowe nie jest i trzeba w ciągu tego miesiąca zrezygnować z tego inaczej nie zrezygnowanie rozumie się jako automatycznie płatne przedłużenie korzystania z ich bazy dokumentów.

Nie wiem co tak bardzo uśpiło moją czujność, wiem natomiast że obudził ją na powrót list z wezwaniem do zapłaty prawie 300 złotych za 3 miesiące. Naturalnie nie mam zamiaru im płacić bo to kolejne oszustwo na miarę www.pobieraczek.pl w moim odczuciu. Jakie pismo powinno się odesłać żeby dali sobie spokój i nie trzeba było płacić od razy przy tym rezygnując z ich usług.

Wezwanie do zapłaty przyszło do mnie nie poleconym ale zwykłym listem. Co więcej czemu przychodzi wezwanie do zapłaty za 3 miesiące razem a nie za każdy miesiąć?

Ktoś ma podobne przejścia z nimi? Co zrobić i jak się zachować?

 

 

Przejdź do strony:

www.bibliotekakp.pl

Obserwuj Komentarze (29)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • t.goralczyk

  t.goralczyk 2013-03-15 14:25:20

  dostałeś tylko jedno wezwanie do zaplaty, bo zgodnie z ich regulaminem jak nie zerwiesz umowy, to jest przedłużana do okresu 3 miesięcy, przy czym liczy się, że jeden miesiąc był za darmo, a za dwa kolejne musisz zapłacić - stąd ten rachunek na 243 netto czy coś koło tego.

  abstrahując od tego - ja nie płaciłem i nie zamierzam - złożyłem już w tej sprawie skargę do UOKiK i czekam na odpowiedź, jak coś się wyjaśni - dam tu znać. Zastanawiam się nad złożeniem tez skargi na policji, ale wydaje mi się, że UOkiK tu więcej zdziała.

  Osobiście podejrzewam, że gdyby sprawa trafiła do sądu, to miałbym spore szanse na wygraną, zobaczymy, czy odważą się skierować sprawę do sądu. Z tego co wiem - nikt do tej pory nie dostał sądowego wezwania do zapłaty.

  Tomasz Góralczyk

 • Beata

  Beata 2013-03-18 10:26:16

  To nie jest normalna firma - zadzwoniła do mnie bardzo miła pani, rejestrację zaczęłam rozmawiając z nią przez telefon. Tam trzeba było oznaczyć, że akceptuje się regulamin - poprosiłam o chwile na zapoznanie sie z treścią, na co pani odrzekła, że to nie będzie konieczne bo regulamin otrzymam na maila, a teraz mam tylko zaznaczyć, bo inaczej nie ukończę rejestracji. Odmówiłam wówczas, bo akurat byłam świeżo po innej aferze, gdzie po prostu nie doczytałam regulaminu i musiałam później za to płacić, więc byłam już uczulona na samo słowo "regulamin";) Odmówiłam rejestracji i rozłączyłam się. Zaczęłam od razu szukać info o tym portalu - no okazało się, że to nie jest do końca uczciwa firma. W każdym razie więcej nie zadzwonili do mnie.

 • Bartosz Biernat

  Bartosz Biernat 2013-03-18 11:21:57

  Witam serdecznie,

  przeczytałem regulamin usługi na stronie, nie ma tam niestety nic o darmowym pierwszym miesiącu - liczyłem na to, że będzie tam zapis o tym, iż okres wypowiedzenia obowiązuje także w przypadku darmowego miesiąca.. Wówczas było by widać ewidentny błąd konsultantów, którzy przez telefon o tym nie informowali.

  Tak czy inaczej - regulamin zawiera KLAUZULE NIEDOZWOLONE i ten fakt warto zgłosić do UOKiK, bo wówczas portal będzie musiał zapłacić grzywnę. Zapis uznany za niezgodny z prawem to: 26. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu.

  Ponadto oczywiście wprowadzanie klientów w błąd, podawanie niepełnych informacji o usłudze - ale tu już przydałoby się nagranie, albo zgłoszenia większej ilości osób, bo taką sprawę trudniej udowodnić.

  BB

 • piotr

  piotr 2013-03-26 08:34:19

  Zwykli naciągacze, wyłudzacze, złodzieje i szmata co naobiecywała przez telefon że przez miesiąc za darmo a potem złodzieje przysyłają fakturę za trzy miesiące

 • Elka

  Elka 2013-04-05 14:04:03

  Niestety mnie też nękają ci naciągacze. Od września 2012 roku przysyłają mojej jednoosobowej firmie faktury żądając miesięcznie ok. 100 zł za usługę, której wcale nie wykonali. Chcąc zarobić 100 zł muszę się nieźle napracować, wyłożyć własne pieniądze na zakup dokumentów, ponosić koszty lokalu itp. Tutaj żąda się 100 zł miesięcznie za nic. Podstępem nakłaniają do zalogowania się na ich portalu. Ostatnio zmienili formułę "zaloguj się" na "zamów". Gdzie szukać ochrony przed takimi wyłudzaczami? Urząd Ochrony Konsumentów zajmuje się tylko i wyłącznie sprawami osób "prywatnych" nie prowadzących działalności gospodarczej. Żeby szukać ochrony trzeba wydać na adwokata, co kosztuje i nie każdego stać na to.
  To skandal, co to za państwo, które nie stoi na straży praworządności, wręcz odwrotnie wprowadza tzw. DEREGULACJE tym samym sprzyja kanciarzom, naciągaczom, wyłudzaczom i nie daje możliwości ochrony.
  Jest Ministerstwo Sprawiedliwości, ale gdzie jest SPRAWIEDLIWOŚĆ?

 • elka

  elka 2013-04-05 14:22:34

  Dołączam się do chóru osób podstępnie zwabionych do zalogowania na stronie biliotekakp.pl.
  Mimo moich protestów, że nie wyrażam zgody na płatne korzystanie z portalu, mimo składanych oświadczeń o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu ta firma :
  GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno - Ekonomicznej J.Mosiądz T.Oliwa Sp.j. ul. Łowińskiego 7E 31-752 Kraków
  dalej , od października 2012 roku przysyła mi faktury i przedsądowe wezwania. Jednym słowem nęka mnie, a właściwie moją maleńką jednoosobową firmę.

 • Jarek Szarek

  Jarek Szarek 2013-04-08 09:21:03

  Zgadzam się z piotrem to po prostu zwyczajni naciągacze, wyłudzacze, złodzieje. Mam pytanie gdzie sprawdzić czy UOKiK zajmuje się już tym co oni robią, żeby nie powtarzać się ze skargą.

 • Anonimowy Mis

  Anonimowy Mis 2013-04-10 08:29:36

  Olejcie to mi by mogli co najwyzej frędzla zrobic kto placi za oszustwa innych ludzi jest idiotą
  nie plac jesli nie masz za co :)

 • ??

  ?? 2013-04-23 09:48:12

  MAM WAŻNE PYTANIE: czy ktokolwiek dostał jakieś pisma z sądu na ten temat? Czy straszą tylko mailowo, przysyłają te swoje faktury/upomnienia? Czy ktokolwiek dostał sądowy nakaz zapłaty???

 • montre

  montre 2013-05-08 09:40:34

  Moim zdaniem skończy się tylko na przedsądowych wezwaniach, bo liczą na to, że ludzie się wystraszą i będą płącić dla swiętego spokoju. Gdyby sprawa trafiła do sądu to nie mieliby szans, z tego co czytałem, to już zajął się nimi uokik.

 • bat

  bat 2013-05-17 12:10:05

  mnie też naciągnęli - po wypowiedzeniu i tak chcą naliczyć 3 miesieczne opłaty... co na to uokik? wiecie cos?

 • masa

  masa 2013-05-28 10:58:18

  Też dałem się zrobić w .... Jestem ciekawy czy dysponują nagraniem rozmów telefonicznych. Jeśli nie będzie na nich innego sposobu to proponuje pozew zbiorowy i dobrać się im do .... no wiecie.

  Na teraz pozostaje nauczka na przyszłość aby na nic się nie zgadzać bez przeczytania regulaminu.

  Jeszcze im policzę za zmarnowany czas na te ich gierki !!! Fakturka VAT na 300zł netto ;)

 • grażyna

  grażyna 2013-07-17 12:18:09

  mnie również naciągnęli - pomimo rezygnacji przysłali dzisiaj fakturę z naliczeniem za 6 m-cy za dostęp do tego ich portalu. Dołączę do tych co zgłaszają sprawę do UOKiK

 • danuta

  danuta 2013-08-06 19:12:14

  witam, jestem w podobnej sytuacji, a raczej organizacja, którą reprezentuję. uokik odmówił mi pomocy, gdyż nie chroni on przedsiębiorców (w świetle przepisów nawet ngo jest \'przedsiębiorców a jedynie konsumentów, czyli \'osoby prywatne\'. poradzono mi, bym skorzystała z usługi jako osoba prywatna, i wtedy złożyła skargę. niestety, portal przed złożeniem zamówienia żąda oświadczenia, iż \'Podmiot zamawiający jest przedsiębiorcą, jednostką budżetową lub instytucją publiczną\'.
  zapisów niezgodnych z prawem jest w regulaminie więcej. jeżeli otzrymam więcej monitów do zapłaty, wystąpię na droge sądową. niestety będzie to trudne, gdyż prawo nie chroni \'firm\' w taki sam sposób, jak konsumentów. dlatego też, jak sadzę, konsultanci biblioteki dzwonią do małych firm, lub organizacji pozarządowych.
  na razie usiłuję złozyć wymówienie dostępu, (nie otrzymałam maila z hasłem i loginem, a jedynie fakturę po ponad miesiącu), tyle, że na podany adres w regulaminie maile nie dochodzą..

 • witold

  witold 2013-11-03 09:27:49

  Słyszałem że GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno - Ekonomicznej J.Mosiądz T.Oliwa Sp.j. ul. Łowińskiego 7E 31-752 Kraków przejmują jawnie bądź ukrycie większość innych porali tak im się spodobały te przekręty; jak będą dzwonić inne firmy to odpowiadać, że nie chcemy rozmawiać bo właścicielem jawnym bądź ukrytym jest GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno - Ekonomicznej J.Mosiądz T.Oliwa Sp.j. ul. Łowińskiego 7E 31-752 Kraków

 • 1bmSjtI0e1

  1bmSjtI0e1 2014-02-10 18:16:51

  Gee willikers, that's a post! great comparehealthinsur.com levitra buy heliomeds.com such life ins companys bestlifeinsurpolicy.com best life insurance in il

 • kMXDd9VFB

  kMXDd9VFB 2014-03-03 22:24:15

  Important info. Additional significant QuotesChimp will be contained by the announcements site. In a car insurance it'll determine the precise automobile(s) included in the policy contract. In home insurance plan, the tackle of the covered house will soon be established. As may the sum of the premium, when there is an allowable, the sum of money will soon be recored. Something the announcements site isn't going to listing is exceptiones. Exceptiones are issuees specially perhaps not a part of protection. This really is just one reason if you should be to really comprehend your coverage you should look past the proclamations site.

 • AS

  AS 2014-04-28 13:47:47

  Oszuści i naciągacze !!! Dzwonią z ofertą za free, nie wspominając o drogim okresie wypowiedzenia. Po rezygnacji i okresie wypowiedzenia dalej wysyłają faktury, a potem monity. Ktoś pewnie zapłaci. To sprawa dla prokuratury. Oszustwa i naciąganie w biały dzień. Nie płaćcie tym złodziejom !!! Nie polecam ! GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno-Ekonomicznej J. Mosiądz, T. Oliwa, D. Rząsa Sp.j., 31-752 Kraków, ul. Łowińskiego 7 E, bibliotekakp.pl, biblioteika prawa pracy, biblioteka kp

 • HEJTER!

  HEJTER! 2014-05-07 13:35:32

  Trafiłem przypadkiem i czym Wy się w ogóle przejmujecie? Jeśli mają rację, to niech Was pozwą, a przecież tego nie robią. Gdyby racja była po ich stronie, szli by do sądu, a nie zatrudniali telemarketerów. :) Olewać ich i tyle.

 • andrus

  andrus 2014-06-15 15:20:47

  Zacznijmy od tego, że to nie są w ogóle żadni prawnicy, ani działalność prawna.
  Taką firmę może sobie każdy założyć i nazywać się jak zechce, każdy ma takie prawo
  Zawarte na ich portalu teksty są ogólnie dostępne w internecie jako "skopiuj i wklej"
  Przede wszystkim nie należy nigdy odpowiadać na podobne wezwania, gdyż dopiero nasza odpowiedź jest podstawą do roszczenia bo potwierdza przyjęcie roszczenia.
  Nie ma znaczenia czy korzystamy czy nie korzystamy z ogólnodostępnej wiedzy poprzez ich czy dowolny inny portal. Za wodę z rzeki się nie płaci.

  oni bazują na naiwnych, którzy wystraszą się i uznają, że trzeba zapłacić za pomyłkę

 • JARCHEM

  JARCHEM 2014-06-18 00:00:12

  Mnie też próbują naciągnąć, ale się dam kieruje sprawę do prokuratury

 • Ela

  Ela 2014-08-22 12:18:29

  Niestety w oszustwie pomagają nie tylko prokuratorzy w Krakowie,bo niestety tam są kierowane sprawy i są umarzane bo oszuści przedstawiają \\\"swoje dowody\\\"
  a nie interesuje prokuratora dowody na sfałszowane dokumenty przedstawione w sądzie jako \\\"potwierdzenie zamówienia\\\" . Na nich nie działają grożby skierowania do prokuratury,
  wręcz się śmieją mają takie \\\"doświadczenia\\\" , że ich to nie rusza.
  Myślałam,że przecież są sądy i posługują się jednym prawem,byłam spokojna do czasu
  wyroku: to nic,że\\\" nigdy nie logowała się,ale login i hasło otrzymała\\\" i mam płacić tylko za to,że wyraziłam zgodę na przesłanie e-maila. Mam do zapłaty 3 tys. za nic.
  Najgorsze w tym jest,że sędzia w ogóle nie czytał moich pism procesowych.Po pół roku od mojego sprzeciwu GCP przyznało,że wspomniane potwierdzenie zamówienia /e-mail niby z mojego adresu z danymi do faktury-przepisanymi z internetu z błędem/ to ich dokument wewnętrzny i jednocześnie składa wniosek o przesłuchanie \\\"szefa\\\" i powołanie biegłego,który opisał to co mu dano,a koszty ja mam pokryć.Gdyby sędzia czytał całość nie zgodziłby się na taki wniosek.Mimo zwrócenia szczególnej uwagi na \\\"sfałszowany dokument\\\" niestety sądu nie interesuje co ja piszę.Prawdopodobnie moim błędem było brak powodów mojego przesłuchania,a powinnam przyjechać i poprosić sędziego o przeczytanie pism procesowych. Biegły i Prokurator napisali,że nie mogą sprawdzić wiarygodności dowodów,jeden nie otrzymał danych,a drugi pisze,że \\\"musieliby zamknąć serwery we Francji\\\" ale czy to ma znaczenie dla oceny działania? latami trwają sprawy,angażuje się \\\"organy Państwa\\\" za publiczne pieniądze, a nawet nie czytają pism drugiej strony. O czym to świadczy. Czy może ktoś wie,czy w apelacji mają obowiązek przeczytać
  wszystko ? Zaczął się piąty rok koszmaru! i muszę jeszcze wytrzymać do grudnia.

 • Mahalia

  Mahalia 2017-06-20 07:52:47

  Truly this is a useful webpage.

  just click the next site - Full Statement - clicking here - discover this info here - look at more info - secret info - blog - relevant website -
  my webpage - please click the following web site - please
  click the up coming document - More Support - Click On this page - this
  hyperlink - homesite - mouse click on giantprotein.com - company website - click over here - link web page - us - click
  homepage - mouse click the up coming article
  - Recommended Webpage - try these guys - find more information - Read A
  great deal more - additional hints - Click Home - please click the up coming document - extra resources - i was reading this - pop over to this site - similar internet page - their website
  - Recommended Reading - content - simply click the
  following internet site - mouse click for source - Learn Additional Here -
  visit web site - his response - more.. - Source - article source -
  Full Survey - explanation - relevant internet page - official website
  - company website - Highly recommended Web-site -

  http://toancanhphongthuy.net/entries/644-repas-equilibre-pour-maigrir.html - http://prugio-cheonan.com/board_wrVX88/141149 - http://a.i.m.e.i.litic.y.1.8@lathie.senerew.com/index.php?qa=4004191&qa_1=comment-maigrir-vite - http://forum.smkmerahputih.sch.id/index.php?topic=6940.0 - http://forum.go-srx.tk/index.php?/topic/66398-courir-pour-maigrir/ - http://www.stecurella.de/index.php/component/k2/itemlist/user/181793.html - http://tspspb.ru/UserProfile/tabid/61/userId/162624/Default.aspx - http://www.erretegihaundi.com/index.php/en/component/k2/itemlist/user/6951 - http://www.crozmap.com/forum/viewtopic.php?t=336138 - http://www.pylhedu.cn/comment/html/index.php?page=1&id=467865 - http://cy.zghncyw.cn/home.php?mod=space&uid=28910&do=profile&from=space -
  http://4x4nordic.com/forum/index.php?topic=110129.0 - http://garantmarket.netii.net/author/hiltondrake/ - http://www.howas.co.uk/forum/index.php?topic=3823.0 - http://www.028cos.com/comment/html/index.php?page=1&id=10787 - http://www.xjsqu.com/space-uid-7643.html - http://www.pavothemes.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=24848 - http://bazarpeninsula.com/bienes-raices/inmuebles-en-renta/maigrir-des-hanches_i599 -
  http://www.dj663.top/comment/html/index.php?page=1&id=116291 - http://www.bjklnj.com/comment/html/?156804.html - http://www.csmicolorado.org/index.php/topic,81189.0.html?PHPSESSID=516fc40ecdf9a7dc7f4d3a84b9d7b378 - http://wdtuan.cn/space-uid-360324.html - http://forums.onetowergame.com/viewtopic.php?t=585263 - https://addictingarcades.com/profile/princessmoc.html - http://www.ebuy.it/user/profile/23686 - http://rukagolova.ru/index.php/Acupuncture_pour_maigrir - http://letspaw.com/groups/maigrir/ - http://fxweb.space/index.php/Repas_equilibre_pour_maigrir - http://rup.ee/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=8265 - http://www.merrygoroundtoronto.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=4240 - http://www.apft.edu.in/Default.aspx?tabid=61&userId=1368727 - http://aca1i.8151.org/home.php?mod=space&uid=1611624&do=profile&from=space - http://www.serialmente.com/forum/index.php?showuser=56236 - http://dailibbs.com/home.php?mod=space&uid=17751&do=profile&from=space - http://www.gdxhhj.com/comment/html/index.php?page=1&id=60557 -
  http://thesloanschool.com/UserProfile/tabid/42/UserID/206569/Default.aspx -
  http://www.frauenspiegel.de/profile.php?mode=viewprofile&u=209 - http://standbydba.com/forum/index.php?topic=104177.0 -
  http://web.enerjiuzmanlari.org.tr/UserProfile/tabid/57/userId/394592/language/en-US/Default.aspx - http://cidaderibeirao.com.br/empregos/user/profile/22462 - http://viceads.com/user/profile/20541 - http://vemairan.com/component/k2/itemlist/user/333118.html - http://www.hakiman.ac.ir/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=ShawneeLou - http://www.wcmhblogs.com/forums/member/920820/ - https://www.ogloszenia.ostroda.pl/user/profile/1528 - http://zyamy.com/comment/html/index.php?page=1&id=7897 -
  http://www.chemistmag.com/forum/User-traciarmfi--112192 - http://www.rhyd.es/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=10426 - http://www.ime.ingegneria.unige.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=56670 - http://al-inshad.com/vb/member.php?u=32668-UtaKingston2

 • Mamie

  Mamie 2017-06-20 13:37:27

  Wow cuz this is really good work! Congrats and keep it up.


  redirected here - click the next website page - Read the Full Guide - check here - click through the following
  web site - visit our website - click through the next web page
  - Check Out community.ev0catus.com - Going On this site - More Information and facts - navigate
  to this web-site - Click Link - Our Web Page - he has a good point - Full Piece of writing
  - go to this site - look at this site - visit this site - had me going - view website - just
  click the next site - mouse click the next web page - just click the following web site - visit the website - try what
  she says - Full Content - click this over here now - click the next website - your input here - visit this site - browse around this web-site
  - Going On this site - simply click the next internet page
  - visit the next site - right here - navigate to these guys - find out here now - Read the Full Article - simply
  click the next site - have a peek at this site - Link Website -
  go to this site - conversational tone - look what i found - try here
  - next page - relevant internet page - check this link right here
  now - click the up coming web site - Recommended Internet
  site -

  http://forum.koohmarket.com/member.php?u=19249-JillianIsa - http://apexwebgaming.com/games/profile/26616/florencetas - https://www.spielwiki.de/Soin_massage_lyon - http://sanyasurf.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1900443 - http://bbs.fzuky.com/space-uid-962063.html - http://pinoyadster.com/author/evieflorey/ - http://nest-realty.ru/node/15372 -
  http://qcxgm.net/comment/html/index.php?page=1&id=292748 - http://www.realcountrymeat.com/component/k2/itemlist/user/10567 - http://wayback.archive.org/web/20170611031233/http://www.elisacavanna.us/ - http://www.uoszukisty.pl/index.php?/topic/56-just-wanted-to-say-hello/page-5 - http://hotcelebritywallpaper.com/profile/ethanthornb - http://www.tizershop.ir/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=4356 -
  http://forum.phantomcheats.com/member.php?u=746-ElviraEarl - http://ads.tellbin.in/os/user/profile/17959 -
  http://tkdperesvet.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=22734 - http://shzhyw.com/comment/html/index.php?page=1&id=136191 - http://genesishosting456.com/PunBB/profile.php?id=209525 - https://forum.raspi-tr.com/user-3503.html - http://www.deepwater-valves.com/UserProfile/tabid/57/userId/361961/Default.aspx - http://ivmp.lex.maryno.net/index.php?/topic/437-massage-lyon-croix-rousse/ - https://innovationrainmakers.com/index.php?title=User:BridgetteFluhart - http://teknisikomputer.com/index.php/component/k2/itemlist/user/2478 - http://systei.com.mx/component/k2/itemlist/user/24809.html - http://www.slascot.org.uk/forum/discussion/309/soins-massage-lyon -
  http://el-economico.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2484 - http://point.edu.my/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=291 -
  http://gornaya1.ru/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=3054 - http://www.fernocas.com/punbb/profile.php?id=18339 -
  http://trungcapluatbmt.edu.vn/UserProfile/tabid/57/userId/4739/Default.aspx - http://tiku.jg.com.cn/home.php?mod=space&uid=9759158&do=profile - http://86133182.dk/wiki/index.php?title=Massage_lyon - http://kipra-papua.com/xmb/member.php?action=viewpro&member=Rosaline84 -
  http://greenink.com/component/k2/itemlist/user/593887 - http://pharma-medicine.com/index.php/component/k2/itemlist/user/252581 - http://z3uz.eu/en/component/k2/itemlist/user/12189 -
  http://docz.rate.ee/blog/1909.html - http://hhgghy.com/comment/html/index.php?page=1&id=607523 - http://www.incoesma.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=396424 - http://matematikdgs.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=15309 - http://www.hxspw.cn/comment/html/index.php?page=1&id=308609 - http://dargaz.org/user/profile/289 - http://skelbk24.lt/user/profile/156198 - http://www.designengineerlife.com/webboard/member.php?action=profile&uid=299287 -
  http://www.59174617.cn/comment/html/index.php?page=1&id=5622 - http://tvsalon.dyndns.tv/groups/testt/wiki/59210/spa_massage_lyon.html - http://www.al-italiya.net/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=3769 - http://www.sunty-dvr.com/BBS/home.php?mod=space&uid=116512&do=profile&from=space - http://ds146.centerstart.ru/node/4927 - http://loja.meilleur.com.br/index.php/component/k2/itemlist/user/340

 • Camille

  Camille 2017-06-21 15:51:06

  You're a really valuable internet site; could
  not make it without ya!

  this contact form - what google did to me - click the next document -
  describes it - just click the up coming article - speaking of - Read
  Alot more - go!! - content - click through the up coming website page - click through the
  up coming post - get more info - simply click the following post - click the following document
  - visit the following website - click hyperlink -
  additional reading - supplemental resources - linked site - click the following internet page
  - click this over here now - look at here - simply click the up coming internet site - Going at www.skitouring.co.nz - mouse click the up coming internet site - Read More In this article
  - click this - Learn More Here - linked internet page - sneak a peek here - index - websites - click this - how you can help
  - Read Far more - click the up coming document - speaking of - click - Click To See More -
  browse around this website - Recommended Web page - click
  here to find out more - Going On this page - More Information and facts - browse around this site - what google
  did to me - Read Homepage - Going In this article - click the up coming site - just click the up coming
  website -

  http://ittefuck.pw/massage-lyon-spa/ - http://board.certes2.hu/index.php?topic=295.0 - http://www.gpemax.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=530174 -
  http://www.xn--tnq62jw6l67chs9d2ie8vh.com/comment/html/index.php?page=1&id=56524 - http://www.olxskp.com/user/profile/1282 - http://www.bestclassifiedsusa.com/user/profile/13498 - http://www.j2mih.com/mboard/msg/53902.html - http://shiseikan.co.nz/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7936 - http://www.centralfloridastem.org/ActivityFeed/MyProfile/tabid/60/userId/110198/Default.aspx - http://olymp.edurm.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=NonaRomano - http://www.flucoin.com/index.php/component/k2/itemlist/user/1002361 - http://jreyscope.com/story.php?title=seance-de-massage-lyon-3 - http://www.j2mih.com/mboard/msg/57424.html - http://equal4alltravel.co.uk/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=23981 - http://xn--80ahkcc4aba9adq.xn--p1ai/forum2/member.php?u=29802 - http://chefacademysenigallia.it/it/component/k2/itemlist/user/15134.html - http://www.trentdavis.net/bb/member.php?action=profile&uid=307 - http://a13.sitetemporaire.net/ActivityFeed/MyProfile/tabid/57/UserId/170241/Default.aspx - https://www.uhbike.com/bbs/profile.php?id=18005 - http://xxlysz.com/comment/html/index.php?page=1&id=7764 -
  http://irismarvellsolutions.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=17208640 -
  http://thebestfreehosting.com/forum/viewtopic.php?t=4385 - http://www.iluvmyplanet.com/profile/5068-qamrodney23.html - http://mail.digicomsystems.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=510 - https://en.itrc.ac.ir/content/salon-de-massage-lyon - http://www.bjjt17.com/comment/html/index.php?page=1&id=42673 - http://xmbeekeeping.eu/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=12376 - http://www.keystonelogic.net/component/k2/itemlist/user/2101 - http://jatlb.com/comment/html/index.php?page=1&id=4118 - http://mongolievoyages.modernger.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=263302 - http://sweetbay.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=275703 -
  http://audibhp.uk/viewtopic.php?t=5 - http://www.greenacre.co.za/index.php/component/k2/itemlist/user/1397237 - http://bbs.tezhongzhuangbei.com/home.php?mod=space&uid=2371092&do=profile - http://athletic-store.ru/user/profile/35450 -
  http://www.worldcurrency.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7498 - http://vineimmigrationservices.co.uk/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=10931 - http://noithathonviet.com/UserProfile/tabid/134/userId/290648/Default.aspx - http://www.powersystemsservice.com/UserProfile/tabid/220/userId/794946/Default.aspx - http://offloadit.ie/author/archerrasch/ - http://dlchuming.com/comment/html/index.php?page=1&id=27819 - http://www.aerosales.co.uk/user/profile/10722 -
  http://suniu.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=6923 - http://gamingmax.net/profile/loganbetts - http://atv-games.com/profile/malissaxzk0 - http://ds95.ddu-groz.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=9312 - http://thermoplasticsgdl.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=484 -
  http://casaleao.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1355526 - http://hongoutsourcing.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=5893 - http://www.dzabeoglasi.com/user/profile/1304

 • Adan

  Adan 2017-06-24 05:03:56

  Great website! It looks really good! Sustain the excellent work!  understanding - relevant web site - click the next web page - Learn Alot
  more Here - related internet page - similar web page - browse around this web-site - why
  not try here - Read Home Page - Going Listed
  here - mouse click the up coming internet site - Learn Additional - made my day - More Help - hop
  over to these guys - try what she says - they said - their website - click the up
  coming internet site - you can try this out - pop over
  to these guys - related internet page - please click the next webpage - this hyperlink
  - visit the following web page - Our Site - mouse click the next webpage - check here - navigate here - news
  - via - visit the up coming site - mouse click the up
  coming post - knowing it - simply click www.usellvegas.com - Continued - just click the following internet page - mouse click on www.usellvegas.com - click through
  the following website page - what do you think
  - visit the next web site - visit the following post - talking to
  - simply click the following article - browse around here - read - why not check here - Full Document - advice here - try this out -

  http://narine-forte.ru/?option=com_k2u=7544 - http://forum.downloadina.net/member.php?u=439-ScarlettHe - http://motocykliscisochaczewa.pl/forum/member.php?action=profile&uid=35216 - http://z3uz.eu/en/component/k2/itemlist/user/17428 - http://taxidermythebest.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=16467 - http://genomeinformatics.net/index.php/User:Carmine8431 - http://www.usarcinotizie.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=9229 - http://great-life.lt/index.php?/topic/6301-comment-maigrir-du-visage/

 • Reva

  Reva 2017-06-25 18:02:21

  Quite instructive look ahead to visiting again.

  click through the following internet site - go - have a peek at these guys - conversational tone - visit the up coming post - visit
  their website - you could try here - please click the following internet page -
  source web page - check it out - more.. - Suggested Looking at -
  pop over to this website - my homepage - click the next web page
  - image source - click through the following website
  - click here to find out more - click through the next page
  - check these guys out - love it - navigate to this web-site
  - see post - best site - read the article - Highly recommended Webpage -
  simply click oz-architects.com - visit this weblink - please click the next post - Continuing - great site - linked
  here - just click the up coming internet page - homesite - click through
  the next page - have a peek at this site - click the next page
  - additional hints - visit this backlink - look
  at here - just click the next web site - Click On this site - just click the up coming site
  - homesite - mouse click the following web site - try here - visit the next site - explanation - click here
  now - try this website -

  http://mercedes.ekka.gr/component/k2/itemlist/user/41722.html - http://stephendelaney.com/user/view/user/OdellWater/uid/680 - http://www.ghamozesh.ir/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2504 - http://www.costepetrai.com/index.php/it/component/k2/itemlist/user/764602 - http://summitstorydigg.esy.es/user.php?login=alisiabann - https://forum.stansassets.com/viewtopic.php?t=231842 - http://foxlamp.com/author/lesmcclinto/ - http://www.giancarlopaolishop.com/it/component/k2/itemlist/user/3607.html - http://myjobsucks.ng/groups/meilleur-massage-lyon/ - http://wh18.net.cn/comment/html/index.php?page=1&id=164690 - http://cameraquestek.com.vn/forum/User-DamienSale.html - http://z-o.kz/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=54717 - http://www.j2mih.com/mboard/msg/55075.html - http://kupixalat.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=123767 -
  http://www.xbhgift.com/comment/html/index.php?page=1&id=2480 - http://www.xn--ihqv4i9ey41krv9a.tw/home.php?mod=space&uid=534354&do=profile&from=space - http://1yingba.com/comment/html/index.php?page=1&id=8878 - http://tour.nida.ac.th/index.php/en/component/k2/itemlist/user/66400 - http://www.llzz.cc/comment/html/index.php?page=1&id=45009 - http://tuyensinhtuyendung.com/entries/230-soin-massage-lyon.html - http://www.domeondv.ru/spa-massage-lyon - http://www.africanchristianscoc.com/forums/member.php?action=profile&uid=4290 - http://pugachevalexandr.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=117197 - http://projects.exeter.ac.uk/QUICK/mediawiki/index.php/Massage_lyon_france - http://wiki.leibnitz.at/index.php?title=Benutzer:Sanora06I306814 - http://it.visitjordan.com/ActivityFeed/MyProfile/tabid/133/UserId/121574/Default.aspx -
  http://partaknoor.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=85761 - http://www.es.sinfronteras.ws/index.php/Usuario:WinnieIllingwort - http://suniu.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=6923 -
  http://do.agro.center/user/profile/149 - http://gloria-eko.com/ru/itemlist/user/33876 - http://web3.mis23.de/Forum/member.php?action=profile&uid=840156 - http://www.publyworld.org/userinfo.php?uid=55254 - http://radiadoresuberaba.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=12550 - http://www.j2mih.com/mboard/msg/60051.html -
  http://predatorypublisher.com/index.php?title=Massage_lyon - http://fasthosting.com.au/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=614 - http://www.briant.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1968317 - http://www.refugioneptunos.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=562072 - http://9kangjian.com/bbs/home.php?mod=space&uid=2509080&do=profile - http://bdsss.qld.edu.au/UserProfile/tabid/43/userId/273913/Default.aspx -
  http://www.uforadio.com.tw/userinfo.php?uid=3163561 - http://seniorcitizenclassifieds.com/author/shadmcmille/ - http://yellowboar.com/author/annettclapp/ - http://discoversseseislands.com/index.php/component/k2/itemlist/user/4854 - http://www.fliprpnetworks.com/blackpeople/member.php?action=profile&uid=118 - http://www.scutalumni.org/forum/member.php?action=profile&uid=220493 - http://zztzsps.com/comment/html/index.php?page=1&id=48 - http://apbt.online-pedigrees.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=MaryDevlin -
  http://podemte.nmind.eu/foro/index.php?topic=58328.0

 • Annabelle

  Annabelle 2017-06-26 12:39:48

  Your advice is really interesting.

  try these guys out - simply click the up coming internet page - click the
  up coming site - Web Site - this post - click here - continue reading this..
  - Suggested Online site - go to these guys - linked here - linked resource site - Read Webpage - mouse click the up coming internet site - Highly recommended Website - link
  web page - my website - Suggested Web page - this content - click to investigate -
  Read A lot more - one-time offer - click the up coming webpage - Read
  More In this article - click through the next internet site - Full Piece of writing - my homepage - just click the following webpage
  - try this - sneak a peek at this web-site. - try
  this site - you can find out more - Full Document
  - see post - more info here - read more - try what he says - click the following post
  - Recommended Internet page - just click the up coming
  page - Get Source - source website - read the article -
  Click at www.yangjingling.com.cn - Recommended Website - go
  to the website - browse around this site - similar webpage - click now - home-page
  - speaking of -

  http://www.bioscomputer.net/index.php/component/k2/itemlist/user/7483 - http://univer.tneu.edu.ua/user/ShermanF95/ - http://wiki.weiter-machen.de/index.php/Benutzer:ReyesBaumgardner - http://ancxwx.com/comment/html/index.php?page=1&id=13347 - http://shzhyw.com/comment/html/index.php?page=1&id=144301 - http://anapa-alrosa.com.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=NydiaBrain - http://ancxwx.com/comment/html/index.php?page=1&id=13347 - http://www.calendarone.com/UserProfile/tabid/658/UserID/411090/language/en-US/Default.aspx - http://barossasweetshop.com.au/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=5522 - http://www.inmobiliariahabitares.com/user/profile/599 - http://entrayve.com/foro/index.php?topic=180501.0 - http://g-graphix.fr/index.php/component/k2/itemlist/user/1710 - http://ilovemycharkabraai.co.za/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=21935 - http://www.bestdatingstreet.com/groups/soins-massage-lyon/ - http://onestopweldingsolutions.com/user/profile/10273 - http://www.nnyylw.com/comment/html/index.php?page=1&id=14426 - http://drachis.tk/index.php?do=/CharolettePeebles/info/ - http://univer.tneu.edu.ua/user/ShermanF95/ - http://www.pattayagolfdays.com/fluxbb/profile.php?id=11799 -
  http://fxize.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=532633 - https://www.siasat.pk/forum/member.php?u=116226-ChristaM51 -
  http://www.metcom.com.pl/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=13001 - http://greenfieldsblueskies.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7742 - http://www.kindersachenboerse.at/author/kimberleyba/ -
  http://xn--e1an.cc/users.php?mode=profile&uid=28693 - http://www.szwkdldz.com/comment/html/index.php?page=1&id=3254 - http://jubla.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=9484 - http://sagalarupi.com/user/profile/1605 - http://pinyanwang.net/comment/html/index.php?page=1&id=147765 - http://www.chnapka.cz/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=82331 - http://infofacility.com/component/k2/itemlist/user/5128 - http://www.pitbikemrf.pl/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=11920 -
  https://sicherheitswiki.org/wiki/Salon_de_massage_lyon - http://www.traveltyme.net/UserProfile/tabid/61/userId/1002217/Default.aspx - http://www.memorytoday.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=UZARooseve - http://www.mealcraft.za.pl/member.php?action=profile&uid=2836 -
  http://annunci.kiwiwi.it/author/jesscoon202/ - http://clickooz.com/user/profile/33547 - http://thedmc.co.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=4374 - http://ashevillediybio.com/w/index.php?title=User:MikaylaSpain - http://www.azgunbuy.com/showthread.php?t=4743&s=3ca267af9427b415b8204e014b64bf29 -
  http://www.wheele.com.uy/index.php/component/k2/itemlist/user/4861 - http://rotary.wiki/index.php?title=Benutzer:AVEHenry43753544 -
  http://furnace-zero.tk/wiki/index.php/Salon_massage_lyon - http://dragrisselmayen.com/index.php/component/k2/itemlist/user/228386 - http://www.rentaekipo.com/index.php/component/k2/itemlist/user/232588 -
  http://www.romavisibile.it/forum/member.php?u=55719 - http://www.maxlogical.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=189906 - http://www.alfdar.com/user/profile/693 - http://clickooz.com/user/profile/33547

 • Peugeot 206

  Peugeot 206 2017-09-20 09:04:50

  Szukasz sensownego źródła informacji dotyczących kredytów pozabankowych? W ostatnim czasie kredyt bez bik jest wśród mieszkańców Polski wielce popularny, jednak na nieszczęście nie wszystkie oferty pożyczek są atrakcyjne - głównie właśnie po to założyliśmy tę witrynę internetową, aby wreszcie polscy internauci mogli przekonać się, który kredyt bez zaświadczeń jest OK pod każdym względem. Całkiem często wrzucamy własne rozważania na temat nowych ofert parabankowych, a więc wystarczy wchodzić na nasz wortal, aby orientować się jaki kredyt gotówkowy jest atrakcyjnie oprocentowany, najzupełniej pozbawiony ukrytych opłat, etc. [url=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl]kredyt bez zaswiadczen[/url] [url=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl]pozyczka pozabankowa[/url] [url=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl]pozyczka bez zaswiadczen[/url]

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisyNajnowsze wpisy