NC+ bez La Liga? Chcę wypowiedzieć umowę

Dodano przez:

marco

marco
2015.08.18 09:56

O utracie praw Canal Plus do transmisji meczów ligii hiszpańskiej (i nie tylko!) dowiedziałem się z internetu. Nie mogę się doprosić o żaden komentarz ze strony NC+ ani mailowo ani na ich profilu na facebooku. Brak transmisji La Liga całkowicie dyskredytuje ofertę NC+ w moich oczach.

Chcę zerwać umowę, której data wygaśnięcia przypada na koniec tego roku, wydaje mi się, iż w obecnej sytuacji nie będzie to pociągało za sobą konieczności zapłaty kary umownej. Proszę o poradę w tej kwestii.

W moim odczuciu zmiana oferty (a właściwie jej okrojenie) jest na tyle istotna, że NC+ powinna dać możliwość rezygnacji z umowy bez żadnych konsekwencji finansowych. Przecież w obecnej formie oferta jest całkowicie inna niż w dniu, w którym umowę podpisywałem, a nie ukrywam, że głównym wyznacznikiem dla mnie był właśnie dostęp do transmisji La Liga. Nie zamierzam płacić za coś, co nie stanowi dla mnie na dzień dzisiejszy żadnej wartości. Czuję się lekko oszukany i zdenerwowany uporczywym brakiem kontaktu ze strony przedstawicieli NC+. 

Proszę o wskazówki, co mogę zrobić, jak wypowiedzieć umowę, czy czekać na odp. od przedstawiciela NC+, na jakie przepisy się w razie czego powołać i czy konieczny będzie np. kontakt z UOKiKiem.

Obserwuj Komentarze (1)

Publikuj


Komentarze do artykułu

  • maxx

    maxx 2015-08-18 10:15:24

    Na mocy art. 60a Prawa telekomunikacyjnego każda zmiana oferty programowej, tj. również zmiana kanałów z programami telewizyjnymi, stanowi zmianę warunków umowy i nakłada na dostawcę publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych obowiązek przestrzegania uregulowań zawartych w Pt, w tym respektowania praw abonentów, na rzecz których świadczone są usługi. Ich uprawnienia są niezbywalne i podlegają szczególnej ochronie. Oferta programowa stanowi integralną część umowy, to każda jej zmiana powoduje równocześnie zmianę warunków umowy. W tych okolicznościach dostawca usług zobowiązany jest do przedsięwzięcia przewidzianych w Pt czynności, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym (co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie) i przy zachowaniu określonej formy przewidującej dla proponowanej zmiany warunków umowy, tj. na piśmie.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy



Najnowsze wpisy