Centrum Rejestracji Domen

Dodano przez:

nomi

nomi
2013.01.07 15:49

Uwaga na działania firmy Centrum Rejestracji Domen, która dzwoni do firm i naciąga na kupno domen! Sprawa odbywa się tak, że konsultant informuje, iż ktoś złożył zamówienie na domenę taką jak twoja, tylko z inną końcówką (eu, org). No i dzwoni do ciebie, informując że ktoś chce się pod ciebie podszywać w internecie i że przysługuje ci prawo pierwokupu, tylko że musisz teraz podjąć decyzję, bo sprawa jest nagląca. Cała rozmowa jest nagrywana, a twoja zgoda skutkuje zawarciem ustnej umowy - dostajesz faktury i musisz płacić. Naciągają w ten sposób klientów na kilkaset lub ponad tysiąc złotych (w zalezności od tego ile domen wcisną).

W sieci już o tym głośno od paru lat, a oni ciągle działają tak samo! nie zawierajcie umów przez telefon!!

Obserwuj Komentarze (4)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • goska

  goska 2013-01-23 10:32:41

  oszuści, ja odmówiłam, bo akurat szefa nie było w pracy, a sama nie mogę podejmować takich decyzji. Szef to sprawdził - nawet teraz (a już minęło pół roku) nikt tych proponowanych nam domen nie zarejestrował...

 • gosc

  gosc 2013-01-28 13:26:13

  niestety - działają dalej, bo znaleźli dużo osób, które udało im się nabrać.

 • marta

  marta 2014-01-22 20:29:06

  W opisany sposób panienka namawiała mnie. Już teraz musiałam podjąć decyzję. Mam domenę wykupiona na wiele lat więc nie rozumiałam o co jej chodzi, po co mi to wszystko gada. Mam zasadę widzieć spisaną umowę i nie zawierać umów przez telefon.

 • Jednak nie bezkarni

  Jednak nie bezkarni 2014-02-19 13:29:39

  Mówią że to co wysyłają to oferta (faktycznie napisane jest małym drukiem) i sprawa załatwiona!?!
  Otóż wcale nie - Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r, nr 144 poz. 1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r.): Zgodnie z art. 10 ust. 1 wspomnianej ustawy zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Traktowane jest to za czyn nieuczciwej konkurencji oraz kwalifikuje się jako wykroczenie podlegające karze grzywny. Według definicji zawartej w tej ustawie, oferta lub komunikat promocyjny wysyłany na adres e-mailowy innego przedsiębiorcy stanowi informację handlową. Dlatego zgodnie z prawem odbiorca musi wyrazić zgodę na otrzymanie takiej wiadomości, w szczególności udostępnić w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny. Warto tu zauważyć, że sam fakt udostępnienia na stronie internetowej, w celach kontaktowych, ogólnego adresu e-mail przedsiębiorstwa, za taką zgodę nie może być traktowany.

  Krótko mówiąc - powinni zapytać o zgodę na przesłanie oferty a tego nie robią. Pozew zbiorowy mile widziany.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy