Zorganizowani oszuści na allegro

Dodano przez:

JustynaDudziak

JustynaDudziak
2013.04.25 09:48

Zorganizowani oszuści na allegro

Chciałbym opisać bardzo poważny problem który na polskim portalu aukcyjnym allegro jest coraz częstszy i który najwyraźniej nie ma co zgłaszać na allegro a trzeba od razu z tym iść na policję.
Chodzi mi o osoby wyłudzające przedmioty i nie płacące za nie.

thanks for the mail.i am ok with the price.i want to know that the item is needed for a my son who work in London.i am ready to pay you the shipment fee.check the shipping cost with EMS POCZTEX(EE) and get back to me with the total cost i need to pay. 

Shipping Address is 

Name: John Lewis 
Address: 16 primrose walk 
City: London 
Postal code: se14 6lr 
Country: United Kingdom 


i need you to mail me the total cost i need to pay and your full banking details for the payment such as 

Name: 
Account Number: 
Address: 
City: 
Zip code: 
Bank Name: 
Phone Number: 

so that i can make the transfer to you .. 

waiting for your fast reply.. 

Osoby będące kupcami podają się za obcokrajowców mówiących po polsku trochę bądź wcale.
Pytają o wysyłkę za granicę i często mają konta zakładane na słowackim odpowiedniku allegro z zerową ilością komentarzy. Osoby te próbują kupić przedmiot przelewem, pytają o numer konta, po czym informują, iż przelew rzekomo został wysłany i żeby już do nich wysłać przedmiot. Wysyłają w związku z tym zawiadomienie sfałszowane z Barclay Bank. Zastanawiające jest to, że jak na obcokrajowców bardzo dobrze znają kuriera EMS Pocztex który z Nigerią, Benini lub Anglią ma nie wiele wspólnego przecież.


Wszystko wskazuje na to, że za tymi przekrętami stoją jednak Polacy o czym może świadczyć końcówka adresu z pierwszego kontaktu (.pl). Słowacy mają bardzo słabą weryfikację lub totalny brak weryfikacji na portalach aukcyjnych co tylko sprzyja nadużyciom. Ten EMS Pocztex też jest mocno podejrzany.

Uczulam aby osobom które oferują nawet bardzo dobre ceny ale zachowują się tak jak opisano powyżej nie ufać. Najlepsze jest to że podrabiając wydruki przelewów posunęli się nawet do tego żeby podrobić przelew PayPall ale jakąś chałupniczą Paint'owską metodą.

Jeśli już wysłaliście paczkę to straciliście kasę, a jakiś Ciaparaty albo ewentualnie Polak, teraz cieszy się z waszej naiwności.

Obserwuj Komentarze (10)

Publikuj


Komentarze do artykułu

 • mądrala

  mądrala 2013-04-26 13:55:33

  O naiwności, niestety tak to jest jak się wyśle paczkę przed wpłynięciem kasy. Ale mądry Polak po szkodzie, a o tych oszustwach już czytałem - więc widać, że sporo ludzi dało się złapać na "transakcję z obcokrajowcem".

 • Sznycel

  Sznycel 2013-04-29 13:47:40

  Również otrzymałem podobne mai'e z 2l różnych kont. Od pseudo 3 różnych osób ale wszędzie pokazywał się jeden wspóln człon nick'ów "Pastor ". Ci stają się już zbyt frywolni i dobrze byłoby ich działanie ukrócić. Sprawę zgłosiłem allegro ale zastanawiam się czy nie zgłosić próby oszustwa na policję.

 • szymczak

  szymczak 2013-04-29 13:50:10

  A widzieliście że adres mailowy mają na polskim koncie takie typy, a piszą do was po angielsku bądź tekstem tłumaczonym przez google....

 • AngryMind

  AngryMind 2013-05-16 12:30:22

  Ludzie, bardzo mi przykro z waszego powodu. Nie chodzi mi o wasze straty pieniędzy, ale ktoś przede wszystkim okradł was z mózgów a nie dziengów. Jak na waszym koncie nie ma kasy, to po co wysyłacie... jeszcze za granicę...

  To że przekręt Nigerysjki to jest to jest na bank pewne, murzynki nie lubią pracować to kombinują jak konie pod górę. Ale to że wy nie myślicie i nie chce się wam konta sprawdzić to już wasz problem.

  Wszędzie jest tak, że jak się nie pojawia kasa to nie ma obowiązku wysyłki przedmiotu. To że ktoś was ciśnie nie zmienia faktu, że nie musicie mu wysyłać czegokolwiek, choćby i leków ratujących życie, dopóki do was kasa nie przyjdzie i wy sami tego nie sprawdzicie.

 • Smartone

  Smartone 2013-05-21 15:01:03

  Oszustwo-419

  Zapamiętajcie kod pocztowy 419, to kod pocztowy do Nigerii, wszystko co macie tam wysłać będzie prawdopodobnie stracone a odbiorcą będzie oszust. Więc wysyłajcie im ziemniaki, pustaki, stare skarpety itp. Jak tak zrobiłem już raz i nie uważam się za chama czy mało zabawną osobę. Śmiałem się do łez jak to pakowałem.

 • lol

  lol 2013-05-22 10:31:21

  ;D

 • pikol1979

  pikol1979 2013-10-11 06:35:44

  witam ja wlasnie przed chwila zobaczylem ze takiemu gnojowi z anglii sprzedalem laptopa za 2,5 tys zl ktorego oczywiscie nie wysle a chyba przejde sie z tym na policje,na szczescie jestem wyczulony i zaczalem kopac po necie przez co tu sie znalazlem :D (konto zalozone w dniu zakupu 0 komentarzy ,prosi mnie o dane do przelewu ktore dostal automatycznie (wzor maila identyczny jak ten tu padany tylko adres na londyn)oczywiscie teraz musze zalozyc spor po 7 dniach itd przez co nie moge lapka wystawic ponownie ech....
  3616634445 numer aukcji kupujacy to femipow3030
  chyba sie przejde z tym na Policje

 • kzO1fOimK

  kzO1fOimK 2014-02-10 18:24:33

  This introduces a point view. rational life insurance quotes bestlifeinsurpolicy.com no exam life insurance of comparehealthinsur.com pleasingly heliomeds.com where to buy levitra online

 • 9nKmy58mkk

  9nKmy58mkk 2014-03-03 22:46:03

  The statistic in pinpointing the degree of danger you give them utilized by insurance QuotesChimp may change from firm to business. 'What you can consider significant, yet another might perhaps not. Then, if you should be branded sub standard by one firm, don't hold your face in pity! Maintain searching for a business that is going to provide you with an improved offer. You might just locate a business that believes better of you.

 • andrzej123

  andrzej123 2014-08-06 11:46:29

  witam naciełem sie na ciapatego ....wyslałem mu konsole na tem smieszny adres primerose 16 walk london ... raczej nic nie da sie zrobic konsola poszła w pizdu.

Dodaj komentarz

 
 

Najpopularniejsze wpisy  Najnowsze wpisy