List z kancelari z poleceniem zapłaty!

Dodano przez:

Tezeusz

Tezeusz
2013.11.20 10:36

Witam, po krótce opiszę sytuację: niedawno otrzymałem list polecony w skrzynce, od jednej z kancerali prawniczej mającej swoją siedzibę w Warszawie. Powiem szczerze trochę mnie to zdziwiło. W liscie dostałem informacje że toczy się postępowanie karne w prokuraturze rejonowej w Pruszkowie o sygnaturze Ko 482/13 , o to że niby rozpowszechniałem utwór: "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". Co gorsza owa kancelaria, żąda odemnie zapłaty w wysokości 550 złotych w ramach rekompesaty!!

Po pierwsze nie przypominam sobie żebym komukolwiek ten utwór przesyłał, ale korzystam z od czasu do czasu z Torrentów, więc nigdy nic nie wiadomo. Po drugie skąd Oni wzięli moje dane?!

Powiedźcie mi proszę czy nie jest to próba naciągnięcia mnie na kasę? Czy ta kancelaria działa w zgodzie z prawe? Co mam zrobić w takiej sytuacji? Zapłacić, czy też może przeczekać?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź!!

Obserwuj Komentarze (2)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • dominik

  dominik 2013-11-20 14:27:55

  jeśli to z kancelarii, to chyba już nie są żarty. A sprawdziłeś tą kancelarię??wszystkie dane?? spróbuj się z nimi skontaktować - może się okazać, że to jakaś ściema i w ogóle nie ma takiej kancelarii, albo że to nie oni rozsyłali - jest podpis, pieczątka, etc?

 • janosik

  janosik 2013-12-09 10:28:57

  To nie jest ściema, to wszystko legalnie. zaczęła się nagonka na piratów i tyle. To nie pierwsza taka akcja w naszym kraju, w sensie - nie pierwszy film, którego twórcy tak bardzo zabiegają o ochronę swoich praw.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy