Darmowe Testy IQ

Dodano przez:

Smartone

Smartone
2013.05.21 14:52

Witam mam sprawę do opisania.
Czuję się poniekąd oszukany gdyż znalazłem wreszcie w siecie darmowe jak się wydawalo testy IQ które same w sobie dawały faktycznie darmowy dostęp do testów ale wyniki byłby już płatne.

Żeby wziąć udział należało zarejstrować się i podać numer telefonu. 
Potem nagle okazało się, iż wyniki są ale trzeba wyslać kolejnego sms'a tym razem już nie z rejestracją ale z oplatą prawie 20 zlotych za wyniki - do darmowych testów IQ zaznaczam.

Zrezygnowałem na tym etapie i usunąlem konto. Ku mojemu zdziwieniu, zacząłem potem w ciągu miesiąca dostawać kolejne sms'y zachecające mnie do różnych dziwnych rzeczy. W tym do wymienionych tutaj testów IQ - ponownie.

Radzę uważać, głównym pozytywnym wynikiem w tych testach jest nie zapisywanie się na nie, potem w razie zapisanie nie płacenie za wyniki. Problemem są jednak sms'y premiuim o których nikt nikogo wyraźnie nie informuje! I w taki sposób naciąga na kilkadzieśiąt lub kilksanaście złotych na miesiąc! Ja odpuściłem tym razem... ale teraz jestem zły sam na siebie że to zrobiłem.

Stronę z tymi testami zgłopsiłem do UOKiK informując że mają klauzule niedowzolone w regulaminie i opisując już bardziej szczegółowo sytuację, łącznie z tym że było brak informacji o tym jak z sms'ów zrezygnować i o tym, że są one płatne. 

Obserwuj Komentarze (6)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • Smartone

  Smartone 2013-05-21 15:02:05

  Lol, ja też się dałem nabrać na "darmowe testy IQ i płatne wyniki" ale nigdy tak bardzo żeby swój nr. komórki podać;]

 • mądrala

  mądrala 2013-05-22 10:26:23

  sorry, ale dałeś się zrobić szablonowo ;) kwestia tego typu "usług" mogła zaskakiwać jeszcze 2 lata temu, ale teraz świadomość użytkowników jest (powinna być!) już na tyle duża, żeby uniknąć kłopotów i opłat...Chyba że to był element testu ;D ale jeśli tak, to wypadłeś poniżej średniej ;p

 • kolko

  kolko 2013-06-11 14:19:17

  Każdy wie, że za to się płaci!!! za głupotę też nierzadko zapłacić trzeba....

 • drois

  drois 2013-06-14 10:13:13

  Przecież to jasne jak słońce, to gra słów jest poniekąd "Test IQ Zupełnie Darmowy!!" to nie to samo co damy ci test i jego wyniki za darmo.... Faktycznie teraz to tylko i wyłączeni kwestia świadomości, jak się jest nie świadomym i łatwowiernym to mówi się trudno... i płynie się dalej.

 • 848nOyS1uNFc

  848nOyS1uNFc 2014-02-10 18:24:35

  At last! Someone insight problem! to with heliomeds.com dosage viagra levitra comparison the the individual health insurance comparehealthinsur.com hra health insurance solve life insurance newsletter bestlifeinsurpolicy.com agency insurance life

 • 49EzkrfG

  49EzkrfG 2014-03-03 22:46:20

  Unlike wellness insurance and life assurance policy, the majority of states now forbid automobile insurance policy 4; #3 4 & QuotesChimp; strategiees. Such regulations were supported powerfully from the insurance business reception and were passed years past. These regulations are zero-customer. Zero-team regulations work to help keep rates high, considering That the person won't have the negotiating strength of a considerable team. By permitting teams to create with the objective of buying car insurance, the ability of industry will probably be opened to do its point. The end result is to permit coverages to be negotiated by teams with greater rewards to get a lesser premium.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy