Dopalacze - trzeba zlikwidować ten biznes!!!

Dodano przez:

mirakole

mirakole
2010.07.22 19:28

Dopalacze - trzeba zlikwidować ten biznes!!!

Jestem matką dwójki nastolatków, bardzo obawiam się o ich przyszłość ze względu na pułapki jakie na nich czyhają za każdym rogiem. Dziś chciałabym poruszyć temat sklepów z „Dopalaczami”. Jak to się stało, że polska władza zezwoliła na funkcjonowanie takiego biznesu. Wiem, że tamtejsze produkty zawierają substancję, które nie widnieją na liście zakazanych w Polsce, no ale… Przecież to jest jakiś absurd, że każdy ma do tego dostęp. Dlaczego nikt się tym nie zajmuje? Koło mojego domu taki sklep funkcjonuje od około półtora roku i wciąż ustawiają się do niego kolejki. I jeszcze jedno pytanie, czy te wszystkie używki  mogą kupować niepełnoletnie dzieci? Jako matka czuję się w obowiązku sprzeciwić „dopalaczom” .  Mam nadzieje, że rząd podzieli moje zdanie i cos w końcu z tym zrobią. A Państwo co o tym sądzicie?

Obserwuj Komentarze (8)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • maria70

  maria70 2010-09-27 23:41:19

  No i proszę - skutki dopalaczy są przerażające. W niedziele powiesił się chłopak po tygodniowym braniu dopalaczy.
  Zgadzam się! Trzeba je zamknąć i to już! Zastanawiam się tylko dlaczego to jeszcze nie zostało zrobione? Komu może zależeć na tym, żeby one pozostały ogólnodostępne poza właścicielami sklepów?

 • madzia

  madzia 2010-09-27 23:45:12

  to jest skandal jakiś! Takie rzeczy mogą się dziać tylko w Polsce. Ile jeszcze ludzi musi umrzeć żeby wreszcie ktoś zrobił z tym porządek?

 • andrzej00

  andrzej00 2010-09-28 06:49:19

  też jestem za likwidacją! Początkowo myślałem, że mogą sobie funkcjonować takie sklepy bo kto mądry tam nie wejdzie... ale niestety młodzieży ufać nie można... wszyscy szukają odskocznie bez patrzenia na konsekwencje! Smutne!

 • wojtekwoo

  wojtekwoo 2010-09-28 09:09:24

  Nie przesadzajcie, ten chłopak musiał przesadzić , a dostępnych trunków jest bardzo dużo! Młodzi zawsze znajdą sposób, jak nie dopalacze to grzybki... Zamknięcie dopalaczy to nie jest rozwiązania - przydałaby się edukacja młodzieży! Jakby dokładnie wiedzieli co się dzieje z ich organizmem po zażyciu dopalaczy myślę, że w 50% ich popyt by spadł.

 • kali

  kali 2010-09-28 09:20:06

  Zgadzam się z wojtekowoo, jak ktoś chce to i tak znajdzie odpowiednie używki. Każdy ma swój rozum i postępuje według własnego sumienia. Potrzebna jest odpowiednia edukacja żeby każdy wiedział na co się naraża, biorąc różnego rodzaju śmieci halucynogenne - a potem to już jego świadomy wybór...

 • jerryma

  jerryma 2010-09-28 09:22:27

  To jest tak, że nikomu nie zależy na zamknięciu tych sklepów z prostego powodu - państwo czerpie korzyści z podatków ze sklepów z dopalaczami dlatego te sklepy nie zostaną zamknięte... a ile osób ginie z powodu alkoholu? Jakoś sklepów monopolowych nikt nie zamyka.

 • leopold stotch

  leopold stotch 2010-09-28 11:35:15

  jak dla mnie dopalacze nie powinny być zakazane, każdy może ocenić czy to jest dla niego groźne czy też nie; konsekwentnie w ślad za takim rozumowaniem powinno zalegalizować się narkotyki i spożywanie alkoholu... cóż taką mam opinię na ten temat, a uzasadniam go wiarą w mądrość i racjonalność ludzkiego umysłu:)

 • Mar

  Mar 2010-09-29 13:07:49

  leopold : największa bzdura jaką słyszałam. Właściciele sklepów z dopalaczami niejednokrotnie są perfidni w swych dzialaniach. Bo zakładanie aż dwóch sklepów w bliskim sąsiedztwie szkoły średniej i gimnazjum to jest perfidia!

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy