free biz-płatne sms-y

Dodano przez:

jaskier

jaskier
2014.03.31 09:27

Piszę w sprawie, pwnej firmy która jak mi się wydaje jest kolejną która próbuje naciągnąć ludzi. Parę dni temu, szukałem pewnej rzeczy w internecie i znalazłem ja na ich właśnie stronie. Żeby owy plik ściągnąć musiałem podać mój numer telefonu, co też uczyniłem, następnie przyszedł mi kod aktywacyjny, wpisałem go normalnie  w okienko, myślałem że cała sprawa już będzie zakończona i będę mógł ściągnąć to co chciałem, niestety dodatkowo musiałem jeszcze ściągnąć jakiś prorgam i ponownie wpisać mój numer telefonu... no i tak o to dostałem kolejne sms-y , każdy po 4,90 zł. Rzecz jasna w treści sms-a podają że będę otrzymywał kolejne, chyba że będę chciał zrezygnować usługi, ale to z kolei kosztuje  15 złotych.

Nie wiem co mam robić...

 

 

Pozdrawiam!

Obserwuj Komentarze (11)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • Nubster

  Nubster 2014-03-31 12:17:19

  Ja miałem podobną sytuację z tą firmą, tylko że ja z kolei chciałem zobaczyć czy działa ich usługa do namierzania numerów telefonu. Wpisałem numer telefonu mojego kumpla, podałem odpowiedni kod który przyszedł mi na telefon, po czym dostałem trzy wiadomości tak po 5 złotych każda...jak dla mnie jest to jawne naciąganie ludzi na pieniądze...mam nadzieję że to taka sama sprawa, jak w innych podobnych sytuacjach...

  Czy ktoś z Was miał jeszcze jakieś akcje z tą firmą?

 • Irenka22

  Irenka22 2014-03-31 12:48:06

  Ja też chciałam sobie ściągną pewien plik z ich strony, nie rejestrowałam się, nie akceptowałam żadnej umowy, pomimo tego i tak przysłali mi SMS-a , gdzie muszę zapłacić 5 złotych...

 • Kołek

  Kołek 2014-04-03 10:27:38

  Sprawa jest dosyć prosta jeżeli nie chcecie dostawać od nich płatnych SMS-ów musicie zgłosić się z tym problemem do swojego operatora. Najlepiej iść do jakiegoś punktu swojej sieci komórkowej i poprosić o zablokowanie tego typu wiadomości. Przynajmniej nie będziecie mieli naliczane kolejne koszta...a co do tego co już zapłaciliście... niestety zapewne reklamacji Wam nie uwzględnią...

 • Andree

  Andree 2014-04-04 10:48:59

  Jak na mój gust z takimi promocjami, jak darmowe ściąganie plików, albo darmowe doładowania (bo to też kiedyś już było) trzeba naprawdę uważać. Próbowałem znaleźć ich stronkę, niestety zazwyczaj wyświetla mi się komunikat, że strona w budowie, albo ze konkurs się zakończył i za niedługo będzie nowy. Co do samego regulaminu, gdzieś udało mi się wychwycić, że w raz z podaniem im numeru telefonu, oraz akceptacją regulaminu, będą nam przysyłać SMS-y płatne 4, 90 każdy... naprawdę trzeba uważać na takie rzeczy w necie...

 • Janek 90

  Janek 90 2014-04-07 08:50:21

  Też byłem ciekaw czy ta ich usługa śledzenia numeru działa, ale stwierdziłem że to pewnie jakaś ściema... i w zasadzie dobrze że się na ich stronie nie zarejestrowałem, bo widzę ze niezłe kwiatki z tego wyszły. Ciekaw jestem ile jest przypadków ludzi którzy dali się nabrać tej firmie.

 • Blondyn

  Blondyn 2014-04-08 10:39:21

  Dosyć ciekawa sytuacja jest z tą firmą, mi to trochę przypomina kolejnego pobieraczka... jak na razie ich stronka jest w budowie, więc prawdopodobnie zamknęli swoją działalnosć... jak sadzicie? Czy ktoś jeszcze z Was otrzymał w tym tygodniu płatne sms-y?

 • Wazon

  Wazon 2014-04-10 10:58:42

  Uważajcie na tego typu serwisy, gdzie najpierw macie napisane że rejestracja jest za darmo, a później że musicie podać tylko numer swojego telefonu.

  A dla osób które podały swój numer i dostają tego typu sms-y, niech najlepiej zadzwonią na infolinie danego operatora i poproszą o zablokowanie tego typu, spamerskich sms-ów.

  Prosta sprawa!

 • kirka

  kirka 2014-06-10 23:14:13

  a ja prosiłam operatora Orange o zablokowanie takich specjalnych smsów Free Biz i otrzymałam info, ze usługa jest zablokowana. Jednak smsy tak czy siak przychodzą nadal, jeden kosztuje 4,99 zl brutto, miesięcznie pobierają mi prawie 40 zl, pomóżcie pls

 • bondd

  bondd 2014-07-08 20:52:50

  Kirka, już sprawa zakończona? Smsy już nie przychodzą?
  Dla tych co się nabrali- nie wysyłajcie żadnych smsów o treści STOP bo jescze nie wiadomo co na siebie ściągniecie. Na forach się nie znają- Zauważcie, że aby zrezygnować z chyba każdej uslugi mobilnej, która działa na terenie RP należy wysłać smsa właśnie z tym STOP pod różne tajemnicze numery.

 • bondd

  bondd 2014-07-08 21:04:54

  I tak mamy: STOP SPAM, STOP HOROSKOP STOP POBIERZ, itp, itd.
  Tak więc jeśli macie telefon na abonament to biegiem do salonu. A jeśli na karte to także do salonu lub blokada przez internet- wszystko po to aby spać spokojnie.
  Nie wierzcie, że to wszystko z waszej winy( nieprzeczytany regulamin) -chyba wszystkie te firmy są zarejestrowane za granicą, gdzie polskie prawo nie ma szans by ich ścigać.

 • heloiza8

  heloiza8 2016-02-29 13:05:09

  Opublikowany 18.02.2016

  "Poradnik prezentuje gdzie można obejrzeć najnowsze premiery kinowe. W owym poradniku pokazałem film Syn Szawła. Cały film jest bardzo ciężko znaleźć, więc udostępniam poradnik gdzie go znalazłem online cda po polsku. Gdzie obejrzeć cały film Syn Szawła Online - Poradnik
  MARCEL LIKIER "

  To reklama gościa na YT który jest w zmowie ze złodziejami z Wysp Wielkanocnych.Każdy mój komentarz ostrzegający innych jest usuwany !

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy