PKP

Dodano przez:

robek99

robek99
2010.10.25 09:56

PKP

Witam, jestem studentem piątego roku. Jeszcze nie pracuję więc nie stać mnie na moje własne cztery kółka. Bardzo często podróżuje pociągami. Polskie PKP jest po prostu tragiczne i nie mówię tu o samej podróży z godzinnymi opóźnieniami w brudnych i rozklekotanych wagonach, ale o miejscach dla pasażerów. Dlaczego PKP nie sprzedaje po prostu tylu biletów ile jest miejsc siedzących. To jest zawsze loteria czy tym razem usiądę w pociągu czy może całą, prawie 5 godzinną podróż spędzę na korytarzu przy toalecie. Jak można do tego dopuścić? Najgorsze jest to, że pierwsza klasa świeci pustkami, a pasażerowie nie mogą siąść na tych miejscach, pozostaje im podziwianie pustych przedziałów z korytarza. Oczywiście zdarzają się pociągi z miejscówką za którą dodatkowo trzeba płacić, wychodzi na to, że bilet PKP upoważnia jedynie do wejścia do pociągu. To trzeba zmienić! Bilety są drogie a podróżujący mają prawo wymagać przynajmniej miejsca siedzącego! Może macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Obserwuj Komentarze (11)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • kaśka

  kaśka 2010-10-25 10:08:01

  Och jaki fajny temat, własnie wczoraj jechałam 200 km, 3,5 godziny, za 44 zł pod kibelkiem przy pierwszej klasie i całą drogę przeklinałam polskie koleje!!! Koniecznie trzeba coś z tym zrobić!

 • michalinda

  michalinda 2010-10-25 10:53:15

  no cóż PKP chce zarabiać nawet kosztem pasażerów... smutne

 • pawel1

  pawel1 2010-10-25 11:01:00

  Pewnie mogliby zrobić miejscówki w każdym pociągu, ale wtedy nikomu by się to nie opłacało, jeszcze trochę a będzie tańsze wynajęcie auta.. płatna miejscówka to chory pomysł, no ale od zawsze funkcjonuje - wiele trzeba by zmienić w naszych kolejach, żeby wszystko było ok :(

 • wojtkopol

  wojtkopol 2010-10-25 11:12:33

  Dajcie spokój, wy na prawdę wierzycie a zmiany? Tak jest od lata i pewnie już tak zostanie...
  Trzeba brać się do roboty i samochody kupować bo to bardziej realne niż reforma PKP

 • malgosia

  malgosia 2010-10-25 14:19:51

  Przydałoby się w Polsce wymienić wszystkie pociągi, a później zacząć zmieniać całą resztę ...

 • alezja

  alezja 2010-11-02 11:34:07

  Nie do dziś wiadomo, że duzym odsetkeim osób korzystających z usług PKP sa studenci. Ta właśnei grupa często "przemieszcza się" w czasie, który jest dobrze znany, czyli: przez światami, przed 1 listopada, przed weekednem majowym lub w piatkowe/czwartkowe/niedzielen popłudnie. Zwłaszcza przeciążaone sa trasy wokół duzych ośrodków akademickich jak np. Krakow czy Wroclaw. Rozwiazanie jest moim zdaniem dziecinnie proste: wystarczyłoby w tym czasie uruchomic dodtkowe kursy lub dopinac wieksze składy pociągów. Wtedy zniknąłby problem braku miejsc(jakichkolwiek). Nie jeste to calkowite rozwiazanie problemu, ale na pewno jakieś jest, a nie wymaga wielkiego nakladu finansowego.

 • smaller

  smaller 2010-11-02 12:10:55

  Faktycznie, chyba najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłoby w tej sytuacji zwiększenie ilości kursów w czasie największego 'oblężenia' pociągów lub zwiekszenie składów pociągów. Sprzedawanie tylu biletów, ile jest miejsc siedzących, byłoby, moim zadniem, nieracjonalne i wywołałoby falę oburzenia wśród paseżerów pkp, którym zależy na tym, żeby po prostu dojechac w wyzanczone miejsce (bo tacy tez są).

 • kseniaaa

  kseniaaa 2010-11-02 13:31:51

  dokladnie! sprzedawanie miejscowek i tak prędzej czy pózniej doprowadziłoby do kolejnych chorych, sytuacji typu: ale to jest moje miejsce - pan mi zejdzie!

 • tomek

  tomek 2010-12-30 07:31:38

  michalinda: Każde przedsiębiorstwo zarabia kosztem klienta, rzecz w tym, że państwowe przedsiębiorstwo ma bardziej gdzieś tego klienta, niż prywatne. Zarobki prezesurków od efektów nie zależą, posadki też raczej nie stracą. Prawdziwy przedsiębiorca pogoniłby takich nierobów na zbity pysk z wilczym biletem na pożegnanie. Nie mówię tu, że państwo jest jakoś wybitnie nieudolne. Każdy polityk chciałby być wielbiony, móc zabłysnąć czymś wyjątkowym, ale który rodzic jest w stanie kontrolować wszystkie, ileś tam milionów dzieci?
  alezja: Twoje rozwiązanie jest zwyczajnie zbyt logiczne jak na PKP, poza tym trzeba by było wstać z fotela, a to dla co niektórych zbyt wiele, z resztą i tak nie będą mieli z tego korzyści.
  kseniaaa: sprzedawanie miejscówek było, jest, i ma sens. Jeśli nie masz zamiaru stać całą podróż, to dopłacasz i masz gwarancje siedzącego miejsca. Tak to jest moje miejsce.
  wojtkopol: Tak, twoje podejście jest zdecydowanie bardziej realne :)

 • GcbjNXDVLtus

  GcbjNXDVLtus 2014-02-10 18:36:42

  Yo, that's what's free life insurance quotes online bestlifeinsurpolicy.com prospecting life insurance truthfully. discount levitra heliomeds.com internet levitra up standard health insurance comparehealthinsur.com health insurance quotes for

 • nIaikPTaTRX

  nIaikPTaTRX 2014-03-03 23:27:32

  Important information. The declarations page will contain other important QuotesChimp. In an auto insurance policy it will identify the specific car(s) covered by the insurance. In a property insur�ance policy, the address of the insured property will be set forth. If there is a deductible, the amount will be listed, as will the amount of the premium. One thing the declarations page will not list is exclusions. Exclusions are matters specifically not included in coverage. This is one reason why you need to look beyond the declarations page if you are to truly understand your policy.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy