Dobre-programy.pl - drugi pobieraczek?

Dodano przez:

katia

katia
2012.05.19 23:21

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się strona dobre-programy.pl, która umożliwia pobieranie darmowych programów/aplikacji. Niestety - nie za darmo. To bardzo dziwne, bo te programy dostępne są online za free i można je pobrać z setek innych stron - tylko na tej trzeba zapłacić.

Przypomina to sytuację portalu pobieraczek - tyle tylko, że tu już na stronie rejestracji mamy iformację o opłatach- choć trochę schowaną, na dole - można nie zauważyć.

Niemniej jednak portal pobiera opłaty za darmowe programy. Kwota jest duża - prawie 100zł/mies. Jak się nie zapłaci, kontaktują się mailowo, straszą komornikiem.

Omijajcie tą stronę z daleka!

Możę warto już zgłosić ten przypadek do UOKiK zanim oszukają tyle ludzi co pobieraczek!!

Obserwuj Komentarze (197)

Publikuj

Opinia eksperta:

 

Znacznej części internautów dobrze znana jest witryna Dobreprogramy.pl. Oferuje ona dostęp do szeregu programów, zarówno darmowych, jak i komercyjnych. Sama witryna jednakże nie pobiera żadnych opłat za dostęp do swoich serwerów, nie wymaga też rejestracji. Dlatego wielu użytkowników Internetu nie zauważyło różnicy, ani nie przeczuwało zagrożenia, kiedy trafiło na stronę Dobre-programy.pl (zwracamy uwagę na myślnik w pomiędzy słowami). Tymczasem jest to zupełnie inny portal. W odróżnieniu od pierwszego wspomnianego, drugi nie tylko wymaga rejestracji (a zatem podania swoich danych osobowych), ale przede wszystkim korzystanie z niego nie jest darmowe. Wiąże się z opłatą (tzw. roczna licencja członkowska) w wys. 98 zł.

 

Serwis ten, dzięki niemal identycznej nazwie oraz tematyce podobnej do tej oferowanej w darmowym portalu od dawna obecnym w sieci, wykorzystuje nieuwagę oraz lekkomyślność internautów, którzy oświadczają, że zapoznali się z jego regulaminem, podczas gdy w rzeczywistości tego nie zrobili. Co ciekawe, Dobre-programy.pl prowadzone są przez spółkę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, tam też działają prawdopodobnie ich serwery, toteż niestety podmiot ten znajduje się poza polską jurysdykcją, a jego działalność należałoby oceniać pod kątem prawa świeckiego ZEA.

 

Warto jednak zwrócić uwagę, że na gruncie prawa polskiego w takiej sytuacji doszłoby do zawarcia ważnej umowy świadczenia usług drogą elektroniczną. Należy odwołać się w tym miejscu do przepisów Kodeksu cywilnego odnośnie zawierania umów. Zgodnie z art. 60 ustawy z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym także ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej. W trakcie rejestracji w portalu Dobre-programy.pl użytkownik zaznacza box, w którym oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu. We wstępie do niego czytamy: „Decydując się na zamówienie usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów umożliwiającej korzystanie z programu ”Downloader Gold”, będą mogli Państwo pobierać wszystkie programy zgromadzone na stronach witryny dobre-programy.pl oraz uzyskają Państwo dostęp do pozostałych funkcjonalności Usługi, w tym do funkcji ułatwiających i przyśpieszających pobieranie programów w innych serwisach. Roczna licencja członkowska za używanie programu „Downloader Gold” wymaga uiszczenia opłaty członkowskiej w wysokości 98 zł (cena zawiera podatek VAT). W samej treści regulaminu do opłaty licencyjnej odnosi się cały § 8. Nie można więc twierdzić, że użytkownik nie został poinformowany o tym, że korzystanie z serwisu jest płatne. Jednocześnie zaś oświadczył, że zapoznał się z regulaminem. Biorąc pod uwagę, że oświadczenie woli – w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego – można złożyć również w formie elektronicznej, w takiej sytuacji dochodzi do zawarcia ważnej umowy. Zobowiązuje ona serwis do udostępnienia downloadera i swoich zasobów, a użytkownika do zapłaty wymaganej kwoty. Takie rozwiązania są powszechnie przyjęte w zasadzie we wszystkich porządkach prawnych. Inne uregulowanie tej kwestii prowadziłoby do sparaliżowania jakiejkolwiek działalności komercyjnej w Internecie.

 

Zauważmy również prawo do odstąpienia od zawartej umowy, które przewidziano w regulaminie. Zgodnie z nim: „Usługobiorcy przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej Umowy bez podawania przyczyny, w terminie pierwszych 14 dni od momentu jej zawarcia. Skuteczne skorzystanie przez Usługobiorcę z prawa do odstąpienia od zawartej Umowy wywołuje taki skutek, iż Umowę uważa się za nigdy niezawartą, zaś Strony zobowiązane są do zwrócenia sobie wzajemnie dokonanych świadczeń”. Jeżeli więc przez nieuwagę zawarto przedmiotową umowę, a nie minęło od tego czasu jeszcze 14 dni, zalecamy wysłanie na adres bok@dobre-programy.pl oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Jego wzór wskazano w regulaminie, załączamy go u dołu artykułu.

 

Dodajmy w końcu, iż czym innym jest litera prawa, a czym innym stosowana praktyka. Zasada działania Dobrych-Programów.pl jest bardzo podobna do tej stosowanej przez niesławnego Pobieraczka.pl. Przypominamy, że jest to portal kuszący darmowym pobieraniem treści z Internetu, który również wymagał rejestracji i zaakceptowania regulaminu, w którym użytkownik zobowiązywał się do zapłaty za świadczone usługi. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że właściciele tego serwisu ograniczali się do wysyłania maili oraz listów pocztowych z wezwaniami do zapłaty. Nie zdecydowali się natomiast na faktyczne wystąpienie do sądu z powództwem przeciwko swoim użytkownikom. Zarabiali na tych internautach, którzy dobrowolnie zdecydowali się na dokonanie zapłaty. Zatem jeżeli praktyka operatora Dobre-programy.pl będzie podobna, możliwe jest, o ile minął już termin na odstąpienie od umowy, ignorowanie przychodzących wezwań do zapłaty. Prawdopodobieństwo, że właściciele serwisu wstąpią na drogę sądową jest raczej niewielkie.

 

Niewątpliwie portal Dobre-programy.pl prowadzi nieetyczną działalność przez nawiązywanie nazwą, tematyką i kolorystyką serwisu do darmowej witryny o niemal identycznej nazwie – Dobreprogramy.pl. Niestety portal ten działa poza polską jurysdykcją, nawet zaś gdyby funkcjonował na terenie Polski, dochodziłoby do zawierania ważnych umów z użytkownikami. Internautom zalecamy przede wszystkim uważne czytanie regulaminów przed ich akceptacją. Jeżeli zaś jest już na to za późno, sugerujemy odstąpienie od umowy w terminie 14 dni...lub ignorowanie maili przychodzących od portalu Dobre-programy.pl.

 

 

 

Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów”:

 

Zgodnie z § 9 ust. 2 Regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, niniejszym odstępuję od zawartej z G&G Ltd. umowy o świadczenie usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, z zachowaniem czternastodniowego terminu liczonego od dnia zawarcia umowy.

..................
imię i nazwisko

..................
adres e-mail

pytanie do eksperta

Komentarze do artykułu

 • Jan

  Jan 2012-05-23 18:57:07

  Witam.
  Czy taka umowa jest ważna skoro nie wysyłamy im ani ksera dowodu, NIPu czy nr PESEL.
  Czy czasem nie jest tak , że sama rejestracja nie może być zawarciem umowy gdy nie używamy podpisu cyfrowego ?
  Pozdrawiam

 • Tobi

  Tobi 2012-05-25 12:05:26

  Niestety, to także zawarcie umowy i umowa jest jak najbardziej ważna. Umowę zawiera się poprzez ujawnienie woli jej zawarcia w każdy możliwy sposób, także dorozumiany. W tej sytuacji będziemy mieli do czynienia z umową zawieraną drogą elektroniczną. Do zawarcia umowy wystarczające będzie m. in. podanie swoich danych, rejestracja, zamówienie usługi etc. Podpis elektroniczny decyduje natomiast o formie zawieranej umowy - umowa opatrzona takim podpisem będzie zrównana z formą pisemną. Na marginesie - nie ma przeszkód, żeby niektóre umowy zawierać ustnie.

 • Jan

  Jan 2012-05-25 16:44:22

  Witam.
  Co do umów ustnych to problem indywidualizacji kontrahenta odpada.
  Jednak takie zawieraniu umów drogą elektroniczną wydaje się co najmniej nie poważne nie trudno sobie przecież wyobrazić sytuacje że ktoś z kafejki , autobusu (możliwość identyfikacji po IP odpada) rejestruje się na podobnych tworach jak dobre-programy.pl czy pobieraczek.pl. Danymi ludzi z książki telefonicznej. Sami założyciele witryn mogą to przecież robić bo jak pokrzywdzony udowodni że to nie on się logował? Coś to podejrzane jest.

 • renus

  renus 2012-05-26 15:15:04

  Również 17 maja br otrzymałem WEZWANIE DO ZAPŁATY mimo że nie posiadam programu Dowload Gold.Znają mój adres pocztowy, ale podają błędny adres IP, a ja mam tylko jeden komputer.Nie przypominam sobie, abym w lutym wczesnym rankiem o 8:40 szukał czegoś w internecie, bo jako emeryt , to o tej godzinie w lutym, jeszcze śpię. Dziś przysłali mi ZAWIADOMIENIE że przekazują moją sprawę do jakiejś firmy: Forensics Group.
  Mam zamiar rozmawiać z rzecznikiem praw konsumenta w Krakowie, bo tu mieszkam.
  Nie wiem co dalej?

 • cwiaczh

  cwiaczh 2012-05-26 16:31:47

  I tak to jest w tym naszym kraju
  Stało sie tajemnica poliszynela,, że jakaś fikcyjna firma krzak:
  1) posiadająca najprawdopodobniej swój serwer do kontaktów ze światem internetowym, (w tym w Polsce) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich,,
  2) podająca adres swojej siedziby w Warszawie (pod którym nie można jednak jej znaleźć:,G and G LTD.
  02-676 Warszawa
  ul. Postępu 15c
  kwota przelewu: 98 PLN
  nr rachunku: 60114019773939000000002484);
  3) nie umieszczona w jakimkolwiek Rejestrze Sądowym (KRS) na terenie Warszawy (dokładnie dzielnicy Mokotów przy ul. Postępu 15c, natomiast dzwoniąc do Punktu Informacyjnego XIII Wydziału KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - dla spraw z dzielnic miasta stołecznego Warszawy: Bemowo, Bielany , Mokotów, Ursynów i Wilanów, Ursus i Włochy oraz Pragi-Południe i Pragi-Północ otrzymuję informację, że firmy G and G LTD nie ma w ich bazie? Jak płacić firmie, której nie ma, która podaje jakiś adres, ale nie figuruje w KRS-ie?, )
  4)\"głucha\" na jakiekolwiek próby kontaktu poprzez podane : numer telefonu i adres mailowy (należy założyć, że sa one lipne (prawdziwy jest chyba tylko nr konta bankowego ).
  5) nęka swoimi groźbami sądowo-karnymi setki internautów , w tym sugerujacymi, że ci internauci są przestępcami- podstępnie złapanych na jedno kliknięcie na \"członkostwo w Klubie\", którego celem jest sprzedawanie darmowych programów w sieci, (na które licencji ta firma nie ma)- i żadna z instytucji, żaden z organów ścigania w Polsce nie reaguje (,aby wyeliminować potencjalego przestepcę), pomimo że, jak donoszą internauci zwracali się m.in. do UOK, Rzeczników Praw Konsumentów.
  Nie wnikam w przepisy prawa w tym zakresie, choćby zawarte w ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.), KC i innych) , bo w związku z takim a nie innym stanem rzeczy, szkoda na to czasu.
  Proponuję jedynie, aby \"olać\" te ich bezpodstawne i \"groźne\" maile albo, jeżeli już ktoś nie chce pozostawić tej próby wyłudzenia od niego pieniedzy na pastwę losu, złożyc zawiadomienie do prokuratora z podejrzeniem popełniania przestępstwa przez tę firmę (przedstawicielstwo tej firmy w Warszawie)
  Z ostrożności procesowej, ewentualnie, w co nie wierzę, mozna wysłać na ten podany adres w Warszawie, list polecony z poswiadczeniem odbioru, o nastepującej treści:
  \"Oświadczam, że zgodnie z art. 10 ust 2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.),
  odstępuję od umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów
  zawartej dnia 20.02.2012 o godzinie 17:10:08.
  Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy G and G LTD (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych)\".
  Może być w tym liście dopisek: CMOKNIJCIE MNIE W PRZYRODZENIE, czekam z utęsknieniem na spotkanie w sądzie. Na tym kończę. Myślę, ze wyraziłem/am się jasno.

 • Jan

  Jan 2012-05-26 17:47:14

  Rzecznik UOKiK poinformował mnie abym absolutnie nic im nie wysyłał (podałem absurdalne dane) ponieważ wtedy dostali by moje prawdziwe dane i mogli by mi narobić smrodu.Oczywiście pieniędzy też żadnych nie wysyłać.
  Co ciekawe firmy www.forensics-group.com tez jakby nie było. Nie moge nigdzie znaleść żadnej informacji o niej, nie ma wpisu w KRS. Żeby było ciekawiej jest podobna firma w stanach www.theforensics-group.com/ jak widzimy tu też różni się dopiskiem w nazwie "The" (skąd my to znamy).
  Zaiste ciekawa jest to historia.

 • Michał

  Michał 2012-05-31 09:13:08

  bardzo dobry wpis - brawa dla redakcji e-interwencji za szybką reakcję i rzetelny tekst!!

 • Filantrop

  Filantrop 2012-06-23 23:45:27

  Dobry artykuł i jeszcze lepsze prostujące komentarze sam wczoraj o podobnej godzinie , dostałem takiego meila tyle że się zarejestrowałem tam.
  Podałem nie swoje dane, podali moje IP , a dziś już mam inne jak i ogólnie IP zmienia mi sie 2x dziennie, bo dzwoniłem z tym specjalnie do usługodawcy.

 • Jarek

  Jarek 2012-06-25 19:29:10

  Spó�ka G&G Ltd. jest osob� prawn� �wiadcz�c� us�ugi elektroniczne poza terytorium Unii Europejskiej. Pa�stwem cz�onkowskim identyfikacji spó�kiG&G Ltd. w szczególnej procedurze rozliczania podatku VAT dla wszystkich krajów UE jest Malta (id VAT: EU470000491)

  Taki zapis widnieje na wystawionej fakturze więc problem z namierzeniem cwaniaków chyba nie będzie trudny.Proszę o odpowiedź.

 • ???

  ??? 2012-06-26 23:09:34

  Przez głupotę podałam swój email i nazwisko, stąd moje pytanie: czy KOGOKOLWIEK pozwali o to do sądu, wpisali do krajowego rejestru dłużników lub kogoś odwiedził komornik???? proszę o odp

 • goska

  goska 2012-06-27 09:09:39

  Wlasnie też mam ten problem i pytanie:płacić czy nie?????

 • aga

  aga 2012-06-27 09:30:37

  również mam ten problem i nie wiem co robić..

 • zośka

  zośka 2012-06-27 12:45:29

  Heja, na Wasze pytania odpowiedział już prawnik w "opinii eksperta": "Prawdopodobieństwo, że właściciele serwisu wstąpią na drogę sądową jest raczej niewielkie." Jeśli działają tak samo jak pobieraczek, to się nie martwcie i przede wszystkim NIE PŁAĆCIE! Oni będą tylko słać maile, straszyć i na tym się skończy.

 • zośka

  zośka 2012-06-27 12:47:05

  dla pewności i spokojnego sumienia mozna jeszcze skontaktować się z UOKiKiem

 • Asia

  Asia 2012-06-27 13:02:50

  ja mam to samo................... co robicie? prosze o odpowiedz;(

 • ma-el

  ma-el 2012-06-28 18:59:16

  i ja niestety też dałam się złapać.
  Dostałam maila. Z lekka się przestraszyłam ale widzę, że nie jestem sama.
  Spróbuję to przeżyć. Trzymajcie się

 • Dariusz

  Dariusz 2012-06-29 11:37:33

  @zośka, a jeśli nie zapłacę i za jakiś czas zgłosi się do mnie firma windykacyjna to co? powiem im, że przy pobieraczku nie trzeba było płacić, to teraz też nie zapłacę? Przecież to zuepłnie inna sytuacja, inny podmiot za tym stoi.

 • vivi

  vivi 2012-06-29 11:41:13

  a ja mam pytanie: podawaliście na stronie swoje imię nazwisko, czy jakieś inne zmyślone dane? Co jeśli podałem nie swoje, ale piszą do mnie? Jak im odppiszę to jak się mampodpisać??? teraz nie odpisuję, bo nie wiem.

 • gogler

  gogler 2012-06-29 12:55:12

  hej, wszyscy zgłaszajcie tą stronę tutaj: http://www.google.com/safebrowsing/report_phish/ TO WAŻNE!!!

 • Molinezja

  Molinezja 2012-06-30 18:01:56

  Szukają kretynów , którzy się wystraszą. W tym regulaminie zamiast 98 zł mogli napisać: oddajesz cały swój dobytek i organy do przeszczepu! Też byście myśleli i zastanawiali się nad tym , czy oddać im wszystko? Przecież taka firma może wam zrobić tyle co nic! Pójdą do sądu? Niech idą! Ludzie śmiejcie się z tego, przecież to oszuści! Tylko w Polsce może tak być, że uczciwi ludzie boją się naciągaczy! Ta strona dawno powinna zostać zablokowana! Policja powinna z tym walczyć jak z pedofilami! Niech idą gnojki do pracy, a nie straszą! Mam ich w d....e!

 • asia

  asia 2012-07-02 12:22:41

  Nie bardzo kumam treść ich regulaminu. Może ktoś mi powie czy ta oplata jest jednorazowa czy za rok znowu mi coś naliczą i znowu będą straszyć i naliczać kolejną kasę.Jak to działa,
  bo może to jakiś łańcuszek???

 • enty

  enty 2012-07-02 19:26:45

  Asiu, ich regulamin mówi, że opłata jest jednorazowa i obowiązuje przez rok - po roku kończy się umowa.

 • Jac

  Jac 2012-07-02 19:55:37

  Może już trochę przedawnione ale kogoś ciągnęli po sądach? Bo jestem tym nieszczęśnikiem, który się tam zarejestrował XD

 • erwin

  erwin 2012-07-02 23:25:19

  @Jac - najbardziej przydatny (oprócz oczywiście opinii eksperta) wydaje mi się wpis z Jana 26 maja, looknij sobie na górę. Jan konsultował się w tej sprawie z rzecznikiem uokiku. Generalnie: nie płaicić, nie bać się i zgłaszać się do uokiku.

 • erwin

  erwin 2012-07-02 23:29:07

  @vivi -> Ty też zerknij na ten komentarz Jana. I absolutnie nie odpisuj im nic, nie podawaj swoich danych!

 • izka

  izka 2012-07-03 16:46:16

  ja też mam ten sam problem z tym klubem dobre-programy ale podałam prawdziwe dane i nie wim co mam zrobić zapłacić im czy nie

 • izka

  izka 2012-07-03 16:47:35

  proszę o podpowiedź szybką

 • Marta

  Marta 2012-07-04 23:02:29

  Rowniez zmagam sie z tym problemem, juz od dluzszego czasu. Na poczatku bylam okrutnie przerazona i jestem prawie pewna ze schudlam ze 2 kilo ;) Ale czytalam duzo na temat ej strony w internecie i nie ma sie czego bac. Po pierwsze: nie moga wpisac nas na liste dluznikow niewyplacalnych poniewaz maja podstawe to zrobic tylko w momencie, kiedy nasz dlug to najmniej 200zl. Ponadto nie ma sie czym przejmowac do momentu kiedy nie dostaniecie na swoj domowy adres listu POLECONEGO z przedsadowym wezwaniem do zaplaty, bo te swoje maile o takim tytule moga sobie wsadzic nie powiem gdzie (fizycznie nie da sie tego zrobic, ale to taka metafora byla ;) Jesli otrzymacie list zwykly, to nadal nic nie znaczy, nie ma to zadnej mocy prawnej. Takze nic nie trzeba placic, bo oni zarabiaja tylko na tych, ktorzy sie przestrasza, nie bylo jeszcze przypadku, w ktorym podali kogos do sadu. Dowiedzialam sie takze ze kadzy, kto otrzymal od nich maila ma inny numer konta bankowego, na ktory nalezy przeslac kase (po to zeby wiedzieli kto zaplacil, a kto nie) wiec nie podawajcie swojego numeru na forach, bo jakis nieszczesnik, ktory np. skasowal swoj mail z numerem konta koniecznie bedzie chcial zaplacic i zrobi to na wasz nr to nadal bedzie dluznikiem i nawet nie bedzie o tym wiedzial. To tyle, mam nadzieje, ze ktos tam, gdzies jest choc troche uspokojony po moim komentarzu. Pozdrawiam :)

 • aga

  aga 2012-07-05 12:45:04

  Dzięki Marta za odpowiedź! Trochę mnie uspokoiłaś :)

 • mysliwyk

  mysliwyk 2012-07-05 12:50:01

  Ja im odpisałem: "Odpierdolcie się złodzieje"

 • kat

  kat 2012-07-05 14:03:56

  Hej! Również dałam się nabrać, niestety podałam prawdziwe dane. 14 - dniowy okres wypowiedzenia umowy minął, więc nie jestem chroniona. Przyznam, że trochę się denerwuję. Płacić?

 • Ag..A

  Ag..A 2012-07-05 20:18:09

  kat
  jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem co robić. Ale płacić im nie będę.
  Dziękuję Marta uspokoiłaś mnie;)

 • Darek

  Darek 2012-07-06 13:51:59

  Ten sam problem, ale nie mam zamiaru płacić. Odpisałem im do słuchu powołując się na paragrafy z ustawy \"o ochronie praw konsumentów...\" i czekam, czy będzie jakaś reakcja. Nie jestem pewien czy podałem i m do końca prawdziwe dane adresowe, ale nie mam zamiaru się logować i sprawdzać, zresztą od momentu rejestracji ani się nie logowałem, ani nic od nich nie pobrałem, tym bardziej tego ich \"Gold cośtam\"
  Pozdrawiam wszystkich \"dłużników\" :)

 • kicek

  kicek 2012-07-06 15:57:17

  dzięki marta

 • kat

  kat 2012-07-09 09:51:53

  Dziś, dostałam kolejnego maila o przekazaniu sprawy do firmy http://www.forensics-group.com
  Czy taka firma ma moc prawną? Czy coś im odpisać, czy zostawić sprawę? Jeżeli im odpisać, to jakich argumentów użyć? Będę wdzięczna za odpowiedź.

 • Darek

  Darek 2012-07-09 14:03:21

  Witam
  Odpowiedzieli mi na mojego maila:
  .....
  Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem, osoba zamawiająca usługę zobowiązała się do podania osobistego adresu e-mail (§ 2. ust. 2 regulaminu), ponosząc pełną odpowiedzialność prawną z tytułu ewentualnego podania fałszywych danych osobowych.

  Informujemy, iż zgodnie z obowiązującym prawem, przytoczony przez Pana trzymiesięczny termin na odstąpienie od umowy (z powodu braku potwierdzenia jej warunków na piśmie), nie znajduje zastosowania w stosunku do zawartej przez Pana umowy Członkostwa w Klubie dobrych Programów.

  Pragniemy podkreślić, iż zgodnie z art. 10 ust. 3 pkt. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. 2000, Nr 22, poz. 271 i późn. zm.), prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, nie przysługuje w przypadku, gdy po zawarciu umowy usługodawca, za zgodą konsumenta, rozpoczął świadczenie usługi. Sytuacja taka miała miejsce w przypadku zamówionej przez Pana usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, której realizacja rozpoczęła się poprzez udzielenie Panu dostępu do treści i funkcjonalności serwisu.

  Dowodem wyrażenia przez Pana zgody na rozpoczęcie przez Spółkę G&G Ltd. świadczenia usługi jest fakt zaakceptowania przez Pana postanowień regulaminu usługi, jak również fakt kliknięcia przez Pana w otrzymany link aktywacyjny (wyrażenie faktycznej zgody na rozpoczęcie świadczenia usługi).

  Dodatkowo pragniemy wskazać, iż wszystkie warunki zawartej umowy zostały Panu dostarczone w formie tekstowej utrwalonej na stałym nośniku zapisu informacji (regulamin zapisanym na dysku twardym serwera internetowego), co w myśli art. 5 Dyrektywy unijnej 97/7/WE wywołuje identyczne skutki jak pisemne potwierdzenie warunków umowy. Tym samym, termin na odstąpienie od umowy wynosił wyłącznie 14 dni od momentu jej zawarcia.

  Informacje o kosztach oraz o okresie obowiązywania umowy znajdują się w kilku miejscach na stronie serwisu, jak również są wyraźnie wskazane w regulaminie.

  Na stronie z formularzem rejestracyjnym, po prawej stronie przycisku „Rejestruj” znajduje się wyraźna i jednoznaczna informacja o treści: „Klikając na przycisk „rejestruj” zamawiają Państwo usługę premium, której koszt wynosi 98 zł w tym Vat. Usługa płatna jednorazowo, z góry za okres 12 miesięcy.”

  Wszystkie informacje o warunkach zawartej umowy znajdują się w zaakceptowanym przez Pana regulaminie. W trakcie rejestracji oświadczył Pan, że zapoznał się z jego treścią, wobec czego w chwili obecnej nie może się Pan powoływać na jego nieznajomość.

  Treść regulaminu jest dla Pana cały czas dostępna na stronie internetowej serwisu, w formie tekstowej. Poniżej bezpośredni adres do regulaminu:

  http://www.dobre-programy.pl/index/regulamin

  W związku z powyższym, ponownie przypominamy o obowiązku uiszczenia Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 zł.

 • w1tek89

  w1tek89 2012-07-09 15:00:41

  Znalazłem na stronie uokik, że w przypadku gdy nawet usługodawca informuje na stronie o możliwości odstąpienia od umowy w ciagu 10 czy 14 dni(obojętnie), to musi potwierdzić to także pisemnie. W przypadu braku takiego potwierdzenia czas na odstąpienie od umowy zostaje przedłużony do 3 miesięcy. Mam nadzieje że poprawi to humor komuś tak jak i mnie, zwłaszcza, że pierwsze kontakt od nich u mnie pojawił się po 16 dniach.

  Link do informacji:
  Drugi podpunkt uspokaja;)
  http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php#faq1256

 • kat

  kat 2012-07-09 16:49:34

  Dzięki!

 • agg

  agg 2012-07-09 20:56:27

  Czyli wysłać wzór odstąpienia od umowy krążący w tym temacie po forach?? poleconym czy mailem? zawierać jakieś art. ze strony UOKiK ?

 • jako

  jako 2012-07-09 20:59:31

  wyślij wzór, który zaamieszczony został przez prawnika w tym wątku (na dole ramki Opinia eksperta), moim zdaniem poleconym - koniecznie z potwioerdzeniem odbioru. Ty będziesz mieć dowód nadania.

 • januszekw

  januszekw 2012-07-10 09:48:30

  To naciagacze mnie straszą sądem to czekam na sprawę Nie PŁACIĆ IM ANI GROSZA

 • Darek

  Darek 2012-07-10 11:33:22

  Witam
  Nie czytaliście, co cytowałem powyżej, zwłaszcza ten fragment:

  Pragniemy podkreślić, iż zgodnie z art. 10 ust. 3 pkt. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. 2000, Nr 22, poz. 271 i późn. zm.), prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, nie przysługuje w przypadku, gdy po zawarciu umowy usługodawca, za zgodą konsumenta, rozpoczął świadczenie usługi. Sytuacja taka miała miejsce w przypadku zamówionej przez Pana usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, której realizacja rozpoczęła się poprzez udzielenie Panu dostępu do treści i funkcjonalności serwisu.

  Nie bardzo mogę zrozumieć znaczenie tego art. 10 ust. 3 pkt. 1, a tym bardziej co ma do tego art. 7, ust. 1 ??? Może ktoś z Was ma jaśniejszy umysł, to proszę o przetłumaczenie na chłopski rozum :)
  Pozdrawiam

 • myszkam

  myszkam 2012-07-10 23:55:23

  wyślij wzór, który zaamieszczony został przez prawnika w tym wątku (na dole ramki Opinia eksperta), moim zdaniem poleconym - koniecznie z potwioerdzeniem odbioru. Ty będziesz mieć dowód nadania.-----gdzie jest ten wzór, nie mogę go znaleźć. Jedyne co znalazłam to wzór odstąpienia od umowy ze strony tych oszustów

 • myszkam

  myszkam 2012-07-10 23:59:41

  i na jaki adres go wysłać????? proszę pomóżcie.

 • jako

  jako 2012-07-11 12:38:51

  Na tej stronie nad komentarzami jest czerwona ramka zatytułowana "opinia eksperta". Tam prawnik napisał dużo przydatnych rzeczy (polecam przeczytać), i zamieścił wzór oświadczenia, który skopiowałem tutaj:

  „Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów”:  Zgodnie z § 9 ust. 2 Regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, niniejszym odstępuję od zawartej z G&G Ltd. umowy o świadczenie usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, z zachowaniem czternastodniowego terminu liczonego od dnia zawarcia umowy.

  ..................
  imię i nazwisko

  ..................
  adres e-mail

 • nce

  nce 2012-07-11 12:43:47

  myszkam: sprawdź na ich stronie co piszą w regulaminie a propos odstąpienia od umowy. Niezaleznie od tego, czy chcą żeby to przesłać mailem czy pocztą, na pewno podali jakieś dane - maila albo adres korespondencyjny.

 • kat

  kat 2012-07-11 13:41:58

  Nie ma tam żadnych danych korespondencyjnych, poleconym na Emiraty Arabskie?:):):) Poprosiłam ich potwierdzenie adresu korespondencyjnego i wysłałam informacje odnośnie potwierdzenia pisemnego, póki co cisza.

  Polecam info. odnośnie potwierdzenia pisemnego


 • myszkam

  myszkam 2012-07-11 17:31:54

  ten wzór oświadczenia który jest wyżej to widziałam niestety u mnie termin tych 14 dni już minął, a z tego co wyczytałam to termin tych 14 dni powinien być przez firmę potwierdzony pisemnie inaczej jest nie ważny. Potrzebuje oświadczenia od odstapienia od umowy który nie zawiera tych 14 dni i będzie prawidłowo napisany. Adres firmy znalazłam tylko jeden 02-676 Warszawa
  ul. Postępu 15c
  ale inni internauci juz go sprawdzili nie ma pod tym adresem tej firmy.

 • aleksa

  aleksa 2012-07-12 14:01:15

  kurde i mnie to spotkało,też nie wiem co zrobić ,bo najciekawsze jest to że nigdy nie wchodziłam na ich stronę,chyba moja córka wycięła mi taki numer,przestraszyła się i nic nie powiedziała,dopiero ja po jakimś czasie odczytałam e-mail z wezwaniem do zapłaty...był tam numer tel.zadzwoniłam jakaś baba odebrała ,pytałam o co chodzi ,jakie wezwanie do zapłaty?za co? byłam w szoku wydłużyła mi termin płatności do 23 lipca i co mam robić płacić dla świętego spokoju czy nie ?

 • Szymon

  Szymon 2012-07-12 17:28:16

  WITAM!!!

  Nie przypominam sobie, abym rozpoczynał z państwem jakąkolwiek współprace...

  A nawet jeśli przez przypadek i nieświadomie założyem konto na waszym serwisie udostępniając dane osobowe, chciałbym skorzystać z prawa jakie mi przysługuje i cofam prawo na dalsze przetważanie moich danych osobowych, oraz usunięcie z wszelkiego rodzaju baz danych i nośników informatycznych. Pozatym proszę o usunięcie mojego DOMNIEMANIE założonego konta z waszego portalu...

  Prosiłbym o wykonanie tych czynności, gdyż przysługuje mi takie prawo!

  Pozatym nie wiem jakim prawem zostało to wczęte, ponieważ ja nie składałem elektronicznego podpisu, ani nie otrzymali państw kopi mojego dokumentu, który potwierdza, że to ja zakładałem to konto.

  POZDRAWIAM I LICZĘ NA ZAKOŃCZENIE WSPÓŁPRACY.


  A JA IM TAKIEGO MAILA WYSŁAŁEM ; )

 • krzysztof

  krzysztof 2012-07-15 15:33:52

  Witam ja nie mam zamiaru im nic płacić w końcu jestem niepełnoletni bo mam 13 lat więc nie mogłem zawrzeć żadnej umowy.
  UWAGA KAŻDY
  Jeśli zarejestrowaliście się tak nie wpadajcie w panikę przeczekajcie najlepiej napiszcie do nich aby was wypisali jeśli tego nie zrobią to przeczekajcie dopóki sprawa nie umilknie no chyba że przyjdzie droga pocztową wezwanie do zapłaty to co innego tego jeszcze nie wiem. Najwyżej wszyscy spotkamy się przeciwko nim i zobaczymy kto dostanie w nosa :D

 • honi

  honi 2012-07-15 19:24:20

  witam!
  Ja tez niestety wpadłam w ich sidła! Nękają mnie mailami (powiem szczerze ze jak wchodzę na pocztę to nerwicy dostaje czy nie ma czasem kolejnego maila) jak na razie nie zapłaciłam ani grosza choć nie raz już miałam taki zamiar!! Nie zdawałam sobie sprawy ze tyle ludzi w to jest zamieszanych! Mam pytanko odnośnie wysyłki tego listu z odstąpieniem od umowy! Moze on być mailem wysłany czy na ten adres warszawski go wysłać?-bo skoro firma nie istnieje to list wróci! I czy kogokolwiek podali do sadu lub czy przyszedł komornik do kogoś?

 • algi

  algi 2012-07-16 08:57:54

  póki co nikt nie miał sprawy w sądzie. o żadnym takim przypadku nie slyszałam

 • krys

  krys 2012-07-16 12:21:25

  Witajcie!
  Ja również wpadłam w ich sidła i nękają mnie mailami. Telefony odbiera kobieta, choć słyszałam w tle mężczyznę reagującego na rozmowę ze mną. Po moich tłumaczeniach telefonicznie i mailem, zupełnie się do tego nie odnieśli. Sądzę , że są nastawieni tylko na zebranie kasy. Widać to po ilości ludzi naciągniętych i sposobie ich działania.

 • honi

  honi 2012-07-16 13:36:16

  Ja wiem jedno na pewno nie zapłacę! wysłałam już odstąpienie od umowy w formie elektronicznej i mam już napisane odręcznie do wysłania za potwierdzeniem odbioru!! Napisałam im wczoraj o podanie numeru KRS ale oczywiście dostałam wymijającą odpowiedz! Jestem w kontakcie mailowym z innymi osobami które tez nie zapłaciły i jak zarazie żadnego pozwu do sądu nie było!! Nie zamierzam dzwonić do nich i się tłumaczyć bo już pisałam kilka maili z wyjaśnieniami i jak powiedział krys w żaden sposób się nie odnieśli do tego! Jeśli zajdzie potrzeba spotkam się z nimi w sądzie! Trzymam kciuki za wszystkich nękanych ;-)

 • kat

  kat 2012-07-16 17:19:36

  ponownie otrzymałam maila,

  Czy naprawdę nie da się nic zrobić? zgłosić tego? tym razem powołują się na dyrektywy unijne.

  Mam tego dość.

 • honi

  honi 2012-07-16 18:56:06

  Kurcze nie gadaj!! Ja jeszcze tego maila nie dostałam! Możesz go tu wkleić??

 • nela

  nela 2012-07-16 21:55:41

  Też miałam ten sam problem. Kontaktowałam się z UOKiK w Warszawie. Wystarczy wysłać im oświadczenie o odstąpieniu od umowy (w/g wzoru ,,cwiaczh z dn. 26V2012r - godz. 16.31 -wyżej), która zawarta jest na odległość. Zatem można rozwiązać ją w terminie do 3 miesięcy. Należy wysłać listem poleconym i zachować potwierdzenie odbioru ( na adres: G and G LTD ul. Postępu 15c 02-676 Warszawa). Dotyczy to umowy z prawdziwymi danymi. Jeżeli podało się fikcyjne dane, nie trzeba nic wysyłać. Pozdrawiam wszystkich na tym forum.

 • goska

  goska 2012-07-17 10:09:36

  @NELA!!! dzięki!!!!! właśnie na taką konkretną odpowiedź czekałam!!!

 • Charlott

  Charlott 2012-07-18 12:08:26

  Witam !

  W chwili \"podpisania\" umowy miałam ukończone 17 lat , zatem wg prawa odpowiadam przed sądem jako osoba dorosła. Jednakże nie można podpisywać umów z osobą niepełnoletnią (do 18 r.ż) mam rację ?
  Chodzi mi o ewentualne konsekwencje prawne , muszę też zauważyć ,że podałam zupełnie fałszywe dane ,a zatem dokonałam przestępstwa - fałszerstwo , a odpowiadam przed sądem jako osoba dorosła... Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś w tej sprawie , kto ma pojęcie na ten temat ?
  Ps. W moim e- mailu widnieje moje prawdziwe imię i nazwisko niestety...

 • KKK

  KKK 2012-07-19 23:03:34

  Słuchajcie ludzie. Piszcie na e-porady do UOKiK i opisujcie swoje sytuacje, a porady wrzucajcie na stronę. Może jak będziemy pisać dużo o tym, to się z tym coś szybciej zrobi i zajmą się tym w trybie przyspieszonym, bo zobaczą, że to typowi oszuści.

 • kat

  kat 2012-07-20 11:30:05

  poprosiłam o potwierdzenie adresu do korespondencji, danych rejestracyjnych spółki oraz firmy windykacyjnej, otrzymałam taką odpowiedź:


  Dziękujemy za wysłaną wiadomość.

  Dane rejestracyjne Spółki G&G Limited to:
  G&G Ltd.
  Ras Al Khaimah
  RAKIA Amenity Center wieża numer 1 piętro 12
  Zjednoczone Emiraty Arabskie.

  Numer rejestracyjny A002/06/10/2336
  VAT EU470000491

  Spółka G&G Limited nie podlega obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru
  Sądowego.
  Spółka G&G Limited korzysta ze swobody przepływu towarów i usług na
  terenie Unii Europejskiej, jak również korzysta ze szczególnej procedury
  rozliczania podatku VAT na Malcie, gdzie ma nadany identyfikator ID VAT
  EU470000491.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
  e-mail: bok@dobre-programy.pl
  tel. 708 288 600

  Mam na ten adres wysłać polecony:)

  Wcześniej poinformowałam ich, że mam trzy miesięczne prawo do odstąpienia od umowy, to odpisali mi następująco:

  Informujemy, iż zgodnie z obowiązującym prawem, przytoczony przez Panią
  trzymiesięczny termin na odstąpienie od umowy (z powodu braku
  potwierdzenia jej warunków na piśmie), nie znajduje zastosowania w
  stosunku do zawartej przez Panią umowy Członkostwa w Klubie dobrych
  Programów.

  Pragniemy podkreślić, iż zgodnie z art. 10 ust. 3 pkt. 1 Ustawy z dnia 2
  marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. 2000, Nr
  22, poz. 271 i późn. zm.), prawo do odstąpienia od umowy zawartej na
  odległość, nie przysługuje w przypadku, gdy po zawarciu umowy
  usługodawca, za zgodą konsumenta, rozpoczął świadczenie usługi.
  Sytuacja taka miała miejsce w przypadku zamówionej przez Panią usługi
  Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, której realizacja rozpoczęła
  się poprzez udzielenie Pani dostępu do treści i funkcjonalności
  serwisu.

  Dowodem wyrażenia przez Panią zgody na rozpoczęcie przez Spółkę G&G
  Ltd. świadczenia usługi jest fakt zaakceptowania przez Panią
  postanowień regulaminu usługi, jak również fakt kliknięcia przez
  Panią w otrzymany link aktywacyjny (wyrażenie faktycznej zgody na
  rozpoczęcie świadczenia usługi).

  Dodatkowo pragniemy wskazać, iż wszystkie warunki zawartej umowy zostały
  Pani dostarczone w formie tekstowej utrwalonej na stałym nośniku zapisu
  informacji (regulamin zapisanym na dysku twardym serwera internetowego), co
  w myśli art. 5 Dyrektywy unijnej 97/7/WE wywołuje identyczne skutki jak
  pisemne potwierdzenie warunków umowy. Tym samym, termin na odstąpienie od
  umowy wynosił wyłącznie 14 dni od momentu jej zawarcia.

  W związku z powyższym, ponownie przypominamy o obowiązku uiszczenia
  Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 zł.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
  e-mail: bok@dobre-programy.pl
  tel. 708 288 600

  Czy mógłby jakiś ekspert się na ten temat wypowiedzieć?

 • puchatek

  puchatek 2012-07-21 00:39:03

  Taka umowa oczywiście nie jest ważna. Jest to typowe wyłudzenie polegajace na celowym wprowadzeniu w błąd i wyzyskaniu błędu. Działając pod wpływem błędu nie mozna skutecznie zawrzć żadnej umowy.

  Ponieważ umowa nie została zawarta nie ma sensu wysyłać jakichkolwiek oświadczeń o odstapieniu. Informacja o zapłacie przesyłana jest automatycznie (jakis robot) dokładnie po 14 dniach czyli po okresie, w którym możnaby odstąpić od umowy skutecznie zawartej. W takim przypadku jakiakolwiek korespondencja ze strony oszukanych osób bedzie jedynie potwierdzeniem istnienia zobowiązania. Otrzymacie jedynie kolejne wezwanie do zapłaty wyłudzonej kwoty.

  Oszusta należy po prostu zlać ciepłym moczem. Jeśli nie zapłacicie, to może wam wskoczyć i btoczyć. Natomiast za nękanie niechcianymi e-mailami i grozenie windykacją i wpisem do krd możecie oskarżyć go o stalking oraz grożby karalne.

 • sati

  sati 2012-07-23 08:20:30

  +1

 • Marta

  Marta 2012-07-23 10:51:58

  Witam ja dziś wybieram się na policje zgłośić naruszenie ,zobaczymy co oni w tej sprawie zdziałają

 • Sabina

  Sabina 2012-07-24 10:36:30

  Marta, napisz później co Ci powiedzieli, plis!

 • Beata S.

  Beata S. 2012-07-25 10:14:31

  Witam wszystkich!

  Mam problem z tym portalem. Do tej pory sugerowałam się poradami w stylu: nie płać, to oszuści. Niestety dostałam od nich wiadomosć informującą o przekazaniu mojej sprawy do firmy windykacyjnej Forensics Group.

  W mailu jest taki fragment: "Informujemy, iż działania zlecone specjalistom Forensics Group obejmują umocowanie do dokonywania wszelkich czynności faktycznych oraz prawnych, niezbędnych do wykrycia oraz ukarania sprawcy naruszeń majątkowych praw autorskich do programu komputerowego Downloader Gold ? w tym koordynację działań podejmowanych przez zleceniobiorcę wspólnie z organami ścigania, kontakty z dostawcą usług internetowych ISP dla adresu IP użytego w momencie rejestracji oraz operatorem poczty elektronicznej świadczącym usługę dla Pańskiego adresu email."

  Nie wiem co teraz robić! boje się tej firmy:( czy może ona ściągnąć te pieniądze z mojej wypłaty? Jak działają firmy windykacyjne? Pomóżcie!

 • Ata78

  Ata78 2012-07-25 10:50:22

  Witam, być może kogoś tu zainteresuje moja wiadomość: rejestrowałam się na dobre-programy.pl w kwietniu tego roku. Dostałam maila z wezwaniem do zapłaty, potem kolejnego (przedsądowe wezwanie do zapłaty), oba zignorowałam, nie wpłaciłam pieniędzy. Od ponad miesiąca cisza, żadnych maili, więc liczę, że dali mi spokój. Nie przesłałam tez odstąpienia od umowy ani nie kontaktowałam się z nimi. Wygląda na to, że ignorowanie jest tu najlepszą metodą.

  Taki sam post napisałam na fourmprawnym.org, ale moderator jest tam strasznie arogancki i chyba usunie mój post, bo nie postawiłam w nim żadnego pytania. Swoją drogą to też niezły absurd;)

  Pozdrawiam!

 • Paula

  Paula 2012-07-26 10:54:18

  Witam
  Też mam tą nieprzyjemnosc bycia zastraszana przez dobre-programy. napisałam do UOKIK o tych wszystkich widomościach etc i oto jaką otrzymałam widomośc:

  W tym wypadku, podobnie jak w przypadku pobieraczka, czas do odstąpienia przedłuża się do 3 miesięcy. Należy wysłać (może być e-mailem, jeżeli podane zostały fikcyjne dane)
  oświadczenie o odstąpieniu od umowy powołując się na art. 10 ust. 2 w
  związku z art. 9 ust. 3 ustawy z 2 marca 2000 o ochronie niektórych praw
  konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt
  niebezpieczny.
  Z naszej praktyki wynika, że właściciel serwisu nie uznawał skuteczności
  wysłanych pism i w dalszym ciągu wzywała do zapłaty należności. Naszym
  zdaniem argumentacja tej firmy nie znajduje oparcia w przepisach prawa i w
  przypadku, gdyby wezwania były ponawiane, radzimy je konsekwentnie
  ignorować. Ewentualne groźby nie znajdują pokrycia w rzeczywistości ani oparcia w
  przepisach prawa. Gdyby sprawa została skierowana na drogę sądową (co wydaje się wątpliwe;
  nic nam nie wiadomo o jakimkolwiek procesie wytoczonym przez właścicieli serwisu),
  proszę powołać się na złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

  Mam nadzieję że tym kogoś uspokoje :)
  Powodzenia

 • nowits

  nowits 2012-07-26 11:32:41

  Paula! dzięki że wkleiłaś tutaj tą informację!! większość osób jak tylko rozwiąże swój problem to już nie wraca na takie fora, żeby pomóc innym;) dzięki raz jeszcze!!

 • Paula

  Paula 2012-07-26 13:40:18

  Nie ma sprawy :) Przecież musimy sobie jakoś pomagac na wzajem jesteśmy w takiej samej sytuacji :)

 • bot

  bot 2012-07-27 11:02:13

  do Beata S. poszukaj sobie opinii o tym całym forensics group - to ściema, nie firma! jak będą Cię nękać, idź na policję.

 • Zybiu

  Zybiu 2012-07-31 08:36:29

  do cwiaczh: \"złożyc zawiadomienie do prokuratora z podejrzeniem popełniania przestępstwa przez tę firmę\".... Jakiego przestępstwa?

 • kati

  kati 2012-11-15 21:24:59

  Nie powiem....stracha napędzaja. Czy ktos, kto podałfaktyczne dane dostał wezwanie sądowe..?

 • paolo

  paolo 2012-11-28 22:00:20

  czy ktoś dostał wezwanie do sądu ale listownie i czy u kogoś był komornik?

 • bosy

  bosy 2012-11-29 16:28:21

  Witam Wszystkich.
  Ja w imieniu mojej 17-letniej corki. Rowniez nieopatrzenie zarejstrowala sie w tym serwisie. Podala jednak dane niekompletne, nie pozwalajace na ustalenie jej danych osobowych. Pytanie mam, czy na podstawie adresu IP, sa w stanie ustlic dane osobowe? Corka laczyla sie z internetem przez usluge TEPSA, czyli z tego co rozumiem, za kazdym razem gdy sie laczymy mamy inny numer IP. Ale w zadnym razie nie jestem eksportem. Prosze o porade czy ta firma na ktora sie powoluja www.forensics-group.com. ma szanse ustalic jej dane osobowe. Zlozylem juz zapytane do UOKiK. W poniedzialek wybieram sie do prokuratury.
  pozdrawiam.

 • DRV

  DRV 2012-11-29 19:44:08

  Moi drodzy !! Może mój post poprawi Państwu humor . Oskarżyłam już oszukańczą firmę przed Prokuraturą w Krakowie i kto ma ochotę , może do mnie przystąpić jako świadek . Podaję mój e-mail : radvollus355@gmail.com Zamierzam ich ponadto pozwać i uczynię to już w poniedziałek. Istnieje inna możliwość uratowania się z opresji . Należy do roku czasu , przesłać na adres firmy oświadczenie o uchyleniu się od wad oświadczenia woli z powodu błędu przez nich wywołanego. Czytając Wasze posty , doszłam do przekonania że wszyscy działaliśmy w błędzie wywołanym przez nich samych, a ten błąd tkwił w podaniu do złudzenia podobnej nazwy serwisu , co było niedopuszczalne gdyż takowa " podróbka" różniąca się jedynie kreską mogła zmylić każdego. Oni o tym doskonale wiedzieli i zauważcie że nie wybrali sobie podobieństwa nazwy serwisu płatnego , ale bezpłatnego gdyż wiedzieli że tutaj możliwa jest pomyłka gdyż wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnych programów w dobreprogramy.pl i o to właśnie im chodziło . Moje zawiadomienie o przestępstwie oszustwa jest już w Prokuraturze Kraków . CZekam na WAsze meile

 • DRV

  DRV 2012-11-29 19:59:31

  A zatem, mamy tutaj do czynienia z wadami oświadczenia woli ( dokonanie czynności prawnej pod wpływem błędu ).art.84 par1 zd.2 kc i gdy jest on istotny art.84par2kc Uchylenie się od wad oświadczenia woli powoduje że czynność dotknięta taką wadą jest nieważna .( w przypadku podstępu) . W myśl art.84 par.2 kc można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie , nie złożyłby oświadczenia tej treści ". Ja sama sądziłam że ten serwis jest bezpłatny, ponieważ zawsze dobreprogramy.pl były bezpłatne . A zatem sam serwis jest odpowiedzialny za wywołanie tego błędu ., można by się jeszcze nad podstępem . Oświadczenie woli musi być złożone drugiej stronie na piśmie listem polecony,ew. w pozwie. Błąd stanowi podstawę do uchylenia się od wad oświadczenia woli i to możecie uczynić. Pozdrawiam

 • k

  k 2012-12-11 08:09:24

  Witam wszystkich.
  UWAGA !!!

  Już niedługo wybuchnie kolejna afera z \"klubem dobrych programów\" i nowe wątki na forach pod tytułem \"program24.pl\" !

  Czyżby kolejne \"pobieraczki\"???

  Dla znających temat:
  www.debreprogramy.pl -- oryginalna i polecana strona przez internautów
  www.dobre-programy.pl -- płatna rejestracja (płacz i nerwy wielu dzieci i ich rodziców)

  A teraz ciekawostka którą przed chwilą zlokalizowałem:
  www.programy24.pl -- oryginalna i polecana przez internautów strona
  www.program24.pl -- bezczelny KLON \"dobrych-programów\"(i znowu będzie płacz naszych dzieci)

  Proszę zwrócić uwagę na podobieństwo w adresach stron internetowych - według mnie już samo takie świadome zachowanie \"klubu dobrych programów\" o czymś świadczy - do przemyślenia dla organów ścigania i UOKiK
  W jakim celu ktoś zakłada stronę (z płatną rejestracją) o prawie identycznie brzmiącym adresie dobrego bezpłatnego serwisu do pobierania darmowych plików- dla mnie wniosek jest tylko jeden.

  Reasumując:
  www.dobre-programy.pl  =  www.program24.pl  - nawet wyglądu strony nie zmienili (jest tylko inny adres)

  Bardzo jestem ciekaw ile jeszcze takich KLONÓW powstało w sieci - może warto by się temu przyjrzeć - myślę, że jest ich już więcej (będę miał chwilę czasu to poszukam) - a to by już świadczyło o .........(niech każdy sobie sam dopowie).

  Ludzie i ludziska - uświadomcie swoje dzieci aby nie rejestrowały się na żadnym serwisie internetowym bez wiedzy rodziców i przeczytania regulaminu ze zrozumieniem (płatne rejestracje).

  Pozdrawiam wszystkich
  Krzysztof

 • daria

  daria 2012-12-12 10:32:12

  witam też podałam prawdziwe dane i co radzicie zrobić odesłać im maila o odstąpieniu od umowy czy nic nie robić?
  Pozdrawiam

 • natala

  natala 2012-12-13 16:07:35

  Witam mam 12 lat i też dałam się nabrać, co robić płacić czy nie POMÓŻCIE
  (podałam prawdziwe dane):(

 • bella

  bella 2012-12-14 13:17:48

  Witam .też mam problem z tymi oszustami. Podałam fałszywe dane. Cały czas nękają mnie co mam robić . Grożą mi karą za podanie fałszywych danych , czy za podanie fałszywych danych może mi coś grozić. Proszę o pomoc . Pisałam do nich ile będzie kosztować zerwanie umowy ,ale cisza. Proszę o opinie najlepiej prawnika.

 • obserwer

  obserwer 2013-01-07 01:26:45

  bella zadała im istotne pytanie oraz uświadomiła mi brak takiej informacji w regulaminie tej "firmy" A mianowicie powinny być określone warunki zerwania umowy a na ten temat nie ma tam ani słowa czyli należałoby sprawdzić jakie są konsekwencje zerwania umowy przed uiszczeniem zapłaty. Przydałby się jakiś prawnik.

 • Danuta

  Danuta 2013-01-15 13:13:50

  PROSZĘ O PILNY KONTAKT Z POLICJĄ W KRAKOWIE . BĘDZIE PANI PRZESŁUCHIWANA U SIEBIE W DRODZE POMOCY PRAWNEJ .


  Ponieważ Prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie dobre-programy.pl i prowadzi je policja , gorąco proszę o natychmiastowy kontakt z Policją w Krakowie . Podaję wszystkie namiary :

  III Posterunek Policji w Krakowie

  Ul. Strzelców 16 sprawa L.dz. MKF-D- 16/ 13 /pn

  aspirant Nowacki Paweł telefon 012-6151-266

  Proszę oczywiście opisać swoją sprawę i to że Pani została oszukana a to na skutek zbieżności nazwy z bezpłatnym pobieraczkiem.pl

  Proszę rzucić tę informację do internetu i niech wszyscy pokrzywdzeni dzwonią do tego aspiranta i będą świadkami w sprawie . Tylko razem coś zdziałamy . Proszę to zrobić natychmiast

 • Danuta

  Danuta 2013-01-15 13:16:25

  POMYŁKA W MOIM TEKŚCIE . PROSTUJĘ . TUTAJ CHODZI O DOBRE_PROGRAMY.PL a nie o pobieraczka . Przepraszam za pomyłkę !!

 • Danuta

  Danuta 2013-01-15 13:23:17

  KTO CHCE NIECH DO MNIE PISZE , BO TO JA DOPROWADZIŁAM DO WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA KARNEGO PRZECIWKO DOBRE-PROGRAMY.PL UDZIELĘ SZERSZYCH INFORMACJI . PROSZĘ DO MNIE PISAĆ NA e-MAIL : radvollus355@gmail.com Proszę też nie martwić się o dojazd na przesłuchanie , gdyż każde z Was ma prawo być przesłuchiwane w drodze pomocy prawnej w miejscu swego zamieszkania. To się już dzieje. Proces dobre-programy.pl już się zaczął . Dlatego teraz koniecznym jest , żeby jak najwięcej osób poparło tę sprawę . Pozdrawiam

 • Valdi

  Valdi 2013-01-16 20:36:51

  Informuję, że UOKiK na stronie:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php&hl=pl&tbo=d&strip=1
  Na pytanie:
  W jakim terminie konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość i w jakiej formie powinien to zrobić?
  Wyjaśnia:
  „.. przedsiębiorca – zawierając z nami umowę na odległość – ma obowiązek poinformować nas na piśmie o prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni (tak stanowi art. 9 ust. 3 u.o.n.p.k.).
  Jeśli tego nie uczyni (konsument nie otrzyma pisemnego potwierdzenia takiej informacji), to termin na odstąpienie od umowy wydłuża się do trzech miesięcy (stanowi to art. 10 ust. 2 u.o.n.p.k.). Termin do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn wydłuża się do trzech miesięcy także w przypadku, gdy przedsiębiorca co prawda poinformuje (na stronie internetowej lub w rozmowie telefonicznej) o prawie do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w ciągu 10 dni, ale nie dostarczy konsumentowi tej informacji na piśmie.”
  Ponieważ usługodawca do dnia dzisiejszego nie przesłał mi pisemnego potwierdzenia informacji o przysługującym mi prawie do odstąpienia od umowy - termin ten wydłużył się do trzech miesięcy.
  Zatem wszyscy, co chcą odstąpić od członkostwa w klubie dobre-programy.pl proponuję złożenie odp. oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość i powołanie się na ww. przepisy. Oświadczenie to musi być podpisane przez składającego.

 • ddd

  ddd 2013-01-17 20:28:25

  czy mógłby ktoś skopiować i wkleić tutaj jako komentarz treść PRZED SĄDOWEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY ???

 • kacha

  kacha 2013-01-18 17:09:25

  Szanowna Pani,

  Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

  Z informacji utrwalonych w naszym systemie wynika, iż aktywowana usługa Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, została zamówiona przy użyciu adresu e-mail w dniu 18-12-2012 o godzinie 20:49:40 z komputera posiadającego we wskazanym momencie adres IP: 79.163.9.120.

  Zamówienie usługi nastąpiło poprzez dokonanie pełnego procesu rejestracji na stronie Klubu Dobrych Programów. Osoba składająca zamówienie, wykonała następujące czynności:

  1. zarejestrowała swoje dane osobowe, udzielając zgody na ich przetwarzanie,
  2. oświadczyła, iż zna oraz w pełni akceptuje treść regulaminu zamawianej usługi oraz licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold,
  3. zweryfikowała autentyczność użytego adresu e-mail, uruchamiając otrzymany link aktywujący usługę.

  Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem, osoba zamawiająca usługę zobowiązała się do podania osobistego adresu e-mail (§ 2. ust.2), ponosząc pełną odpowiedzialność prawną z tytułu ewentualnego podania fałszywych danych osobowych.

  Dokonując rejestracji na stronie Klubu Dobrych Programów złożyła Pani oświadczenie woli, iż zapoznała się Pani i w całości akceptuje warunki umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. Tym samym, zamówiła Pani usługę elektroniczną, która obejmuje dostęp do wszystkich treści redakcyjnych oraz innych funkcjonalności znajdujących się na stronach Klubu Dobrych Programów.

  Zgodnie z warunkami zawartej umowy, w terminie pierwszych 14 dni od dokonania rejestracji, mogła Pani zrezygnować z zamówionej usługi, bez podawania przyczyny, czego jednak Pani nie uczyniła.

  W związku z powyższym, zgodnie z postanowieniami obustronnie wiążącej umowy, jest Pani w chwili obecnej zobowiązana do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 zł. Zaś Spółka G&G Ltd. jest zobowiązana świadczyć przez okres 12 miesięcy przygotowaną dla Pani usługę.

  Jeśli to nie Pani dokonała rejestracji na stronie www.pobierajprogramy.pl, to oznacza to, iż jakaś osoba trzecia uzyskała nieautoryzowany dostęp do Pani konta e-mail i wyłudziła w naszym serwisie płatną usługę elektroniczną. W takim wypadku powinna Pani niezwłocznie udać się na policję, aby złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia na Pani szkodę przestępstw określonych w art. 267, art. 286 oraz art. 287 kodeksu karnego.

  Po otrzymaniu stosownego wniosku, Spółka G&G Ltd. przekaże organom ścigania wszystkie posiadane informacje (zebrane w toku zawierania umowy oraz w okresie świadczenia usługi), które pomogą ustalić tożsamość osoby podszywającej się pod Panią w trakcie zamawiania usługi. Dodatkowo osoba, która dokonała rejestracji poniesie odpowiedzialność karną za naruszenie warunków licencji na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold.

  Jednocześnie informujemy, iż na chwilę obecną Spółka G&G Ltd. jest zmuszona dochodzić przysługujących jej roszczeń od Pani - jako posiadacza adresu e-mail użytego i zweryfikowanego w trakcie rejestracji.

  W przypadku oficjalnego wyjaśnienia sprawy, będzie Pani przysługiwało prawo regresu w stosunku do rzeczywistego sprawcy, który zostanie zobowiązany przez sąd do zwrócenia Pani uiszczonej Opłaty Członkowskiej.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
  e-mail: bok@dobre-programy.pl
  tel. 708 288 600

  Z poważaniem,
  Klub Dobrych Programów

 • kacha

  kacha 2013-01-18 17:16:26

  Szanowna Pani,
  w dniu 18.12.2012, o godzinie 20:49:40, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP:, zarejestrowała się Pani w naszym serwisie i zawarła umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.
  Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulowała Pani w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Panią do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.
  Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pani konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pani długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.
  Z chwilą gdy Pani łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pani danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pani całkowitą utratę zdolności kredytowej.
  Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pani obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.
  Prosimy o uiszczenie należności poprzez przelew bankowy uzupełniony poniższymi danymi (lub wpłatę na podane konto w urzędzie pocztowym):
  nazwa odbiorcy:
  G and G Ltd.
  P.O. BOX 31291
  Ras Al Khaimah
  Zjednoczone Emiraty Arabskie
  kwota przelewu: 98 PLN
  nr rachunku: 33175013125850100000122365
  (rachunek w polskim oddziale Banku) tytuł płatności:@wp.pl
  W załączeniu znajdzie Pani fakturę pro-forma. Wystawienie faktury VAT będzie możliwe na żądanie kupującego, po uiszczenie należności oraz potwierdzeniu danych na jakie ma być wystawiony dokument księgowy. W przypadku pytań dotyczących umowy lub płatności, prosimy o kontakt:
  email: bok@dobre-programy.pl
  tel.: 708 288 600 (1,29 PLN/min z VAT)
  Z poważaniem,
  Klub Dobrych Programów

 • obserwer

  obserwer 2013-01-20 19:34:11

  faktura VAT nie jest wystawiana na rządanie tylko obowiązkowo faktura pro forma nie jest dokumentem księgowanym. Przynajmniej w Polsce

 • kacha

  kacha 2013-01-23 15:24:54

  Mam pytanie : może ktoś był już z tym problemem u rzecznika praw konsumenta, jeśli już coś wiecie dokładniej to napiszcie! Byłabym bardzo wdzięczna!

 • kamyk

  kamyk 2013-01-24 19:33:20

  NIE PŁAĆCIE IM !
  OSZUŚCI I TYLE... MI E-MAILE OD NICH PRZYCHODZA OD KILKU TYGODNI NIC WIECEJ, NIC WAM NIE MOGĄ ZROBIC PONIEWAZ UMOWY SIE PODPISUJE WŁASNO RĘCZNIE INACZEJ JEST NIE WAŻNA !.

 • Danuta

  Danuta 2013-02-07 12:38:58

  Witam ! Radzę Wam wszystkim zgłosić tę stronę dobre-programy.pl na scambook . Podaję Wam tutaj namiary ponieważ należę do tego serwisu . Oto jedno z ich meili do mnie ale masz tam okienko gdzie wszelkie oszustwa stron możesz im zgłaszac. To jest jakaś międzynarodowa organizacja tępiąca oszustów :

  Online Dating Alert: Ostrzeżenie o miejscach samotnych Like xDating To Make You Pay przed Możesz Wiadomość swoich członków

  W dzisiejszym Scambook Weekly Update, recenzje Kevan więcej forum niebezpieczeństw randkowych . W naszym ostatnim filmie, mówił o oszustów, którzy korzystają z użytkowników tworząc fałszywe profile na popularnych internetowych serwisów randkowych, takich jak Match.com, eHarmony, Christian Mingle, Senior People Meet, OK Cupid i więcej. Teraz, Kevan opisuje inny internetowy niebezpieczeństwo Datowanie: stron internetowych z wprowadzającymi w błąd lub nawet oszustwa usług członkostwa . Członkowie Scambook zgłosiło ponad 470 skarg na jednym miejscu, xDating.com, z ponad 29.000 dolarów w zgłoszonych szkód. Kevan wyjaśnia, że użytkownicy mogą dołączyć za darmo i zobacz swoje mecze. Następnie, użytkownicy zaczną otrzymywać wiadomości z Flirty wielu mężczyzn i kobiet, w ich okolicy, ale aby odpowiedzieć i rozpocząć rozmowę, miejsca te wymagają zapłacić za pełną subskrypcję. Na xDating.com członkowie Scambook powiedzieć, że zrezygnować z otrzymywania wiadomości, jak tylko zacząć płacić. Na innych stronach internetowych, jak i ChristianMingle.com SeniorPeopleMeet.com, nasi członkowie mówią, że opłaty abonamentowe zostały pochowane w drobnym drukiem, więc nie wiedziałem, że były logując się do członkostwa premii zapłaconej . Kiedy podjąć decyzję o anulowaniu, nie mogą oni osiągnąć obsługę klienta i opłaty miesięczne utrzymanie sumowaniu. Kevan ujawnia, że niektórzy z naszych członków rzeczywiście musiałem zadzwonić do swojego banku, aby zakwestionować opłaty lub nawet anulować swojej karty kredytowej w całości.
  Skończysz czytać na naszym blogu
  Scambook TV

  Scambook otworzył nowy cotygodniowy podcast wideo na YouTube. Sprawdź nas i upewnij się, zapisać się .
  Trendy Firmy Reklamacja
  DermaPure
  Mój liść Pieniądze
  Oz Super Storage
  SlimTone Plus
  Martwe Morze Kit firmy

  Czy masz skargę?
  Złożyć skargę
  HCG Ultra Krople Związany z fałszywej strony Fox News

  Diecie uwaga! Producenciproduktów fikcyjnychjak HCG Ultra łączą się z cyberprzestępcami włamać swój email i Facebook. Twoi znajomi napisali na ścianie Facebook temat stracili 20 funtów w 20 dni? Oni maila Ci link do artykułu Nowości Zdrowia Fox zatytułowanym HCG Ultra Krople do Pomoc magistrala wadze? Nie wierzę w to. HCG Ultra, lub osób trzecich związane z HCG Ultra, został porwany mail znajomego lub konta w serwisie Facebook na sprzedaż tego fałszywego produktu bez ich zgody. Fox News artykuł Zdrowie jest fałszywe i HCG Ultra nie działa. Czy zasadne firma zainfekować komputer wirusem i naruszają prywatność? Absolutnie nie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się na temat tego programu Diet Pill phishing i jak go uniknąć.
  Skończysz czytać na naszym blogu
  Złożyć skargę do pliku? przesłać skargę Tutaj
  Proszę dodać newsletter@scambook.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców, dzięki czemu można uzyskać dostęp do aktualizacji na wieści działania klasy i wiadomości ogólne
  Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ masz już relacji z Scambook. Jeśli nie chcesz już otrzymywać informacji od naszego newslettera możesz kliknąć tutaj, aby się wypisać .
 • Danuta

  Danuta 2013-02-07 12:48:47

  Podaję Wam dokładny adres strony scambook . Tam zgłosisz wszystkich oszustów internetowych i tam możesz żądać sprawiedliwości i usunięcia ich z internetu , łącznie z zaskarżaniem do Sądów i żądaniem odszkodowań , obojętnie czy zostałeś oszukany przez Polaka czy obcokrajowca- uczestnika internetu . Tam złóż swoją skargę . Bądź z nimi w kontakcie bo warto .

  http://www.scambook.com/

 • lukasss

  lukasss 2013-02-19 10:01:43

  czesc widze ze jestem nastepnym ktory dal sie zrobic w konia i co najgorsze zaplacilem te 98zl i widze po waszych opiniach ze dalem sie zrobic w duzego hu . . . pytanie teraz co daj z tym robic prosze was o jaks rade

 • MEEG

  MEEG 2013-02-21 13:51:04

  WITAM

  OD GRUDNIA DOSTAJE MAILE OD TEJ FIRMY Z ZADANIEM ZAPALTY 98ZL OSTATNIO PRZYSLALI WIADOMOSC ZE PRZEKAZALI MOJE DANE JAKIEJS INNEJ FIRMIE... PROSZE O POMOC CO ROBIC JAK DLUGO BEDA MNIE STRASZYC CZY RZECZYWISCIE KOGOS PODALI DO SADU???

 • lukasss

  lukasss 2013-02-21 20:04:55

  wszysto jest do czasu ktos w koncu wezmie sie sa ta banbe zlodziej i zwyklych oszostuw co widac po komentarzach ze tylko strasza i nis wiecej !

 • don

  don 2013-03-15 14:52:53

  @MEEG - przeczytaj opinię prawników - padłeś ofiarą naciągaczy - nie mają prawa wyłudzać od Ciebie kasy. Nic im nie płać! zgłoś się do UOkiK w Twoim mieście, albo zadzwoń, skoro nie wierzysz.

 • tia

  tia 2013-07-21 15:28:10

  Nie można zawrzeć umowy w sposób dorozumiany ani pod wpływem błędu. Nie ulega wątpliwości, że właściciel dobre-programy.pl celowo wprowadza w błąd internautów w celu niekorzystnego zarządzenia ich mieniem. Właściciel dobre-programy.pl jest po prostu oszustem.
  Dodatkowo obecnie rozsyła zainteresowanym informacje, że dokonał cesji wierzytelności na spółkę która dziwnym trafem ma ten sam adres wirtualnego biura w Dubaju co wcześniej podawany adres oszusta.
  W kraju prawa taki oszust siedziałby już w pierdlu. W POlsce niestety jest kultura prawna ambergoldów i pobieraczków, a oszustów nazywa się biznesmenami.

 • M

  M 2013-07-22 12:06:36

  Troszkę poszperałem na temat sławetnego portalu.
  W gruncie rzeczy nie było to trudne.
  Wnioski zostawiam każdemu z Was.
  Pozdrawiam serdecznie.
  http://domainsigma.com/whois/pl/dobre-programy.pl
  http://lokalizacjaip.pl/adres-ip/85.17.77.28

 • AV

  AV 2013-07-22 15:14:21

  Cześć, mam problem, bo też jestem zarejestrowana, w zeszłym roku przychodziły do mnie dziwne maile, ale w końcu dali sobie spokój i już myślałam, że to koniec sprawy, a jednak okazało się inaczej. Nie wpisywałam tam swoich prawdziwych danych i nie wpłacałam żadnych pieniędzy. Wczoraj przyszedł do mnie znowu mail pod tytułem zawiadomienie dłużnika o dokonaniu cesji wierzytelności:

  Szanowna Pani,

  Niniejszym informujemy, iż spółka G&G Ltd, zgodnie z przysługującymi jej uprawnieniami, dokonała w dniu 19.07.2013 cesji wierzytelności wynikającej z zawartej przez Panią w dniu 08.06.2012 umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

  Wykonując obowiązek ciążący na byłym wierzycielu, informujemy, iż w chwili obecnej wierzycielem uprawnionym do egzekwowania Pani zadłużenia jest spółka Smart Tech Connect Ltd z siedzibą w Dubaju. Spełnienie zaległego świadczenia musi nastąpić poprzez zapłatę należności na rachunek bankowy nowego wierzyciela:

  Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd
  Adres odbiorcy: Meydan Office Tower, P.O. Box 450676, Dubaj
  Rachunek bankowy w Polsce: 80 1750 1312 6860 2000 0003 3184
  Tytuł płatności: ada4140@buziaczek.pl
  Kwota: 98 zł

  Jednocześnie informujemy, iż nowy wierzyciel przejął wszelkie zobowiązania usługodawcy usługi członkostwa w Klubie Dobrych Programów, świadcząc usługę we własnym imieniu, w niezmienionym zakresie i pod dotychczasową domeną.

  W przypadku pytań należy kontaktować się z nowym wierzycielem, pod adresem elektronicznego Biura Obsługi Klienta: bok@dobre-programy.pl lub pod numerem infolinii wierzyciela : 70 838 85 88* (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

  Nie wiem, co mam robić, nawet nie korzystałam w końcu z tej strony, a przychodzą do mnie takie maile, nerwicy można dostać :(

 • AV

  AV 2013-07-22 16:55:48

  Czy ktoś dostał podobnego maila? Pomóżcie, bo nie wiem, co mam robić :(

 • M

  M 2013-07-22 18:46:12

  AV
  Podejrzewam, że wiele osób już dostało tego maila, jeśli troszkę poszperasz, to firma do której scedowali "długi" zarządza innym przekrętem Plikostrada.pl, a może to Ci sami oszuści...nie wiem nie zajmuję się złodziejami, szkoda czasu, w każdym razie wiele pisze się na ten temat, wystarczy poszukać i poczytać.

  http://forum.dobreprogramy.pl/dobre-programy-oszust-nadal-aktywny-t539562.html

 • Y.

  Y. 2013-07-27 13:16:18

  AV,
  jestem w tej samej sytuacji, dostałam też mejla. Wcześniej wysyłali wezwania do zapłaty, później jakoś to ucichło (nic nie zapłaciłam) no i teraz znowu. Trochę się cykam, ale załatwię to jak przed rokiem czyli oleję sprawę, nie odpiszę (podałam fałszywe dane), forsy nie wyślę i pocieszam się postami ludzi, którzy właśnie tak polecają robić i podkreślają, że jeszcze nikt nie miał sprawy.
  Mh, teraz to już odstąpienie od umowy zawartej na odległość chyba nie podziała.
  Piszcie, czy coś z tym robić i czy KDP coś z tym robi?

 • lucyna kuryło

  lucyna kuryło 2013-07-30 19:20:10

  LK
  Ja chyba podałam prawdziwe dane. I dzisiaj dostałam mejla. Miałam go zignorować, ale jak poczytałam na forum, to się przestraszyłam. I sama już nie wiem, czy wysyłać to pismo z odstąpieniem od umowy.
  Teraz zanim na coś kliknę przeczytam 100 razy.

 • Zosia

  Zosia 2013-08-09 17:33:54

  Też się oszukałam :( Podałam fikcyjne dane. Wasze wpisy uspokoiły mnie . Nie zapłacę. Mam pytanie do ludzi rozpoczynających ten wątek w maju 2012 - czy ktoś ma nadal problemy z zastraszającymi mailami ?

 • Patryk

  Patryk 2013-08-10 09:39:20

  Mam pytanie.Bo dostałęm wezwanie przedsądowe abym zapłacił.Czy mam zapłacić?

 • miuzik-251

  miuzik-251 2013-08-10 18:48:13

  Witam ! dziś otrzymałam właśnie poniższego @ wcześniej nic nie otrzymywałam ? Jak większość z Was nie byłam świadoma gdyż korzystam z bezpłatnych stron a nieznane czytam 100x zanim cokolwiek kliknę. Z pewnością dla świętego spokoju skontaktuję się najpierw z Danuta 2013-01-15 13:23:17
  "KTO CHCE NIECH DO MNIE PISZE , BO TO JA DOPROWADZIŁAM DO WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA KARNEGO PRZECIWKO DOBRE-PROGRAMY.PL UDZIELĘ SZERSZYCH INFORMACJI . PROSZĘ DO MNIE PISAĆ NA e-MAIL : radvollus355@gmail.com Proszę też nie martwić się o dojazd na przesłuchanie , gdyż każde z Was ma prawo być przesłuchiwane w drodze pomocy prawnej w miejscu swego zamieszkania. To się już dzieje. Proces dobre-programy.pl już się zaczął . Dlatego teraz koniecznym jest , żeby jak najwięcej osób poparło tę sprawę ."

  Im więcej nas zgłosi sprawę tym lepiej może w końcu coś z tym zrobią :-(
  Szanowny Panie o,

  Pomimo otrzymanego wezwania do zapłaty, wciąż nie uregulował Pan swojego zadłużenia powstałego z tytułu zawartej w dniu 16.06.2013 umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. W związku z tym informujemy, iż zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia przeciwko Panu na drogę postępowania sądowego, którego zamierzonym efektem będzie uzyskanie sądowego nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności.

  Informujemy, iż pozew przygotowany przez obsługującą nas kancelarię prawną, zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu, przy uwzględnieniu danych osobowych, które podał Pan w trakcie rejestracji:

  Pan a o........


  Przypominamy, iż zgodnie z § 5 ust. 3 zawartej umowy podawanie danych osobowych, w sposób który uniemożliwia ustalenie Pańskiej tożsamości w toku zwykłych czynności, stanowi czyn niedozwolony wyrządzający szkodę Usługodawcy.

  W przypadku konieczności skorzystania przez spółkę Smart Tech Connect Ltd. z usług podmiotów specjalizujących się w ustalaniu danych osobowych użytkowników sieci Internet, zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, będzie Pan - jako dłużnik pozostający w zwłoce - zobowiązany do uiszczenia dodatkowych kosztów, które wynikną z tego tytułu.

  Jeśli zamawiając usługę użył Pan fałszywych lub niekompletnych danych osobowych – wprowadzając nas tym samym w błąd co do swojej prawdziwej tożsamości bądź adresu zamieszkania – to zwrócony przez pocztę list z pozwem zostanie wykorzystany jako dowód popełnienia przez Pana przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 kodeksu karnego.

  Dodatkowo informujemy, iż brak uiszczenia Opłaty Członkowskiej stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Panu licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold. W związku z tym, niezależnie od wymienionych powyżej kroków prawnych, zamierzamy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez Pana przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich do programu komputerowego, zgodnie z art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

  Wskazane przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Przypominamy, iż w przypadku odnalezienia na Pańskim dysku twardym dowodów naruszenia praw autorskich, będzie Pan zobowiązany do uiszczenia określonej w prawie autorskim wielokrotności wynagrodzenia, które normalnie przysługuje za korzystanie z danego utworu na podstawie zawartej umowy licencyjnej.

  W celu wykazania przesłanek faktycznych naruszenia przez Pana warunków licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold, wszystkie dane zgromadzone w toku realizacji zamówionej usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zostaną przekazane wybranym przez spółkę Smart Tech Connect Ltd. specjalistom w dziedzinie wykrywania przestępstw komputerowych oraz ustalania tożsamości użytkowników sieci Internet. Następnie przygotowany materiał dowodowy zostanie przekazany organom ścigania wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich.

  Mając na względzie powyższe, ponownie wzywamy Pana do dobrowolnego uiszczenia Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

  Prosimy o uiszczenie należności poprzez przelew bankowy uzupełniony poniższymi danymi (lub wpłatę na podane konto w urzędzie pocztowym):

  Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
  Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
  Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 19175013126860200000128469
  Tytuł płatności: miuzik-25@wp.pl
  Kwota: 98 PLN

  W załączeniu znajdzie Pan fakturę pro-forma. Wystawienie faktury VAT będzie możliwe na żądanie kupującego, po uiszczeniu należności oraz potwierdzeniu danych na jakie ma być wystawiony dokument księgowy.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail bok@dobre-programy.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88* (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

  Z poważaniem,
  Klub Dobrych Programów

  *Koszt za minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.

 • Zosia

  Zosia 2013-08-15 20:16:50

  http://nowinylokalne.pl/uwaga-na-dobre-programy-ze-zjednoczonych-emiratow-arabskich/

 • Ellie1989

  Ellie1989 2013-08-18 00:54:45

  A ja ponawiam pytanie - czy ich pogróżki komuś się sprawdziły? W sensie faktycznie skończył w sądzie albo u komornika?

 • Ellie1989

  Ellie1989 2013-08-18 22:44:33

  Odpowiedź z UOKiK (chyba naprawdę dostają setki pytań):

  "Fakt niepodpisania umowy nie czyni jej nieważną. Do zawarcia umowy może dojść za pomocą środków porozumiewania się na odległość, np. poprzez internet – wyniku podania danych potrzebnych do rejestracji i zaakceptowania regulaminu usługi.

  Od umowy zawartej na odległość (np. poprzez Internet) można odstąpić w terminie 10 dni od zawarcia. W przypadku zarówno Klubu Dobrych Programów, jak i Plikostrady okres ten został wydłużony do 14 dni (§ 11 ust 2 Regulaminu).

  Z tym że konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy między innymi o prawie do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Obowiązek ten wynika z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), przestrzeganie której zapewnia właściciel portalu Plikostrada w § 12 ust. 4 Regulaminu.

  Mało tego, zgodnie z art. 9 ust. 3 tejże ustawy przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji, o których mowa w ust. 1 (istotnych postanowień umowy, w tym uprawnienia konsumenta do odstąpienia od niej), najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Jeżeli przedsiębiorca zaniecha tego obowiązku termin do odstąpienia od umowy zwartej na odległość wydłuża się do trzech miesięcy od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi. Przy czym, jeżeli konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu (trzech miesięcy od dnia zawarcia umowy) otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

  Kluczowe znaczenie dla kwestii terminu do odstąpienia od umowy ma zatem to, czy po rejestracji przedsiębiorca potwierdził nam istotne warunki umowy, a w szczególności – uprawnienie do odstąpienia od niej.

  Jeżeli zatem otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji naszego konta na portalu wraz z załączonym do powiedzenia regulaminem, w którym wskazano istotne warunki umowy, w tym prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 (14) dni od jej zawarcia, a pomimo tego nie odstąpimy od niej w tym terminie, to odstąpienie od umowy może okazać się niemożliwe.

  Problem może stanowić adres, na jaki wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Zgodnie bowiem z regulaminem serwisu Klub Dobrych Programów siedziba usługodawcy znajduje się w Dubaju. W tym stanie rzeczy oświadczenie powinno być wysłane (opatrzone własnoręcznym podpisem) na dubajski adres spółki – niezależnie, czy zostałoby one odebrane, czy nie, dochowa się w ten sposób terminu do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, pod warunkiem nadania listu najpóźniej w ostatnim dniu tegoż terminu. Względnie można oświadczenie wysłać e-mailem, na podany przez Klub Dobrych Programów adres kontaktowy bok@dobre-programy.pl.

  Co się zaś tyczy podania fałszywych danych – w wezwaniach do zapłaty przesyłanych przez portale Plikostrada i Klub Dobrych Programów przewija się i taka sugestia – to portal nie będzie w stanie wykazać, że to wzywany dopuściła się „przestępstwa”, a w każdym razie nie ustali tego po numerze ze IP komputera, gdyż on nie identyfikuje użytkownika komputera, ale co najwyżej komputer. Tymczasem przestępstwo może popełnić człowiek, a nie komputer. Numer IP to unikalny numer, który wykorzystywany jest przez urządzania podłączone do sieci w celu umożliwienia komunikacji miedzy nimi. Każde urządzenie takie jak komputer, router, serwer musi posiadać taki unikalny adres. Na podstawie numeru IP wiadomo, skąd wysyłana jest dana informacja i dokąd powinna ona dotrzeć. Nie da się natomiast ustalić, kto konkretnie nadawał wiadomość. Przykłady zdjęć z fotoradarów, na których nie widać kierującego pojazdem), że właściciel nie musi wskazywać osoby, która „korzystała z komputera” i podała fałszywe dane osobowe.

  Na dalszym etapie sporu można także zarzucić serwisowi stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych w rozumieniu ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. z 2007 r. nr 171, poz. 1206), w szczególności. Zgodnie z jej art. 5 ust. 1. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.

  Ust 2. Wprowadzającym w błąd działaniem może być w szczególności:

  1) rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji;

  2) rozpowszechnianie prawdziwych informacji w sposób mogący wprowadzać w błąd;

  (...)

  Ust. 3. Wprowadzające w błąd działanie może w szczególności dotyczyć:

  1) istnienia produktu, jego rodzaju lub dostępności;

  2) cech produktu (...)

  Ust. 4. Przy ocenie, czy praktyka rynkowa wprowadza w błąd przez działanie, należy uwzględnić wszystkie jej elementy oraz okoliczności wprowadzenia produktu na rynek, w tym sposób jego prezentacji.

  Przypuszczam bowiem, że podobnie jak w przypadku serwisu pobieraczek.pl i Plikostradę oferowana przez Klub Dobrych Programów możliwość nieograniczonego pobierania plików po wykupie usługi okazuje się być dość nikła, a w dodatku dotycząca programów i tak dostępnych w Internecie jako programy bezpłatne.

  Co istotne, zgodnie z art. 13 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym to na przedsiębiorcy, któremu zarzuca się stosowanie nieuczciwej praktyki rynkowej spoczywa ciężar dowodu, że dana praktyka rynkowa nie stanowi nieuczciwej praktyki wprowadzającej w błąd.

  Podsumowując, przedstawiam możliwe sposoby na „wyzwolenie” się z portalu:

  Jeżeli zawarto umowę (rejestrując się w serwisie), ale nie zaczęto jeszcze ściągać plików, a przed zawarciem umowy przedsiębiorca potwierdził istotne warunki umowy w tym prawo do odstąpienia od niej, można to zrobić w ciągu 10 dni od momentu jej zawarcia, poprzez wysłanie przedsiębiorcy oświadczenia na piśmie o odstąpieniu od umowy. Najlepiej zrobić to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Nie trzeba przy tym podawać powodu. Przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy;

  zawarto umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągnięto plików - prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;

  zawarto umowę, ale na podstawie nieprawdziwych informacji, np. reklamy czy danych na stronie internetowej przedsiębiorcy - na podstawie kodeksu cywilnego można uchylić się od skutków złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12 miesięcy. W takim przypadku należy wysłać taką informację, powołując się na to, że umowa została zawarta na podstawie wprowadzających w błąd informacji;
  Można również zarzucić przedsiębiorcy, o czym wspomniałem już wyżej, że stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe w zakresie np. odstępności produktu, czy usługi (programów do ściągnięcia).

  Jak dotąd wysuwane przez Klub Dobrych Programów groźby wystąpienia przeciwko internautom na drogę sądową nie znajdują pokrycia w rzeczywistości i podobnie jak w przypadku portali pobieraczek.pl i Plikostrada owe wezwania do zapłaty wydają się być swoistymi „strachami na lachy”. Tym niemniej nie można wykluczyć i takiego scenariusza (skierowania przez portal do sądu pozwu o zapłatę), wszakże taki przypadek, jak dotąd, nie jest mi znany.

  Po ewentualną dalszą pomoc można zgłosić się do Federacji Konsumentów (adres najbliższego oddziału F.K. dostępny jest na stronie http://www.federacja-konsumentow.org.pl/topics.php?top=19

  Federacja może wystąpić do przedsiębiorcy z interwencją w sprawie (Konsumenckie Centrum E-porad nie podejmuje bezpośrednio interwencji u przedsiębiorcy lecz służy doradztwem), choć nie sądzę, aby to wystąpienie zmieniło stanowisko właściciela Klubu Dobrych Programów. Natomiast pomoc Federacji może okazać się przydatna w przypadku ewentualnego zrealizowania przez Klub „groźby” oddania sprawy do sądu (np. pomoc w napisaniu sprzeciwu od ewentualnego sądowego nakazu zapłaty)."

  Czyli nikt jeszcze nic nie dostał z sądu. Dziękuję, nie płacę, adres e-mail usunięty i tyle w temacie :)

 • czytający regulaminy \

  czytający regulaminy \"inaczej\" 2013-08-19 17:24:53

  Też fajne forum do "poczytania". Nie zapłacę.

 • Czytajacy regulaminy....

  Czytajacy regulaminy.... 2013-08-19 17:25:48

  zapomniałem o linku :( http://www.idg.pl/news/380519/dobre.programypl..nie.daj.sie.naciagnac.html

 • OLewać to!

  OLewać to! 2013-09-08 11:51:36

  Mi wysłali taką wiadomość . Oleje to . Nie mam tam konta...

 • Patryk

  Patryk 2013-09-16 19:18:50

  Ja już orzymałęm wiadomość że sprawa już poszła do sądu

 • Mila

  Mila 2013-09-20 12:14:40

  Hej
  Dziś moja siostra otrzymała korespondencje wzywajacą do zapłaty 98 zł + jakieś odsetki, razem 138 zł. Jest to przedsądowe wezwanie do zapłaty. Duzo czytam od rana na ten temat i chyba nie zapłacimy.
  Interesuje mnie to czy ktoś dostał wezwanie do sądu?
  Bede wdzieczna za odpowiedź, może takze byc na maila: kotiix@wp.pl

 • Mila

  Mila 2013-09-20 12:15:18

  Hej
  Dziś moja siostra otrzymała korespondencje wzywajacą do zapłaty 98 zł + jakieś odsetki, razem 138 zł. Jest to przedsądowe wezwanie do zapłaty. Duzo czytam od rana na ten temat i chyba nie zapłacimy.
  Interesuje mnie to czy ktoś dostał wezwanie do sądu?
  Bede wdzieczna za odpowiedź, może takze byc na maila: kotiix@wp.pl

 • Maćko

  Maćko 2013-09-20 12:22:01

  Pytanie do Patryka dotyczące postu z 2013-09-16 : Czy mógłbyś wkleić treść tej wiadomości ? Dostałeś ją drogą mailową czy listownie?

  Ja otrzymałem \"Ostateczne Przedsądowe Wezwanie Do Zapłaty\" listownie. Niestety podałem prawdziwe dane osobowe i zastanawiam się jakie mogą wyniknąć z tego konsekwencje. Nie chcę płacić ale również nie chcę by mnie ktokolwiek po sądach ciągał. Czy jeszcze ktoś jest w podobnej sytuacji ?

  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

 • Anna

  Anna 2013-09-20 15:12:30

  Hej, ja wlasie dostalam dzisiaj taki list i z tego co tu czytam nie mam zamiaru placic

 • K.

  K. 2013-09-20 15:19:33

  Niestety ja też dostałam listownie taka samą wiadomość jak Ty. Prawdą jest, że gdyby przesłali sprawę do sądu - faktycznego dla mojego miejsca zamieszkania to sami też musieliby sie tam pojawić jako strona, a wtedy wyszło, by na jaw, że nie działają fair, bo naciągają i nękają. Ta firma w ogole w Polsce prowadzi jakieś wirtualne biuro. Poza tym nie została mi przesłana umową, którą rzekomo zawarłam na piśmie. Takie pisma powinny być wysyłane poleconym a nie zwykłym.

 • M

  M 2013-09-20 15:31:29

  a na kopercie jaki widnieje adres?

 • K.

  K. 2013-09-20 16:07:47

  Trustel Sp. z o.o. skr. pocztowa 25 60-963 Poznań. Niby mają normalnie i NIp i REGON, jakis Prezes Zarządu też jest, ale jakoś nie przemawia to do mnie. W CEIDG nie widnieje taka firma. Niby siedzibę mają przy Tuwima 62 w Poznaniu, ale czy faktycznie się tam mieszczą...?

 • Daniel

  Daniel 2013-09-20 16:21:48

  Czesć wszystkim, też dzisiaj dostałem takowy list, pierwsze wrażenie Ku*wa co to ma być ... Nie przypominam sobie żebym korzystał z tego serwisu ... Niby zarejestrowałem sie 12.05.2012r. czyli już upłynął rok od tego wszystkiego. Nie czytam poczty elektronicznej ponieważ malo korzystam z laptopa. Co do tej sprawy wybieram się na Policje w dniu jutrzejszym, uważam że jest to z ich strony przestępstwo ponieważ zastraszają mnie listownie czymś czego w ogóle nie podpisywałem. Czytając wasze komentarze i tak nie jestem przekonany żeby wystąpili na drogę sądową w moim mieście jeżeli są zarejestrowani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich a ich firma jest wirtualnie zarejestrowana w Polsce. Co robić dalej... nie wiem zgłoszę to na Policje jutro dam znać co na to powiedzą ...

 • Daniel

  Daniel 2013-09-20 16:29:41

  Czytam teraz te e-mail'e minął rok od tego jak mnie straszyli a nawet o tym nie wiedzialem :D najwidoczniej teraz coś się im wspomniało i wysłali list, wiadomość dostałem taką:

  ZAWIADOMIENIE

  Szanowny Panie ,

  działając na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002.144.1204), w związku z § 6 ust. 2 regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, niniejszym zawiadamiamy Pana, iż:

  w dniu 06.07.2012

  nastąpi przekazanie dostępu do zabezpieczonych przez spółkę G&G Ltd. danych eksploatacyjnych powiązanych z Pańskimi danymi osobowymi. Zasadność oraz celowości przekazania dostępu do wskazanych danych, specjalistom z Forensics Group – jako wykwalifikowanemu podmiotowi w rozumieniu punktu 3 Załącznika nr 4 regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, wynika z konieczności:

  1. ustalenia oraz udokumentowania okoliczności faktycznych naruszenia przez Pana warunków udzielonej licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold,
  2. przygotowania wniosku o wydania sądowego postanowienia w przedmiocie ujawnienia Pańskich danych osobowych,
  3. przygotowania prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Panu jako sprawcy przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich do korzystania z programu Downloader Gold zgodnie z art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631).

  Informujemy, iż działania zlecone specjalistom Forensics Group obejmują umocowanie do dokonywania wszelkich czynności faktycznych oraz prawnych, niezbędnych do wykrycia oraz ukarania sprawcy naruszeń majątkowych praw autorskich do programu komputerowego Downloader Gold – w tym koordynację działań podejmowanych przez zleceniobiorcę wspólnie z organami ścigania, kontakty z dostawcą usług internetowych ISP dla adresu IP użytego w momencie rejestracji oraz operatorem poczty elektronicznej świadczącym usługę dla Pańskiego adresu email.

  Z poważaniem,
  Klub Dobrych Programów

  POUCZENIE

  Niniejszym pouczamy Pana, iż:

  a) zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, koszty ponoszone przez wierzyciela w celu dochodzenia przysługujących mu wymagalnych wierzytelności, obciążają w całości dłużnika pozostającego w zwłoce,
  b) w przypadku opłacenia usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów należy niezwłocznie przesłać potwierdzenie dokonania płatności na adres: bok@dobre-programy.pl - dodatkowe koszty powstałe z powodu braku poinformowania wierzyciela o całkowitym uregulowaniu zadłużenia, obciążają dłużnika.
  c) administratorem udostępnianych danych zabezpieczonych w toku realizacji usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zgodnie z ustawą z 9 września 2002 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2009.201.1540 ) pozostaje wyłącznie spółka G&G Ltd., gwarantująca przestrzeganie prawnych zasad przetwarzania danych osobowych i eksploatacyjnych,
  d) informacje dotyczące Forensics Group dostępne są pod adresem witryny internetowej: www.forensics-group.com


  Już dawno powinienem był wylądować w sądzie a jakoś żaden list mi nie przyszedł, z wezwaniem na sale rozpraw ... Idę to zgłosić jutro nie ma co się łudzić to oszuści którzy chcą wycisnąć kase od zwykłego Kowalskiego ;)

 • K.

  K. 2013-09-20 16:33:56

  Dokładnie, po roku sobie przypomnieli, że brakuje im pieniedzy dlatego zrobili masową rozsyłkę licząc, że ludzie się przestraszą. Z emiratów może nie, ale z Polskiego przedstawicielstwa moze i tak, tylko nie sądzę by chciało im się dotrzeć na każdą sprawe. Moze jeszcze zażadają zwrotu kosztów podróży? :D:D Prawdopodobnie UOKiK jest już poinformowany o zaistniałej sprawie. Najgorszy jest fakt, że to moze trwać nawet kilka lat...tak jak z Pobieraczkiem...ludzie do tej pory mają wezwania...ścigania.

 • Daniel

  Daniel 2013-09-20 16:40:20

  Chciałbym wam też wspomnieć że każdy ma inną kwotę do zapłaty ... Jedni mają naliczone odstetki na 138 zł, 140zł a mi dali 141zł hmm dziwne ... Koszty procesu sądowego też mają różne oblicza 280zł za sprawe mi dali 360zł.. @K też tak sądzę że będzie to trwało z kilka lat póki ktoś nie wygra procesu sądowego z nimi.

  Pytanie do wszystkich ... Czy wszyscy dostali te pismo w tym samym dniu ?

 • RR

  RR 2013-09-20 17:00:22

  Raczej w bardzo podbnym, dzis ja dostalem tez.

 • K.

  K. 2013-09-20 17:14:13

  Koszty są uzależnione od okresu, w którym każdy sie rejestrował (tj. została zawarta umowa). Póki co pozostaje czekać na rozwój wydarzeń i ...pismo z właściwie miejscowego sądu. Nie rozumiem tylko dlaczego czekali z tymi listami rok...

 • E.

  E. 2013-09-20 17:14:22

  Dzisiaj dostałam listowne Ostateczne Przedsądowe Wezwanie do Zapłaty wraz z odsetkami itp 132 zł .

 • Nala

  Nala 2013-09-20 17:14:42

  Ja również dostałam taki liścik dzisiaj , cieszę sie ze nie jestem sama :D

 • Ania

  Ania 2013-09-20 17:23:54

  ja tez dostalam dzis list i musze zaplacic 146 złociaków :D

 • Daniel

  Daniel 2013-09-20 17:26:35

  Bardzo jestem zainteresowany tą sprawą, jutro zgłosze to na Policje i opowiem się w sprawie wraz z wami. Rok temu miałem mieć niby proces sądowy a jakoś nic nie dostałem ???? Zastraszanie z ich strony nie wygląda zbyt kolorowo, za to grozi jeszcze większa odpowiedzialność karna aczkolwiek są zarejestrowani w innym kraju i nasze przepisy już ich nie będą obowiązywały ... Przekazują informacje innym instytucją wraz z naszymi danymi, nie wiadomo w jakich celach mogą zostać użyte, więc warto jest to zgłosić do odpowiednich organów ścigania.

  Nie ma co panikować, grunt jest stabilny tylko straszą ...

 • TOMEK

  TOMEK 2013-09-20 17:40:29

  Witam ,

  Dzis dostalem list droga pocztowa w ktory przyszlo zawiadomienie o zpałacie 98 zl i odsetki . I pisło że oaktywowałem to rok temu , podalem prawdziwe dane i dlatego przyszło na email tez jedna wiadomosc przyszla , CO MAM ZROBIC ?

 • Gosia

  Gosia 2013-09-20 18:05:37

  Ja również otrzymałam taki list drogą pocztową. Dziś. Umowa (wedle tego co piszą) zawarta została 05.11.2012 r. Przyznam szczerze, że nie korzystam już od dawna z podanego adresu mailowego, dopiero dziś zajrzałam (po otrzymaniu listu), i otrzymywałam od nich maile z wezwaniem do zapłaty.

  W grudniu 2012 dostałam info, że przekazuja moje dane specjalistom Forensics Group – jako wykwalifikowanemu podmiotowi w rozumieniu punktu 3 Załącznika nr 4 Regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, wynika z konieczności:

  1. ustalenia oraz udokumentowania zakresu naruszeń warunków umowy o świadczenie usługi elektronicznej,
  2. weryfikacji lub ustalenia danych osobowych abonenta zamówionej usługi elektronicznej,
  3. wyboru i rozpoczęcia właściwej drogi prawnej, służącej realizacji pełnego zaspokojenia roszczeń usługodawcy.

  Potem długo cisza.

  27.07.2013 otrzymałam maila z info, że firma dokonała w dniu 19.07.2013 cesji wierzytelności wynikającej z zawartej przez Panią w dniu 05.11.2012 umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

  I dziś list w skrzynce.... :)

 • Gosia

  Gosia 2013-09-20 18:12:14

  Dodam jeszcze, że do zapłaty 98 plus odsetki, razem 129 zł. I oczywiście info, że skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, może spowodować zwiększzenie kosztów o kwotę nie mniejszą niż 370 zł.
  Pozdrawiam :D

 • Jagoda

  Jagoda 2013-09-20 18:19:09

  Witam !! Też dziś dostałam od nich wezwanie przedsądowe do zapłaty 130zł (jakieś członkostwo Klub Dobrych Programów)jakieś Downloader Gold,naprawdę nie wiem o co chodzi,jest podana data,godzina IP,jestem w szoku?????? zignorować to? naprawdę nie podpisywałam z nimi umowy??unikam takich stron? Pozdrawiam Serdecznie

 • doda

  doda 2013-09-20 19:19:06

  witajcie
  ja dzisiaj otrzymałam list z wezwaniem do zapłaty.
  Ale najpierw dostawałam e-maile (ignorowałam je) podałam nieprawdziwe dane osobowe wiec myslałam ze sie na tym zakończy a dzisiaj przeżyłam szok. LIST od nich. jak ustalili moje prawdziwe dane? oraz nowy adres i nowe nazwisko? masakra.

  list jest tej tresci:
  sygnatura akt sprawy:
  PWDZK/20121118/01104325
  ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty
  bla bla bla... sprawa została przygotowana do skierowania w trybie pilnym na drogę postępowania sądowego.
  Przypominamy iz w dniu 2012-11-18 o godz 14:01 posługując się zweyfikowanym adresem e-mail zamówiła Pani.... bla bla bla
  podają tez adres IP stacji robocze: 5.173.239.217 (mój IP jest inny)
  łączna kwota zadłużenia do spłaty wynosi 128 zł
  tj: zaległa opłata członkowska 98 zł,
  poniesione koszty przez wierzyciela postępowania windykacyjnego 15 zł
  odsetki umowne za zwłokę 15 zł
  dają 7 dni na zapłatę
  podali infolinie: 708388588 dzwoniłam to nie ma takiego numeru.

  co tu robić? ktoś tez dostał taki list?

 • Hanka

  Hanka 2013-09-20 19:32:23

  Witam.Dzisiaj moja córka otrzymała również OSTATECZNE
  PRZEDSĄDOWNE WEZWANIE DO ZAPŁATY kwote którą ma uiścić to jest 130zł(98+15+17) od firmy Smart Tech Connect Limited Meydan Office Tower, 3 piętro P.O.Box 450676 ZEA.Ale na kopercie mam adres Trustel Sp.z o.o. z Poznania a najzabawniejsze jest to że nadano ją w Pile.Tutaj czytam o jakiejś innej firmie ale myślę że to idzie połączyć w jedno.Pisałam do UOKIK i czekam za odpowiedzią.Nie mam zamiaru płacić gdyż córka w rzekomym zawieraniu umowy była niepełnoletnia no i się tu trochę naczytałam i pocieszyliście mnie.Tylko nie wiem czy muszę składać jakąś rezygnację gdyż umowy nie zawierała.Pozdrawiam

 • Hanka

  Hanka 2013-09-20 19:37:21

  U córki było tak samo jak u dody, Jagody i Gosi..... Dokładnie takie samo pismo przyszło dziś zwykłym listem.

 • Ewa

  Ewa 2013-09-21 12:24:06

  też dostałam podobn list. jeżeli ktoś będzie coś więcej wiedział, prosze o informację.

 • Daniel

  Daniel 2013-09-21 12:57:12

  Witajcie po raz drugi ;) Byłem dzisiaj na komendzie Powiatowej Policji w moim mieście w celu wyjaśnienia sprawy z funkcjonariuszem, bardzo mnie uspokoił.

  Cytując jego słowa przekaże wam informacje: List który otrzymaliśmy nie był polecony, mógł on leżeć kilka tygodnia a nawet lat a oni nie będą wiedzieć czy go dostaliśmy. Na 100tyś osób połowa może zapłacić, 200tyś może poszukać w internecie i zapłaci a reszta dojdzie do wniosku że jest to oszustwo i nie uruguluje płatności. Fakt są zarejestrowani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wysłali pisma do jakiś firm żeby oni straszyli nas pargrafami itd. Warto też jednak udać się do rzecznika praw konsumenta ale to w poniedziałek, teraz niestety mamy weekend. Zebrać całą dokumentacje napisać do nich rezygnację z umowy bo jeżeli ktoś zapłaci to znowu mogą wrzucić nowy abonament i będzie się odbywało zataczające kółeczko które może trwać w nieskończoność. Jednym słowem nie płacić tego. Mam nadzieje że uspokoje was troche ;)

 • K.

  K. 2013-09-21 14:15:34

  Co racja, to racja. Czekali rok. Byłam przekonana, że dali na luz, bo była dość spora przerwa, ale co mi nerwów napsuli!. Takich trzeba tępić, bo nawet nie wiadomo czy oni mają legalne oprogramowanie i nie są złodziejami. Ale i tak nie mamy pewności, że ta sprawa nie będzie się ciągnąć latami i nadal będziemy nękani. Gorzej, gdy przyjdzie polecony z sądu...

 • Daniel

  Daniel 2013-09-21 14:18:52

  @K dlatego trzeba udać się do rzecznika praw konsumenta, tam udzielą szczegółowych informacji. Sądem nie przejmuję się, gdyby pojawiłby się polecony z zapłatą dla tej niby aplikacji ok... ale to może być w tej skrzynce milion lat, a oni nie będą wiedzieli czy ktoś odebrał list ...

 • K.

  K. 2013-09-21 14:23:23

  Jeśli zbiorą się na odwagę i wyślą oczywiście. Wtedy musieliby wysyłać zbiorowo i jeździć po sądach. Ja jakiś czas byłam u rzecznika, to powiedział, że mam czekać na właśnie polecony z sądu lub ewentualnie od nich. Wtedy mam przyjść, ale udać się można, bo może pojawią się nowe informacje. ta sprawa jest im bardzo dobrze znana, bo niewielu musiałam mówić a już wiedzieli, że działają podobnie jak Pobieraczek. Oby skończyło sie tak samo. Czyli olewacie i nie płacicie?

 • Daniel

  Daniel 2013-09-21 15:08:39

  Jak narazie olewam to, nie mam tyle kasy żeby wyrzucić w błoto ;) Jak coś to uciekam do meksyku i zmienam imie na Carlos :D

 • K.

  K. 2013-09-21 15:23:25

  Jeśli będą chcieli Cię znaleźć to znajdą, choć oni też dużo mają za skórą. Wiec wątpię, by doszło do czegokolwiek :P:P poza tym nie jest powiedziane, że jak zapłacisz to się od Ciebie odczepią. Powoływanie się na ich regulamin, ani na przepisy prawa też niczego nie zdziała. Oni są chyba poza wszelkim prawem, albo uznają sie za nie wiadomo kogo.

 • jw

  jw 2013-09-21 16:52:24

  hej
  ja niestety w tej samej sytuacji tyle że nie otrzymałam żadnego maila od nich (przynajmniej nie widziałam zadnego) a skrzynkę sprawdzam często. przeszukałam wszystko dokładnie dziś bo otrzymałam pocztą "ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty. 98 zł plus odsetki i koszty windykacji. czytam tu że nie płacić ale strach jest.

 • mm

  mm 2013-09-21 20:57:50

  Widzę, dużo osób dostało takowe listy... Ladnie, ładnie, szukają naiwnych. To mówicie że nie płacimy, fakt strach może i deliaktny jest...

 • Daniel

  Daniel 2013-09-22 11:40:32

  Strach zawsze będzie, zobaczymy w poniedziałek co powie rzecznik praw konsumenta ;)

 • Anna

  Anna 2013-09-22 14:22:26

  Cześć, ja też dostałam ten list, wcześniej pare maili, ale to było w tamtym roku, myślałam, że się odczepili, a tu taka \"niespodzianka\"... Mam nieodpartą chęć zwyzywania ich, ale wtedy pewnie też by mi zarzucili milionami paragrafów, gdzie już rzeczywiście mogliby mnie pozwać za obrazę ich wielkiego majestatu :P Skąd tacy złodzieje się biorą... Owszem, jestem głupia, bo nie przeczytałam regulaminu i jestem jeszcze bardziej głupia, bo podałam prawdziwe dane... Ale oni typowo chcą zarobić na nieuwadze ludzkiej, a sprytnie to wymyślili, pozorując się na portal dobreprogramy.pl Nie wiem jak Wy, ale ja im tego nigdy nie zapłacę, chyba że serio mnie serio pozwą, ale według mnie to tylko pic na wodę, coby naiwni i wystraszeni zapłacili, zamiast walczyć o swoje. W kupie siła, także myślę, że razem damy radę powstrzymać tych złodziei, tak, żeby jeszcze wszystko zwrócili zastraszonym!

 • Legal

  Legal 2013-09-23 13:54:51

  Sszanowni wszyscy, którzy otrzymali listy. Jeżeli list nie jest polecony (z poświadczeniem odbioru), proszę wyrzucić go do kosza i spac spokojnie. Jeżeli ktoś otrzymał LIST POLECONY, (a nie słyszałem o takim przypadku), niech opisze to na forum, wtedy na poważnie weźmiemy się za tych oszustów.

  A na przyszłosc, czytajcie regulaminy, zanim klikniecie ;-) Tak dla unikania potem stresu.

 • Urbi

  Urbi 2013-09-23 14:43:32

  Witam serdecznie!
  Ja również mam problem! Dostałem dziś list od firmy TRUSTEL, niby z Poznania na rzecz Smart Tech Connect Ltd. Twiedzą że róneiż rejestrowałem się na portalu dobre-programy.pl, akceptowalem umowę i rzekomo użyłem programu Downloader Gold w celu pobrania innej aplikcaji. Zrobiłem to podobno 19 CZERWCA 2012 roku, a więc prawie półtory roku temu o godzinie 7:40.

  Wcześniej otrzymywałem kilka meili od nich ale chyba znalazłem tą samą stronę i je olałem. Teraz dostałem list z OSTATECZNYM PRZEDSĄDOWYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY... chyba to nie jest polecony, nigdzie to nie pisze ani nic, poza tym dostałem go do skrzynki. Twierdzą że moje zadłużenie to 138 zł (98 zł kostów opłaty + koszty wierzyciela + odsetki). Nie wiem co mam robić, płacić im czy nie??

  Nie legitymują się żadnym nazwiskiem, nie ma tu nawet konkretnego adresu, jest tylko coś z ZEA, również do mnie nie odnoszą się po imieniu i nazwisku. Nie wiem co mam robić, pomóżcie.. :)

 • gudan18

  gudan18 2013-09-23 16:30:52

  Witam. Dzisiaj dostalem to samo na razie leje na nich cieplym moczem bo list nie jest polecony, zobaczymy co bedzie dalej.

 • Ewa

  Ewa 2013-09-23 16:37:59

  Urbi, ja także dziś dostałam taki list, z tego co czytałam to faktycznie nie jest list polecony ani nie proszono mnie o potwierdzenie odbioru. Na początku się przestraszyłam, ale to musi być jakieś wielkie nieporozumienie i oszustwo przede wszystkim.

 • BBB

  BBB 2013-09-23 20:24:44

  JA RÓWNIEŻ DOSTAŁAM TAKI LIST JAK WY OCZYWISCIE NIE POLECONYM CZEKAM NA DALSZY CIĄG WYDARZEN I NIE ZAMIERZAM PŁACIC OSZUSTOM !!!! PO ROKU CZASU ŻEBY WYSYŁAC LISTY SKANDAL

 • kate

  kate 2013-09-23 20:35:04

  Ja tez dzisiaj dostalam list OSTATECZNE PRZEDSADOWE WEZWANIE DO ZAPLATY nie wiem co robic, pomocy !

 • DJ BOBO

  DJ BOBO 2013-09-23 22:17:34

  Nie Płać tego , elej to !!!11

 • mm

  mm 2013-09-23 22:49:25

  DANIEL! Wiesz coś od Rzecznika praw lub Policji.

 • Daniel

  Daniel 2013-09-24 13:30:41

  Rzeczniczka powiedziała że nie ma zadnych szans aby odstąpić od umowy. Firma Smart Tech posiada również inne strony prócz dobre-programy, w ich rękach był pobieraczek aktualny klik.pl ;). Nie wiadomo czy wystąpią do sądu lub nie. Niestety ja już mam za dużo przeżyć sądowych więc to zapłaciłem.

 • Karo

  Karo 2013-09-24 14:41:30

  Hej. Mam problem podobny do waszego, natomiast ja nie rejestrowałam się na strone dobre-programy i w życiu mnie tam nie było. Dostałam dziś list od firmy kdp jakieś biuro windykacji, niby z Poznania na rzecz Smart Tech Connect Ltd. Twiedzą że róneiż rejestrowałam się na portalu dobre-programy.pl, akceptowalam umowę i że użyłam programu Downloader Gold w celu pobrania innej aplikcaji w dniu 12.11.2012 o 14:20 czyli w tym samym momencie co na portalu pobieraczek.pl;/

  Nigdy nie dostałam od nich żadnego mejla, tylko od pobieraczka, który już sobie chyba dał spokój;p Natomiast wczoraj dostałam list z OSTATECZNYM PRZEDSĄDOWYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY... chyba to nie jest polecony, nigdzie to nie pisze ani nic, poza tym dostałam go do skrzynki. Twierdzą że moje zadłużenie to 128 zł (98 zł kostów opłaty + 15 zł koszty wierzyciela + 15 zł odsetki). CO teraz? Do pobieraczka wysłałam oświadczenie o odstąpieniu od umowy w ciągu 3 msc, a z tej strony nikt się do mnie nie odezwał nigdy a swoja drogą teraz znalazlam mejla, żeby aktywować konto na programy24, więc pewnie zmienili nazwę. Co teraz? Już 3 msc minęły;/
  Natomiast Rzecznik Konsumenta z Uokik powiedział mi, żeby albo to olać albo im wysłać (chyba do tego kdp biura windykacji bo nie ma innego adresu) to odstąpienie od umowy, ale czy po 3 msc to zadziała?
  Oszuści!

 • kate

  kate 2013-09-24 18:25:10

  Podobno byla juz kiedys z czyms takim afera, to zwykli OSZUSCI i NACIAGACZE nie mam zamiaru tego placic !

 • tomek1123

  tomek1123 2013-09-24 18:57:30

  Ja też jestem w takim samym położeniu .Też dzisiaj Dostałem list od nich.Pomocy co robić.

 • rychu

  rychu 2013-09-24 22:15:17

  dzisiai mi przyszło że mam do zapłaty 139 zł tej firmie i nie wiem czy im kasę wysłać czy nie i nie wiem co robić niech ktoś podpowie

 • Paulina00

  Paulina00 2013-09-25 10:08:19

  Haj, ja 2 dni temu dostałam taki list. Idę dziś do miejskiego rzecznika konsumentów. Przekażę info tutaj. Pzdr.

 • Brienka

  Brienka 2013-09-25 11:15:00

  Hej, też dostałam ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty od nich. Nie pamiętam żebym logowała się na tej stronie i nie dostawałam wcześniej od nich żadnych maili ( przynajmniej nie zauwazylam). Dzwoniłam wczoraj w tej sprawie na infolinię UOKiK. Po rozmowie z panią prawnik trochę się uspokoiłam. Są tam na bieżąco z tą sprawą...jak powiedziałam, że dzwonię ponieważ dostałam ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, pani od razu spytała czy chodzi o dobre-programy. Potem powiedziała, że jeżeli list nie jest POLECONY, to nikt nie udowodni mi, że go odebrałam i takie pismo nie ma żadnej mocy prawnej. Mówiła też żeby absolutnie nie wysyłać im żadnych pieniędzy i nie przejmować się sprawą no chyba, że przyszedłby list polecony, ale oni jeszcze o takim przypadku nie słyszeli, a jeżeli coś takiego by się zdarzyło to podejmą odpowiednie kroki. Mimo wszystko trochę się boję co może z tego dalej wyjść.

 • :)

  :) 2013-09-25 12:14:08

  Mówicie żeby płacić, potem każdy będzie robił pod siebie jeżeli przyjdzie wezwanie do sądu a koszty wzrosną z 138zł na tysiące ;)

 • Paulina00

  Paulina00 2013-09-25 13:33:33

  Byłam właśnie u Miejskiego Rzecznika Konsumenta, oczywiście zna sprawę. Powiedział, abym złożyła wniosek konsumenta do nich z wydrukowanymi meilami od dp.i kopią wezwania. Sprawa zapewne jest już, albo będzie rozpatrywana w prokuraturze.

 • Ewa

  Ewa 2013-09-25 16:37:14

  więc, nie płaćmy! ;)

 • tomek1123

  tomek1123 2013-09-25 18:36:37

  No nie płacimy.Wczoraj mi tez przyszedł list od tych debili ze trzeba zaplacic 139 zl .To są Oszuści i im nie płaćcie a jeśli zapłacicie to aby Pieniądze przetracicie. Aj Przeczytałem Kom Brienka to nie trzeba się bać i im nie płacić oni tylko tak straszą żeby od ludzi pieniądze wyłudzić .

 • mm

  mm 2013-09-25 21:24:55

  Zwykły list to był więc na spokojnie. Nie płacimy. Nkt POLECONEGO nie dostał. Zobaczymy co będzie. Pozdrawiam serdecznie.

 • Andrzej222

  Andrzej222 2013-09-26 22:56:07

  Ktoś dokładnie przeczytał e-mail'e ? "Z chwilą gdy Pańskie łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pana danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pana całkowitą utratę zdolności kredytowej." Naliczają sobie odsetki tak ? Za rok znowu wyślą te samo pismo, lub za pare miesięcy albo przyjdzie polecony od komornika ...

 • Brienka

  Brienka 2013-09-27 11:44:07

  To jest jedno wielkie oszustwo...jeszcze raz dokładnie przeczytałam list, który dostałam i zwróciłam uwagę na podaną datę mojej rzekomej rejestracji na tej stronie i pobrania programu, potem sprawdziłam na komputerze kiedy został pobrany ten program i okazało się, że półtora miesiąca wcześniej niż według nich "zarejestrowałam się/ pobrałam go" z ich strony. Mało tego moja znajoma dostała taki sam list i u niej daty również się nie zgadzają a różnica to pół roku

 • kasia

  kasia 2013-09-28 20:57:23

  dostałam taki sam list- zwykły, na 138, w roku 2012 prowadziłam ożywioną korespondecję w tej sprawie i do tego czasu prokuratura nic nie zrobiła, płaci? 7 dni termin?

 • urbi

  urbi 2013-10-08 13:10:35

  Napisałem po otrzymaniu od nich listu meila pod podany tam adres i wczoraj dostałem odpowiedź od "Tomasz Rogowiecki " :

  Szanowny Panie,

  Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

  Dokonując rejestracji na stronie Klubu Dobrych Programów złożył Pan
  oświadczenie woli, iż zapoznał się Pan i w całości akceptuje warunki
  umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. Tym samym, zamówił Pan
  usługę elektroniczną, która obejmuje dostęp do wszystkich treści
  redakcyjnych oraz innych funkcjonalności znajdujących się na stronach
  Klubu Dobrych Programów.

  Zgodnie z warunkami zawartej umowy, w terminie pierwszych 14 dni od
  dokonania rejestracji, mógł Pan zrezygnować z zamówionej usługi, bez
  podawania przyczyny, czego jednak Pan nie uczynił.

  W związku z powyższym, zgodnie z postanowieniami obustronnie wiążącej
  umowy, jest Pan w chwili obecnej zobowiązany do uiszczenia jednorazowej
  Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 zł (138 zł z odsetkami). Zaś
  Spółka Smart Tech Connect Ltd. jest zobowiązana świadczyć przez okres
  12 miesięcy przygotowaną dla Pana usługę.

  Prosimy o uregulowanie wskazanej należności poprzez przelew bankowy lub
  przelew dokonany na poczcie na rachunek wskazany w wezwaniu do zapłaty.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

  tel.: 70 838 85 88*
  e-mial: kdp@biurowindykacji.pl

  * Infolinia czynna w dni powszednie w godzinach 9:00 - 17:00, koszt za
  minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od
  towarów i usług.

  I co mam teraz robić?...

 • Iv

  Iv 2013-10-10 18:56:18

  Zwróćice uwagą jak te wezwania są podpisane Pelnomocnik coś tam coś tam, brak nazwiska osoby występującej w imieniu Smart Tech Connect Limited, no i wezwanie ostateczne to się za powtierdzeniem wysyła a co najmniej poleconym... Chcą zrobić z ludzi kretynów...
  a i regulaminie jest że wysyłają elektroniczną fakturę w formacie pliku PDF, ktoś dostał bo ja nie...

 • Karolina

  Karolina 2013-10-17 13:21:24

  Ktoś mi podpowie co mam zrobić z tym? dostałam to 10 pażdziernika jako odpowiedź na moje odstąpienie od umowy. ponad to pod koniec września dostałam pocztą wezwanie do zapłaty 139 zł (98 + odsedki) bedę wdzięczna za odpowiedź.

  Szanowna Pani,

  Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

  W odpowiedzi na podnoszony przez Panią argument dotyczący zawarcia umowy
  pod wpływem błędu informujemy, iż zgodnie z art. 84 § 1 Kodeksu
  cywilnego:

  „W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od
  skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie
  woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych
  dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę
  osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub
  mogła z łatwością błąd zauważyć”

  Ponadto, zgodnie z art. 84 § 2 Kodeks cywilnego:

  „Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie,
  że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem
  błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej
  treści (błąd istotny)"

  Oznacza to, iż istotność błędu musi być oceniana według obiektywnych
  kryteriów. Należy odwołać się do przypuszczenia, jak w danej sytuacji
  zachowałaby się rozsądna osoba, która nie działa pod wpływem błędu,
  to znaczy, czy złożyłby oświadczenie tej samej treści. Zatem, błąd
  jest obiektywnie istotny, gdy żadna rozsądna osoba, znająca dany stan
  rzeczy, nie złożyłaby oświadczenia tej treści.

  Z pewnością nie można mówić o oświadczeniu woli dotkniętym błędem
  w rozumieniu kodeksu cywilnego. W żadnym komunikacie reklamowym, ani w
  żadnej informacji zawartej na stronie Klubu Dobrych Programów, jak i w
  regulaminie nie ma informacji o tym, iż usługa jest bezpłatna. Wręcz
  przeciwnie - są wyraźne informacje o odpłatności umowy. Zarówno na
  stronie głównej Klubu Dobrych Programów, jak i w treści regulaminu
  usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, jednoznacznie wskazano
  firmę usługodawcy oraz unikalną nazwę oferowanej przez niego usługi.
  Wyklucza to możliwość wprowadzenia Pani w błąd w zakresie osoby
  usługodawcy oraz przedmiotu zamówionej usługi. Jeśli nawet myślała
  Pani, iż zawiera umowę bezpłatną, to mylne przekonanie zostało
  wywołane jedynie przez rażące niedbalstwo z Pani strony, polegające na
  braku zapoznania się przez Panią z akceptowanym regulaminem.

  Otrzymując oświadczenie woli o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu
  przez Panią, usługodawca nie mógł wiedzieć, iż nie zapoznał się
  Pani z regulaminem. Tym samym, argument o możliwości uchylenia się przez
  Panią od skutków czynności prawnej jest chybiony.

  Zwracamy uwagę, iż podczas procesu rejestracji złożyła Pani
  oświadczenie woli, iż zapoznała się i akceptuje w całości treść
  Regulaminu Usługi oraz licencji członkowskiej. Dowodem wyrażenia przez
  Panią zgody na rozpoczęcie przez Spółkę Smart Tech Connect Ltd.
  świadczenia usługi jest fakt zaakceptowania przez Panią postanowień
  regulaminu usługi, jak również fakt kliknięcia przez Panią w otrzymany
  link aktywacyjny (wyrażenie faktycznej zgody na rozpoczęcie świadczenia
  usługi). W związku z powyższym nieprawdziwym jest twierdzenie, iż
  Spóła Smart Tech Connect Ltd. wprowadziła Panią w błąd.

  Ponadto, Regulamin Usługi oraz licencji członkowskiej, są również
  dostępne na stronie głównej Klubu Dobrych Programów i w dowolnym czasie
  jest możliwość ich przeglądania, nawet przed dokonaniem rejestracji.
  Mając powyższe na uwadze, informujemy iż zawarta umowa Członkostwa w
  Klubie Dobrych jest ważna i nie ma możliwości jej rozwiązania
  powołując się na argument działania pod wpływem błędu.

  Dodatkowo pragniemy wskazać, iż wszystkie warunki zawartej umowy zostały
  Panu dostarczone w formie tekstowej poprzez przesłanie w wiadomości
  e-mail regulaminu w formacie pliku PDF, co w myśli art. 5 Dyrektywy
  unijnej 97/7/WE wywołuje identyczne skutki jak pisemne potwierdzenie
  warunków umowy.

  Z wyrazami szacunku,
  Zespół Klubu Dobrych Programów

  tel.: 70 838 85 88*
  (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00)

  W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z naszą usługą prosimy
  o kontakt z elektronicznym biurem obsługi klienta. Do dyspozycji
  członków Klubu Dobrych Programów pozostają nasi konsultanci, którzy z
  chęcią udzielą odpowiedzi na zadane im pytania. *Koszt za minutę
  połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.

 • Janusz

  Janusz 2013-10-17 20:33:04

  Moja małżonka też dostała maila mnie więcej tej treści ,że przedłużają jej termin płatności kwoty 98 zł + 15 zł + 17 zł do listopada 2013 roku. Postanowiliśmy jednak nie płacić a odbyłem już rozmowę z prokuratorem w Krakowie w sprawie 1DS-314/13 i powiadomiłem miejskiego rzecznika praw konsumenta. Zobaczymy co będzie dalej.

 • Parabola

  Parabola 2013-10-23 23:05:39

  A wystarczyłoby gdyby prawo polskie wyraźnie i jednoznacznie określiło obowiązek usługodawcy do informowania potencjalnych usługobiorców o świadczeniu usług odpłatnie. Regulamin, to moim zdaniem za mało, to tekst sprytnie zakamuflowany i napisany w taki sposób aby, jak najtrudniej było odnaleźć informację o opłacie. Taka informacja powinna być wymagana podczas dokonywania rejestracji w formie pytania, czy zgadzam się zawrzeć umowę skutkującą opłatą. Wtedy zanim rejestracja zostanie dokończona, nawet, jeśli ktoś nie przeczytał, czy nie doczytał regulaminu, uwaga rejestrującego zostaje skierowana na ten istotny dla niego punkt i umożliwia podjęcie racjonalnej decyzji, ale cóż, wtedy NACIĄGACZE musieliby zająć się inną działalnością, czy "przypadkiem" prawo polskie nie jest specjalnie tak skonstruowane, aby umożliwić taką oszukańczą działalność?
  Jeśli ktoś jest uczciwy, to w żadnym wypadku, nawet wielokrotne powtórzenie potencjalnemu usługobiorcy informacji o płatności świadczonych usług w niczym nie przeszkadza. Przeszkadza tylko OSZUSTOM, bo uniemożliwia im zastawienie pułapki na potencjalnego usługobiorcę. Naprawdę w prosty sposób można uniemożliwić taką działalność bez żadnego "paraliżu" usług świadczonych przez internet. Trzeba tylko chcieć zadbać o interes przede wszystkim tych, którzy z tych usług korzystają, a nie o interes garstki NACIĄGACZY. Prawo polskie jest chore mi służy przestępcom.

 • pGy2Id8X

  pGy2Id8X 2014-02-10 18:08:53

  That's a genuinely cumis life insurance bestlifeinsurpolicy.com cheapest life insurance in minnesota insurance health diabetes comparehealthinsur.com opt out health insurance impressive levitra 10 heliomeds.com answer.

 • zoNrKZEo7bgu

  zoNrKZEo7bgu 2014-03-03 20:56:46

  In theory, no-fault insurance is designed to do away with many of the annoying and time consuming delays that are found in the fault QuotesChimp.

 • ooytptyp

  ooytptyp 2016-09-01 03:02:46

  I have observed that in the world these days, video games include the latest popularity with kids of all ages. Periodically it may be extremely hard to drag the kids away from the games. If you want the best of both worlds, there are plenty of educational games for kids. Great post. begegdbbdgeb

 • ippoperr

  ippoperr 2016-09-01 18:29:54

  Very nice site! cheap goods http://apeoixy2.com/tqtoav/4.html

 • peripuwt

  peripuwt 2016-09-01 18:31:10

  Very nice site!

 • ypoiporr

  ypoiporr 2016-09-05 14:00:00

  Very nice site!

 • yyreruoe

  yyreruoe 2016-09-06 20:00:21

  Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/ooosyay/4.html

 • uietpwew

  uietpwew 2016-09-09 08:21:38

  Very nice site! [url=http://oixypea2.com/oxosyar/2.html]cheap goods[/url]

 • uytirtpt

  uytirtpt 2017-09-06 05:14:28

  What is the website that means it is easy to understand podcasts and blog sites? I don't get an iPod, does that make any difference? . dbggkdcfeebf

 • wwwwptiy

  wwwwptiy 2017-09-08 00:55:18

  Hello!indian viagra

 • uwiyrryo

  uwiyrryo 2017-09-08 00:55:29

  Hello! indian viagra http://via3indian.com/#4.html

 • ouiwyreo

  ouiwyreo 2017-09-08 00:55:36

  Hello!

 • puteuuii

  puteuuii 2017-09-09 07:07:13

  Hello!indian viagra

 • urioyeit

  urioyeit 2017-09-09 07:07:19

  Hello! [url=http://via3indian.com/#2.html]indian viagra[/url]

 • ppwoewrp

  ppwoewrp 2017-09-09 07:07:25

  Hello! indian viagra http://via3indian.com/#4.html

 • ywrowyut

  ywrowyut 2017-09-11 19:09:13

  Hello! [url=http://via3indian.com/#2.html]viagra india[/url]

 • uppyytey

  uppyytey 2017-09-11 19:09:24

  Hello!

 • ituouroi

  ituouroi 2017-09-13 01:18:26

  Hello!

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisyNajnowsze wpisy