Jakie to przykre że osoby niepełnosprawne są Dyskryminowani przez ZUS i RZĄD

Dodano przez:

mazurek

mazurek
2010.11.24 18:28

Jestem osobą niepełnosprawnym po amputacji kończyny dolnej. Ożecznik ZUSowski ożekł że jestem częściowo niezdolnym do pracy .ZUS mi odmówił wypłaty renty. Odwołałem się do Sądu Pracy .Byłem wezwany i poddany do ponownego ożeczenia przez Biegłych sądowych co 4ro Biegłych ożekli że też jestem częściowo niezdolnym tylko dodali że na STAŁE i oddalili moje odwołanie to jest chyba mafja ZUSowska. Mam przepracowane ponad 25 l to chyba coś tam naskładałem na tą jałmużną .Pracowałem jako kierwca tak że bez kończyny nie dopuszczą mnie do pracy .A napewno bym chciał pracować bo 150 zł jakie otrzymuje opiekuńczego to nie przeżyje. Ci Urzędasy to za 150 zł. dniówki nie dali by se rade.A mamy takie same żołądki.Pozdrawiam.

Obserwuj Komentarze (3)

Publikuj


Komentarze do artykułu

  • gifrto

    gifrto 2010-11-24 19:35:22

    Straszne to co piszesz!!! Oby udało Ci się tą walkę wygrać! Powodzenia!

  • rabbit

    rabbit 2010-11-25 09:23:16

    Osoba niezdolna do pracy, to osoba, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność zarobkową i nie rokuje na odzyskanie zdolności do pracy po przekwalifikowani. W Pana przypadku orzeczona została częściowa niezdolność do pracy. Orzekana jest ona w stosunku do osób, które w znacznym stopniu utraciły zdolność do pracy zgodnej z poziomem posiadanych kwalifikacji. W Pana wypadku możliwe jest przekwalifikowanie, gdyż może Pan wykonywać inna pracę. Renta z tytułu niezdolności do pracy jest świadczeniem przysługującym osobie ubezpieczonej, która spełniła łącznie następujące warunki: jest niezdolna do pracy(co zostało orzeczone przez lekarza orzecznika ZUS), ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy oraz niezdolność do pracy powstała w okresach określonych w ustawie emerytalnej. Wymagany okres ubezpieczenia (składkowy i nieskładkowy), warunkujący przyznanie renty, uzależniony jest od wieku osoby ubiegającej się o rentę, w którym niezdolność powstała. Osobie, która spełniła wszystkie warunki konieczne do uzyskania prawa do renty, przysługuje renta stała, jeżeli niezdolność do pracy jest trwała, tak jak uznano w Pana przypadku. Istnieje również możliwość przyznania renty szkoleniowej - jeżeli orzeczona została celowość przekwalifikowania zawodowego(w Pana przypadku nie stwierdzono). Pierwszym etapem jest złożenie wniosku oraz badanie lekarza ZUS(co Pan uczynił). Możliwe jest odwołania do okręgowego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych(co również Pan uczynił). Ważne jest, aby wnosząc odwołanie do sądu, w którym kwestionujemy orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, a nie zgłosiliśmy wcześniej sprzeciwu do komisji lekarskiej Zakładu, sąd może odrzucić odwołanie. Jednak jeśli po ogłoszeniu wyroku sądu, osoba wnosząca odwołanie nie zgadza się z treścią wyroku, należy złożyć wniosek o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem(mamy na to 7 dni od ogłoszenia wyroku). Kolejny etap to wniesienie apelacji do sądu apelacyjnego(za pośrednictwem sądu okręgowe, w czasie od 14 dni od daty otrzymania wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli i w ten sposób nie uda nam się nic osiągnąć, możliwe jest jeszcze próbować otrzymać prawo do renty w drodze wyjątku. Wniosek o przyznanie takiego prawa składa się do Prezesa ZUS lub Prezesa Rady Ministrów.

  • mazurek

    mazurek 2010-11-25 09:57:37

    dzięki dla P. rabbit. chyba wystąpie z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów na ZUS nie mam co liczyć .P.rabbi dla mnie nikt nie zaproponował jakiejkolwiek rehabilitacji lub przekwalifikowania mnie do innego zawodu . A tak poważnie kto mnie teraz zatrudni jeśli jest tak duże bezrobocie zwłaszcza w moim rejonie. Tak myślę że oni biorą mnie na zwłokę i liczą że długo nie pociągne z tą chorobą jaka mnie dopadła

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy



    Najnowsze wpisy