Luka w prawie pozwala na handel dziećmi.

Dodano przez:

dorota45

dorota45
2010.10.20 11:58

Luka w prawie pozwala na handel dziećmi.

Adopcja ze wskazaniem polega na tym, że matka biologiczna może wskazać sądowi rodzinnemu konkretną parę, której chciałaby oddać dziecko. Dzięki temu rodzice adopcyjni unikają trwających wiele miesięcy, a czasem i lat procedur. Niby wszystko wydaje się właściwe, skoro matka biologiczna wybiera opiekunów dla swojego dziecka, tymczasem... za adopcją tego typu w wielu przypadkach stoi transakcja handlowa: wy mi zapłacicie pewną sumę, ja wskażę was jako potencjalnych rodziców sądowi. Można mniemać, że nie jest to zgodne z prawem, że jest to zwykłe przestępstwo, a taka adopcja jest nielegalna. Jednakże adopcja taka uznawana jest przez sądy za procedurę, która ma polepszyć sytuację dziecka. To dlatego nowelizowany kodeks karny nie uznaje płatnej adopcji za przestępstwo. O przestępstwie zaś można by dopiero mówić w sytuacji, gdy handel odbywałby się w celu "wykorzystania" człowieka, np. zmuszenia go do prostytucji, zniewolenia czy pobrania od niego organów.

Bądźmy jednak obiektywni i zastanówmy się nad tym, czy cała ta sprawa jest moralna? Czy może jednak podważa nasze człowieczeństwo... Taka adopcja ma na celu poprawę bytu dziecka. Ale czy TY chciałbyś się dowiedzieć kiedyś, że zostałeś sprzedany przez własną matkę, a następnie kupiony?

Dzisiaj jeszcze handel taki działa w małym podziemiu, jeśli nie zareagujemy w porę, może się doczekamy w przyszłości ofert, np. na Allegro?? 

Obserwuj Komentarze (8)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • fiolek

  fiolek 2010-10-20 12:06:24

  Najgorsze jest to, że dla dziewczyn z patologicznych rodzin ciąża może się okazać sposobem na zdobycie pieniędzy! Trzeba coś z tym zrobić jak najszybciej, bo inaczej na prawdę może się to źle skończyć !

 • paolihe

  paolihe 2010-10-20 13:02:53

  Dokładnie! Wydaje mi się, że trzeba przeprowadzić jakąś selekcje tych kobiet, co inne gdy zrobi to raz w życiu a co innego jak będzie to robić za każdym razem jak tylko będzie mogła zajść w ciąże :(

 • katarzyna

  katarzyna 2010-10-20 13:05:41

  Ja uważam, że tutaj wszystko zależy od moralności kobiety! Nie da się tego uregulować prawnie!
  Jak chce zarobić na oddaniu do adopcji swojego dziecka to i tak i tak to zrobi - bardzo to jest smutne!

 • weronika2

  weronika2 2010-10-20 13:09:17

  Przerażające jest to wszystko, za in vitro do więzienia, adopcja połączona z taką biurokracją, że ręce odpadają ja jakbym się zdecydowała na dziecko to mogłabym zapłacić biologicznej matce jeżeli to ma wszystko przyśpieszyć

 • karolcia

  karolcia 2010-10-20 13:24:10

  W tym rzecz, rodzice adopcyjni są w stanie zrobić wszystko dlatego biologiczne matki mogą to wykorzystywać na potęgę! I właśnie dlatego trzeba to jakoś uregulować!

 • Hippis

  Hippis 2010-10-20 13:42:10

  Jeśli procedura adopcyjna byłaby prostsza i wszystko działałoby sprawniej, nie byłoby tego typu sytuacji.Podobnie jest z aborcją.
  Według mnie trzeba zmienić całkowicie prawo....ale w naszym kraju rzeczami ważnymi rządzący się nie zajmują.
  Szkoda słów.

 • kadarka

  kadarka 2010-10-20 15:37:40

  @Hippis masz zupełną rację, potrzebna jest totalna zmiana! Jak na razie nasze prawo jest nr. jeden w utrudnianiu życia obywatelom!

 • Raf

  Raf 2010-11-23 10:48:20

  Zgadzam się w całości \"Najgorsze jest to, że dla dziewczyn z patologicznych rodzin ciąża może się okazać sposobem na zdobycie pieniędzy! ...\" Dodam, ze jeszcze gorsze jest rozmnażanie menelskiego DNA.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy