Uwaga na wirusa podmieniającego numery kont bankowych!

Dodano przez:

Waldemar

Waldemar
2014.07.10 15:36

Ostatnimi czasy w internecie krążą informacje na temat wirusa VBKlip. Wirus ten za zadanie ma podmienienie numeru kota bankowego.

W jaki sposób działa wirus VBKlip? 

Wiele osób podczas dokonywania przelewu przez internet, kopiuje numer konta bankowego, w chwili kiedy numer konta jest zapamiętywany w pamięci komputera, wirus natychmiast podmienia go na inny i tak w chwili wklejenia prawidłowy numer zastępowany jest podstawiony przez oszustów. 

Jak się bronić?

Należy  pamiętać o tym, żeby zawsze sprawdzać czy numer konta wklejony w odpowiednim polu podczas dokonywania płatności przez bankowość internetową, jest taka sama jak podana na przykła na stronie sklepu internetowego, z którego dokonujemy zakupu.

 

 

Obserwuj Komentarze (4)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • Baltazar

  Baltazar 2014-07-11 11:54:50

  Dokładnie! Ja za każdym razem podczas robienia przelewów sprawdzam czy zgadza się numer konta bankowego no i rzecz jasna kwota, zarówno w panelu, jak i w sms-ie do potwierdzenia!

 • Natlka

  Natlka 2014-07-11 14:21:14

  Czy ktoś z Was może się orientuje jak wykryć tego typu szkodliwe oprogramowanie na naszym komputerze? Czy zwykły antywirus wykryje tego typu zagrożenia?

 • Gabriel

  Gabriel 2014-07-14 11:52:41

  Teraz robiąc jakikolwiek przelew trzeba będzie naprawdę uważać, czy czasem nie podmieniono nam numeru konta bankowego... mnie natomiast ciekawi w jaki sposób banki załatwią sprawę.

 • Martyna

  Martyna 2014-07-14 15:09:39

  Wydaje mi się że to powinno leżeć w interesie banków, żeby się uporać z tego typu atakami... ludzie chcą być pewni że ich bank, jest bezpiecznym bankiem !

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy



  Najnowsze wpisy