Kradzież karty zbliżeniowej

Dodano przez:

Dusza

Dusza
2014.04.16 10:59

Mam pewien problem...wczoraj, prawdopdoobnie jak jechałam autobusem ukradli mi portfel w którym miałam dokumenty, niewielką ilość gotówki, oraz niestety kartę zbliżeniową... zanim się zorientowałam, z mojego konta zniknęło 138 złotych. Jak tylko spostrzegłam ze nie mam portfela, od razu zablokowałam swoją kartę zbliżeniową, niestety trochę za późno. Banki teraz bardzo chętnie je wciskają , reklamując je jako super wygodne i bezpieczne... powiedźcie mi cz mam szansę na to a zeby bank zwrócił mi tą kwotę która ukradli mi z konta złodzieje? Jak napisać reklamację w tej sprawie?

Obserwuj Komentarze (9)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • Baranek

  Baranek 2014-04-16 11:49:13

  Jeśli mam być szczery, to wątpię żeby bank zwrócił Ci pieniądze które ukradli Ci z konta.. choć kto wie, tak naprawdę zależy od polityki banku. Na pewno jeszcze będziesz musiała zapłacić za wyrobienie nowej karty.

 • Igor 06

  Igor 06 2014-04-17 09:19:56

  Mnie też bank chciał wcisnąć kartę zbliżeniową, ale wiedziałem że taki sposób płacenia nie jest do końca bezpieczny... ja z kolei czytałem jeszcze o innym sposobie zdobywania dostępu do naszego kota po przez kartę zbliżeniową. Wystarczy że osoba która chce nas okraść ma telefon wyposażony w jakiś tam chip który umożliwia płacenie telefonem, do tego dodatkowa aplikacja, i przechodząc obok nas z takim telefonem, złodziej jest w stanie pobrać nasze dane, następnie wystarczy ze przyłoży swój telefon do czytnika i pieniądze znikają z naszego konta...naprawdę trzeba uważać!!

 • Tytus55

  Tytus55 2014-04-18 10:39:36

  Jeśli mam być szczery, to całe zamieszanie zazwyczaj wynika z braku zdrowego rozsądku! Ja posiadam kartę zbliżeniową od paru dwóch lat karę zbliżeniową i nie miałem żadnego przypadku, gdzie by ktoś ukradł mi pieniądze za pomocą tej karty!

 • Babzel

  Babzel 2014-04-18 11:46:29

  W sieci można znaleźć dziwne sposoby zabezpieczenie swoich kart zbliżeniowych, niby po przez zawinięcie w folie aluminiową... nie wiem czy to działa, ale brzmi niedorzecznie. Mnie zastanawia jedna sprawa, przy ściąganiu danych po przez telefon z kart zbliżeniowych, czy jest ich kilka, czy w takim razie taki złodziej pobiera ze wszystkich kart informacje? Jak to jest?

 • Balbina

  Balbina 2014-04-22 11:46:23

  Wiadomo ze karta zbliżeniowa wiąże się z pewnym ryzykiem, ale i z wygodą. Jeśli już dojdzie do kradzieży to trzeba jak najszybciej skontaktować się z bankiem w którym mamy kartę zbliżeniową.

  Rzecz jasna są plusy i minusy tego typu kart, ale ja na przykład nie wyobrażam sobie życia bez karty zbliżeniowej.

 • Endrju

  Endrju 2014-04-23 10:14:15

  Sam posiadam kartę zbliżeniową i wszelkie nowinki dotyczące formy zabezpieczenia takiej karty są mi przydatne. Teraz można kupić specjalne etui na taką kartę, która podobno tłumi sygnały radiowe które są nadawane przez naszą kartę, tak samo można ja owinąć w folię aluminiową. Też czytałem gdzieś że można przeciąć ten mikrochip dzięki czemu nasza karta traci funkcję płacenia zbliżeniowego, rzecz jasna z tym akurat należy uważać żeby nie zniszczyć karty...

 • Adrian Baobab

  Adrian Baobab 2014-04-23 11:32:06

  Mi już dwa razy ukradli kartę zbliżeniową... za każdy razem robili zakupy za pomocą mojej karty, za każdym razem sprawa zgłoszona i za każdym razem żadnej pomocy... mam gdzies karty zbliżeniowe!

 • Kapitan

  Kapitan 2014-04-24 09:28:13

  Nie oszukujmy się, ale banki w Polsce po prostu mają gdzieś swoich klientów, od razu wciskają karty zbliżeniową.... mi od razu przysłali taką kartę zamiast poprzedniej...

 • Hasier

  Hasier 2014-04-24 12:10:13

  Czyli mam rozumieć że jeżeli ktoś użyje naszej karty zbliżeniowej, to nasze szanse na odzyskanie pieniędzy są znikome tak?

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy